12 Gruodis 2017, Antradienis

 

Pirmas
 

Iškilmingai paminėtos 98-osios LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės metinės

Lapkričio 4 d. LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės šauliai Tauragėje minėjo rinktinės 98-ąsias įkūrimo metines. Šauliai ir jaunieji šauliai skubėjo į Tauragės kultūros rūmus, kur buvo skaitomos paskaitos apie priešiškų žvalgybų veiklą Lietuvoje bei hibridinį karą, dalyvavo Švč. Trejybės parapijos bažnyčioje aukojamose mišiose už šaulius bei šaulius, išėjusius anapilin. Šventės proga šaulius sveikino ir Tauragės rajono savivaldybės vadovai.

Televizijos laidoje „Stop juosta“ pristatoma Tauragė

Laidą „Stop juosta“  kviečiama žiūrėti lapkričio 5 d., sekmadienį, 15.30 val., LRT Kultūra kanalu. Trečiuoju  šio sezono maršrutu Nr. 35  kartu su Kauno technologijos universiteto architektūros istoriku dr. Vaidu Petruliu, VU architektūros istorike dr. Marija Drėmaite, Tauragės istorijos žinovu, paminklosaugininku Edmundu Mažrimu ir amžininke, menančia smetoninę Tauragę – mokytoja Valerija Bumbuliene keliausime po Tauragę.

Garsioji XIII a. Žygaičių liūto statula atgabenta į Tauragę

Dvišaliu muziejų susitarimu į Tauragės krašto muziejų mėnesiui atkeliavo itin vertingas eksponatas. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune saugoma viena seniausių Lietuvoje krikščioniška granito skulptūra, spėjama, gaminta 1231 m., tačiau data labai nusitrynusi.

Tauragėje vieši svečiai iš JAV lietuvių bendruomenės

Šiomis dienomis Tauragėje vieši JAV lietuvių bendruomenės krašto valdybos pirmininkė Sigita Šimkuvienė ir grupė 13-18-os metų jaunuolių-projekto LISS (Lietuvių išeivijos studentų stažuotės) programos dalyviai. Svečiai susitiko su Tauragės rajono savivaldybės meru Sigitu Mičiuliu, kasdien susipažįsta su mūsų kraštu, jo istorija, savanoriauja įvairiuose projektuose ir renginiuose, ugdo pilietiškumą.

Smuikininkė Agnė Gečaitė palieka Tauragę

Baigėsi 5-asis Sauliaus Sondeckio tarptautinis jaunųjų smuikininkų, violončelininkų ir pianistų konkursas Šiauliuose. Jame dalyvavo 47 jaunieji atlikėjai iki 17 metų. Tauragei atstovavo penktokė smuikininkė Agnė Gečaitė. Agnės mokytoja – Liana Bagdonienė. Šis konkursas, kaip ir daugelis konkursų, kuriuose Agnė dalyvavo, jai buvo sėkmingas, jaunoji smuikininkė iškovojo laureatės vardą ir griežė laureatų koncerte su Šiaulių kameriniu orkestru.

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai.

Kviečia į muzikinį vakarą "Viskas apie juos"

Renginys vyks balandžio 10 d. 18 val. Tauragės kultūros rūmuose. Daugiau informacijos - prisegtame skelbime.

Kviečia žiūrėti

Kovo 28 d. 14 ir 17 val. kviečiama į "Bitė Maja" ir "Nubusti Meksikoje" filmų peržiūras.

Atraskime kraštiečius, pagarsinusius savo tėviškę

2014 metais į Tauragės krašto bendruomenėse organizuojamus šventinius renginius buvo kviečiami kraštiečiai. Malonu, kai bendruomenės prisimena savo išeivius. Batakiškiai paprastai grįžta į Tėviškę per Onines. Tai gražus vasaros laikas aplankyti gimtinę ne tik dabartiniams atostogaujantiems studentams ar emigrantams, bet ir senai čia gyvenusiems, besimokiusiems vidurinėje, turintiems sentencijų šiam kraštui.

Edukacinė popietė. Origami - lankstymo menas

Sausio 30 d. Sartininkų kultūros namuose vyko edukacinė popietė „Origami – lankstymo menas“, kurios metu į Sartininkų kultūros namus rinkosi Žygaičių gimnazijos Sartininkų PU skyriaus 5-8 klasių mokiniai bei dailės mokytoja B. Bacevičienė.

Puslapiai

Reklama

 

 

 

 

  

 

tauragiskis.lt Webutation