4 Balandis 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Tauragės Kultūros rūmuose surengta moksleivių piešinių paroda "Laisvė"

Šiais metais Lietuva mini 26-ąsias tragiškų Sausio 13-osios įvykių metines. Kruvinąją 1991-ųjų naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių, dar per 600 taikių gyventojų buvo sužeista.

Skaitytojos laiškas

15-metė "Tauragiškių balso" skaitytoja  Monika Getautaitė iš Skaudvilės nori su visais pasidalinti savo kūrybos eilėmis, kurias parašė įkvėpta Sausio 13-osios įvykių.

 

Kalėdų belaukiant...

Vos prieš trejus metus į Skaudvilės bendruomenės literatų klubą „Saulėgrįža“ susibūrė penkios moterys. Praėjusių metų kovą bendruomenei jau buvo pristatytas klubo narių (Aldonos Banienės, Vaidos Baršienės, Zitos Jarašūnienės, Reginos Vingienės, Reginos Zelbienės) kūrybos almanachas „Širdies šiluma“.

„Laiko lašams“ lašant...

Mieli „Kūlgrindų“ skaitytojai, šiandien pateikiame Jums Skaudvilės literatų klubo „Laiko lašai“, įkurto 2005 m., kūrėjų poezijos. Klubo vadovės Zitos Jurevičienės teigimu, čia susibūrę bendraminčiai rengia literatūrinius vakarus, susitikimus, knygų pristatymus, kuria poetines muzikines kompozijas, dalyvauja rajoninėse ir respublikinėse poezijos šventėse. Klube vyrauja žmogaus dvasinio aktyvumo rūšys: pažinimas, saviraiška, kūrimas, vertinimas, bendravimas.

 

 

Kūlgrindos

Šiemet jau aštuntąjį kartą pasaulyje organizuotas tarptautinis poezijos ir pjesių kūrėjų projektas-konkursas „Castello di Duino“. Šį projektą tradiciškai kasmet vis kita tema organizuoja savanoriška asociacija ,,Poesia e Solidarieta” (,,Poezija ir vienybė“), įsikūrusi Triesto mieste Italijoje. Minėta asociacija pasižymi socialinės paramos ir labdaros veikla. Geriausieji kūrėjai, pelnę pinigines premijas, privalės skirti laimėtos sumos dalį pasirinktai labdara ar socialine parama užsiimančiai organizacijai.

KŪLGRINDOS

Šiandien poezijos gerbėjams pristatome Eičių susitikimų klubo ,,Vakarutė” kūrėjų eiles ir grafikos darbus

Tauragės rajono poezijos mėgėjų klubas ,,Žingsniai“ Klubo narių eilėraščiai, skirti Motinos dienai

Zenona JUREVIČIŪTĖ

Visada su manimi  

Aš kasdien
Atsimenu Mamutę -
Visada su manimi
Tik ji.
Gera mums nuolat kartu pabūti:
Mes bičiulės
Su bendra
Praeitimi.

Kūlgrindos

Mieli „Kūlgrindų“ skaitytojai, pristatome jums „Versmės“ gimnazijos trečiokės Ievos Macijauskaitės kūrybą.

Plonytė riba

Kaip reikia parašyti gerą eilėraštį? Kokių taisyklių laikytis ar išvis jų nepaisyti? Kas svarbiau – tobulas rimas ar gili prasmė, ilgi sudėtingi sakiniai ar trumpos ir kuklios frazės? Sakoma, geru eilėraštį galima laikyti tuomet, kai jame poetas atskleidžia savo vidinį pasaulį. Bet juk kūryba – tai savita ,,prekyba“. Nežinia, nuo ko priklauso kūrinio paklausa. O atiduodamas eilėraščiui visą save, tarsi pateiki ant lėkštelės kritikams savo sielą. Ir jei netyčia pasakytų, kad tavo eilėraštis nieko vertas, ar tai reikštų, kad ir pats esi niekas? Miražas? Sapnas? Bet ar tai blogai?

Galbūt iš tiesų mes visi tesame kažkieno sapno personažai. Ir kai tas didysis sapnuotojas pabus, ar mes visi mirsime? Bet jei mirti reiškia pabusti, tai negi mirtis yra pabaiga? Sapnuodami mes mintimis iškeliaujame į kitus, nepažintus pasaulius, net nepalikdami savo lovos. Kartais juose būna taip gera, kad net nesinori pabusti. Galbūt taip pat yra ir su mirtimi? Įdomu, ką sapnuoja mirę žmonės...

Man patinka mano sapnai, tik sunku iki jų prisikasti. Mat kas vakarą mano galvoje lyg skalbimo mašinoje sukasi mintys, kurios neleidžia užmigti. Bet dažniausiai aš galvoju ne žodžiais, o vaizdais. Atmerktom akimis sapnuoju. Todėl kartais sunku atskirti, kada baigiasi sapnas ir prasideda gyvenimas. Tarp jų pernelyg plonytė riba...

Ieva Macijauskaitė

KŪLGRINDOS

Jonas Jakštaitis, nuo dešimties metų apie gamtą ir jos gyvuosius turtus eiles rašantis vyras, niekada negalvojo, kad ir kitiemsJonas Jakštaitis įdomu, kaip jis mato vieną ar kitą gamtos reiškinį. Tai, ką jis užrašydavo popieriaus lape, kaip pats sako, paskaitydavo vėjui, ir tiek. Tačiau kolega Eugenijus Šaltis, neabejingas literatūrai filologas, ,,įsodino“ Joną į kūrybinį traukinį ir pasuko bėgius tinkama kryptim.
 

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija