17 Spalis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Po lietingos savaitės, tykų šeštadienio rytą, Eičių kultūros namuose rinkosi grybautojai, kuriuos pasitiko organizatoriai ir šventės globėjas Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius. Į penktąją grybų šventę suvažiavo penkios grybavimo aistruolių komandos. Papusryčiavę, užsiregistravę, išklausę nurodymų, grybautojai išvyko į Karšuvos girią, kur tris valandas džiaugėsi gamta, laimikiais ir pragiedrėjusiu oru.

Sėkmė lydėjo nevienodai (juk tam ir yra varžybos), bet visi į kultūros namus grįžo puikiai nusiteikę. Čia juos trankiu maršu sutiko grupės „Bandonija plius“ muzikantai, girių gėrybių turgelis ir kompetentinga komisija: Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato vyr. ekologas Vytautas Uselis,  rezervato vyresn. biologė Asta Uselienė, Gaurės pagrindinės mokyklos Eičių skyriaus mokytoja Ona Balčiauskienė.

Pirmiausiai žiūrovams prisistatė komandos: Gaurės seniūnijos komanda „Ąžuolas“,  Tauragės kultūros centro komanda „Raudonviršiai“, rajono savivaldybės komanda „Žaliuokės“ (tarm. „Zelionkos“) ir dvi komandos iš Eičių – „Keturi grybai“ bei jaunimo komanda „Laukėsiniai“. Po prisistatymo visi kartu patraukė į „grybų svetainę“ – kas grybų sverti, kas Janinos Lingaitienės virtos grybienės, o kas senoviškos makalynės su karštomis bulvėmis ragauti.

Nekantraudami visi laukė rezultatų, o jie aiškėjo gana iš lėto – įsipinant vingrioms muzikantų melodijoms, grybautojų ir žiūrovų šokiams. Komisija pirmiausiai įvertino komandų prisistatymą, aprangą, išskirdama daug rankų darbo įdėjusią „Raudonviršių“ komandą. Visus komisija pagyrė už augančią grybavimo kultūrą – nebeliko purvinų, bet kaip sumestų rautų grybų, nebeimami pasenę, kirmėlėti grybai tik svoriui padidinti. Pati tvarkingiausia pintinė buvo Jono iš „Ąžuolo“ komandos.  Komandoms buvo duota užduotis parnešti iš girios įdomiausią laimikį. Rezervato darbuotojus pradžiugino „Keturių grybų“ komanda, atradusi naują „kanopinių“ grybų rūšį (kanopos formos kempininį grybą). Panašių grybų parnešė ir „Žaliuokės“, o Jonas iš „Ąžuolo“ komandos, pristatydamas savo radinį, pareiškė: „Kas rado kanopas, o aš – ragus“.

Grybus skaičiuoti pradėta nuo baravykų. Daugiausiai girios gražuolių rado „Žaliuokės“ – 15 (šios komandos narė Daiva surado 11 baravykų). Nedaug nusileido ir „Keturių grybų“ komanda, į krepšius įsidėjusi 14 baravykų. Grybautojas, surinkęs daugiausiai grybų pagal svorį, buvo Raimondas iš  „Raudonviršių“ komandos – 6,6 kg. Pagal bendrą komandų surinktų grybų svorį trečioji vieta atiteko komandai „Keturi grybai“ (11 kg), antrosios vietos laimėtoja tapo komanda „Ąžuolas“ (14,5 kg), o pirmoji vieta atiteko komandai „Raudoviršiai“, surinkusiai 16 kg grybų.

Organizatoriai dėkoja komisijos nariams A. Uselienei, V. Useliui, O. Balčiauskienei, muzikantų grupei „Bandonija plius“,  renginio rėmėjams ir talkininkams: Jurgio Lingaičio individualiai įmonei, L. Liorančienei, S. Misevičienei, D. Žilionienei, V. Pečkaitienei, R. Mikniuvienei, M. Kazabėkienei, O. Petrauskienei.

Komentarai

 #
Na ką? Sprendžiant pagal nuotraukas ir jau traqdiciniu tapusį renginį ,panašu, kad Eičiuose tikrai ne visi tik geria ,kaip rašoma kituose laikraščiuose
 
 #
va p.Margarita reikejo atvaziuoti i ta grybu svente,gal Eiciskiai ir grybiene butu pavaisine,kad kita karta nerasytumete i Taurages Kurjeri visokios bjaurasties
 
 #
kodel jus zmones tokie pikti ir neatlaidus, taip, atvyko dvi jaunos merginos aprasyt Eiciu, pamate ne visai ta, ko noretume, parase ne vien geraja puse, bet daugiau blogaja, nu ka dabar padarysi, ar i teisma paduosi, jaunos yra, pasitaisys, bukim visi vieni kitiems atlaidesni. Margarita graziai raso, tik va apie Eicius truputi persistenge.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija