15 Spalis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Grūdinimosi abėcėlė

Kūno grūdinimas – vienas iš sveikatos stiprinimo būdų. Reguliarus ir sistemingas pabuvimas šaltesniame, nei įprasta, ore ar kūno apliejimas vėsiu vandeniu daro įtaką imuninei sistemai, medžiagų apykaitai bei psichoemocinei būklei.

Žiedadulkėms alergiškų žmonių sveikatai rugsėjo pabaigoje kyla rimtas pavojus

Neįprastai šiltą šių metų rudenį mokslininkai fiksuoja didelius žiedadulkių alergenų kiekius ore. Šiaulių universiteto aerobiologai pastebi, kad šiuo metu ore esančių žiedadulkių kiekis jau gali būti pavojingas alergiškų žmonių sveikatai, todėl skelbia pavojų asmenims, kurie yra jautrūs  žiedadulkių alergenams.

Mėlynės atsiranda ne tik dėl traumų: kaip sau padėti?

Liaudyje mėlynėmis vadinamos hematomos – smulkiųjų kraujagyslių kraujo išsiliejimas į minkštuosius audinius – mūsų odą nuspalvina itin dažnai, vos tik kur nors susitrenkus. Jei atsiradusios mėlynės priežastis tikrai yra tik sumušimas, labai jaudintis nereikia, o nemalonūs pojūčiai greičiau pranyks atlikus vos keletą žingsnių. Tačiau itin dažnas hematomų atsiradimas be rimtos priežasties arba ilgai nepranykstančios mėlynės gali signalizuoti ir apie rimtų ligų atsiradimą.

Varveklių atakos prasideda: žmonės raginami dažniau pakelti akis į namų stogus

Po speigų prasidėjęs atlydys nebekankins šalčiais ir žvarba, tačiau gamta paruošė naują išbandymą žmonių sveikatai bei jų turtui. Ant stogų kraštų ir fasadų jau pakibo varvekliai, kurie kelia pavojų ne tik transporto priemonėms, bet ir pėstiesiems. Draudikai įspėja, kad šiomis dienomis prasideda laikas, kai žmonės gatvėse turi būti itin budrūs – nukritę varvekliai apgadina automobilius ir gali stipriai sužaloti pėsčiuosius.

Rekomendacijos, kaip apsisaugoti karščiui jautriems žmonėms

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos perspėja, jog birželio 29 dieną daugelyje rajonų numatomas karštis – aukščiausia oro temperatūra sieks 30-33 laipsnius.

Aktuali informacija jautriems žiedadulkėms žmonėms

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras informuoja, jog pradėti žiedadulkių sklaidos stebėjimai - ore jau fiksuojamos alksnio ir lazdyno žiedadulkės.

Kaip degustuojant atpažinti, iš kokio regiono kilusi kava

Kokiomis aromato savybėmis pasižymi kava, subrandinta įvairiuose pasaulio regionuose? Kaip galima atpažinti Gvatemaloje užaugintą kavą ir kuo ji skiriasi nuo subrandintos Kenijoje? Nors universalaus taisyklių ar rekomendacijų rinkinio nėra, tačiau kiekvienoje šalyje ar regione subrandinta kava pasižymi subtiliais, išlavintam skoniui atpažįstamais skirtumais bei aromato ypatumais.

Moterų grožio paslaptys – ne vyrų reikalas

Ryte pamatęs švytinčią žmoną ir jai pasakęs komplimentą vyras gali net neįtarti, kad antroji jo pusė taip puikiai atrodo ne tik todėl, jog išsimiegojo naktį arba sugrįžo iš  šaunių atostogų. Dažnai netikėtai atjaunėjusios moterys su savimi nešioja mielą, mažą paslaptį – geros išvaizdą joms sugrąžino injekcijos, apie kurių naudojimą nieko neįtaria net patys artimiausi žmonės - šeimos nariai.

Maži sutvėrimai – didelė grėsmė

Kasmet balandžio 7 d. minima Pasaulinė sveikatos diena. Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema – „Užkrato pernešėjų platinamos ligos”. Pagrindinis tikslas - gerinti apsaugą nuo užkrato pernešėjų platinamų ligų ir mažinti šių ligų atvejų skaičių. 

Joga visiems

Jau antrus metus Kęsčiuose vykdoma Tauragės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialioji programa. Vietos gyventojams aktyviai sudalyvavus 2012 metų sveikatinimo programoje „Gydymas judesiu“ iškilo poreikis tęsti panašius užsiėmimus, propaguojančius sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą.

Puslapiai

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija