18 Vasaris 2020, Antradienis

 

Pirmas
 

Dvi popietes B. Baltrušaitytės viešoji biblioteka tapo tiesioginiu tiltu į kitas šalis –­ vyko diskusijų ciklas jaunimui „Lietuvybę puoselėjame svetur“. Naudojantis elektroninio ryšio priemonėmis, skambinta užsienyje gyvenančioms kraštietėms, kurios aktyviai dalyvauja lietuvių bendruomenių veikloje.

Pirmąją dieną su tauragiškiais vaizdo skambučio pagalba bendravo keliautoja, kelionių kompanijos „YouGoWild Adventures“ įkūrėja ir Pasaulio lietuvių centro darbuotoja Diana Aleknaitė (Čikaga, JAV) bei visiems gerai pažįstama gimtosios kalbos mokytoja ekspertė Audronė Anulienė (Briuselis, Belgija). Šiuo metu ji dirba Briuselio Europos mokykloje, kurioje moko ES institucijų darbuotojų atžalas.

Antrąją dieną savo patirtimi dalijosi teisinį darbą dirbanti „meilės“ emigrantė Agnė Bernikaitė (Wadenswil, Šveicarija) bei įvairių iniciatyvų, projektų autorė, vadovė, užsienio reikalų koordinatorė, aktyviai įvairiomis veiklomis Stokholmo universitete užsiimanti Monika Lionaitė (Stokholmas, Švedija). Visos pašnekovės šiais metais prisijungė prie projekto „Globali Tauragė“ ir tapo Tauragės garbės ambasadorėmis. Jos papasakojo jaunimui, kaip lietuviai buriasi į bendruomenes, ieško savo šaknų, kompanijos, su kuo galėtų lietuviškai kalbėtis, švęsti lietuviškas šventes. Taip pat kalbėjo apie juos vienijančias bendras veiklas, klubus, projektus ir patirtis.

Su išeivijos istorija diskusijos dalyvius supažindino mokslininkė, dėstytoja, Lietuvos nacionalinės bibliotekos darbuotoja dr. Giedrė Miletytė-Japertienė. Ji trumpai, bet vaizdingai papasakojo apie emigracijos bangas už Atlanto ir ne tik, paaiškino jaunimui, kad, išvykę iš gimtosios šalies, žmonės dažnai būna dar didesni patriotai negu kai kurie, gyvenantys Lietuvoje.

Taip pat su jaunimu bendravo savo gimtąjį miestą dažnai aplankantys arba gyventi grįžę žmonės. Tai ­ audiovizualinės komunikacijos agentūros „Wide Wings“ direktorius Gediminas Tamulynas, sveikatingumo treneris Arūnas Vladička ir „Taurų parko“ komunikacijos vadybininkė Kornelija Jurevičiutė. Jie atvirai papasakojo apie savo patirtį, gyvenant užsienyje ar kituose miestuose, pasidalijo išgyvenimais bei atskleidė, kas juos pastūmėjo grįžti į savo gimtąjį miestą.

Visi pranešėjai linkėjo jauniesiems tauragiškiams nebijoti siekti savo tikslų, kelti sau aukštas ambicijas ir drąsiai keliauti po pasaulį, kaupiant patirtį ir žinias. Tuo pačiu ragino neužmiršti savo šaknų, savo miesto ir artimųjų. Juk gali būti, kad vieną dieną, baigę studijas ir įgiję patirties, sugrįšite ir būsite dar naudingesni savo kraštui.

 

 Žaneta Maziliauskienė

Kultūros projektų vadovė, rinkodaros ir viešųjų ryšių specialistė

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija