9 Balandis 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Skuboti skambučiai tuština mokesčių mokėtojų kišenes

Penktadienio vakarą ugniagesiai gelbėtojai skubėjo į vieną iš Gedimino gatvėje esančių devynaukščių namų. Buvo pranešta apie kilusį gaisrą, tačiau į įvykio vietą atskubėję ir gesinti gaisrą pasiruošę vyrai liko nustebinti – jokio gaisro nėra ir nebuvo.

Atklystantys laukiniai gyvūnai kelia baimę

Pastaruoju metu „Tauragiškių balso“ redakcija sulaukė poros kaimo gyventojų skambučių, kurie susirūpinę dėl jų sodybas vis dažniau lankančių laukinių gyvūnų. Mūsų laikraščio skaitytojai teiraujasi, ar tie vizitai nepavojingi jiems ir jų augintiniams, ar aplink sodybas besisukiojančios lapės neplatina kokių pavojingų ligų. Juk teigiama, jog sveiki gyvūnai niekuomet nesiartina prie sodybų.

 

Ramybę drumsčia baimė dėl susidorojimo

Garbaus amžiaus tauragiškė C. Č., santuokoje su savo vyru gyvenanti apie 60 metų, teigia bent senatvėje tikėjosi sulaukti ramybės ir poilsio. Tačiau, anot jos, situacija kasdien prastėja,  ji nuolat yra terorizuojama ir gąsdinama savo garbaus amžiaus vyro. Moteris nesijaučia saugi net ir tada, kai jai į pagalbą skuba policijos, Socialinių paslaugų darbuotojai. Apibūdinusi jai beviltiškai atrodančią situaciją, galiausiai pasakė: „Jei mane vieną dieną užmuš, žinosite, kas“.

Mokėti už nieką – nesusipratimas ar apgaulė?

Šiandien įvairiausios technologijos didžiuliu tempu juda į priekį, dažnai fizinį darbą keičia kompiuteriai ir įvairiausios programos. Rodos, žmogui būdingų neapdairumo klaidų bandoma išvengti, tik ar gali šiuo požiūriu išimtis būti padaryta paskui itin sparčias naujoves nespėjančiam paprastam kaimo žmogui?

Nauji įstatymai tuština kišenes

Nuo lapkričio 1-osios keitėsi kai kurie su vaikų vežimu susiję Kelių eismo taisyklių (KET) punktai. Naujai ženklinami mokykliniai autobusai, pakitusi tvarka vežant atžalas automobilinėse kėdutėse. Visa tai nepigiai atsieis ir atžalų tėvams, ir savivaldybei. Beje, nors mokykliniai autobusėliai turėjo būti pertvarkyti iki šio mėnesio pirmosios dienos, Tauragės rajone to padaryti nespėta.

Parama peraugo į bendradarbiavimą

Penktadienį tauragiškiai buvo pakviesti į diskusiją „Parama kitoms šalims: prabanga, būtinybė ar galimybė“ Lietuva – Gruzija“. Čia išklausyti pranešimai, pasidžiaugta atsinaujinusia Tauragės ir Gruzijos Zestafonio miesto draugyste, aptartos bendradarbiavimo perspektyvos.

Gelbėdamas muziejaus ekspoziciją, apkaltintas politikavimu

Po praėjusio tarybos posėdžio, kada į jį buvo atvykęs Tauragės krašto muziejaus direktorius  Petras Jokubauskas ir viešai kreipėsi į tarybos narį Darių Petrošių dėl pagalbos surandant prieglobstį vienai iš muziejus ekspozicijų, P. Jokubauskas sulaukė netikėtos reakcijos. Pasak Tauragės krašto muziejaus direktoriaus, gatvėje jį užsipuolė kai kurie tarybos nariai ir apkaltino „darant“ politiką.

Prieš gražiausią rugsėjo šventę – nerimą kelianti statistika

Sparčiai trumpėjančios dienos ir ilgėjančios naktys ant pjedestalo užleidžia Jo didenybę – auksaspalvį rudenį. Tą vieną ypatingą jo dieną gležni pirmokų delniukai nedrąsiai gniaužia gėles, vyresniuosius kausto jaudulys nesustabdomai žengiant savarankiško gyvenimo link. Kad ir kaip bebūtų apmaudu – šiais metais mokyklų slenksčius peržengs keliais šimtais moksleivių mažiau.

Keturis dešimtmečius – be jokio kelio!

Kaimo žmonių kantrumas – beribis. Sunku buvo patikėti redakcijon užsukusio Petro Liono papasakota istorija, jog nuo 1970-ųjų į jo sodybą Liaudginų kaime neveda joks kelias. Tai gal ponas Jonas skraido sraigtasparniu? Ne, 77-erių metų vyras net automobilio neturi, gal todėl ir į sodybą vedančio kelio ne kasdien prireikia, bet gyventi sodyboje šeimai be kelio – nerealu.

Vidinių konfliktų sprendimą patikėjo miesto valdžiai

Trečiadienį vykusio Tarybos posėdžio metu bene daugiausia laiko buvo skiriama Tauragės pirminės sveikatos priežiūros centro vidinėms peripetijoms narplioti. Keletas gydytojų kreipėsi į miesto Tarybą dėl, jų teigimu, minėto centro vadovės Astos Piečienės naudojamo psichologinio spaudimo jų atžvilgiu.
Kaip informavo savivaldybės gydytoja Dalė Bartulienė, buvo gautas pareiškimas iš PSPC odontologų, kuriame prašoma įstaigoje atlikti išorės auditą dėl galimai neteisėtai sumažinto atlyginimo palyginti su kitais gydytojais, administracijos darbuotojais.

Puslapiai

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija