10 Gruodis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Šių metų kovo mėn. Tauragės Profesinio rengimo centre Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) Tauragės sk. socialinė darbuotoja Žaneta Morkūnaitė surengė mokymus apie prekybos žmonėmis situaciją Lietuvoje ir Tauragės regione šio centro mokytojams ir čia besimokančiam jaunimui.

Susirinkusiems mokytojams buvo pristatyta, kodėl yra taip svarbu apie prekybos žmonėmis problemą kalbėti su švietimo įstaigose dirbančiais specialistais. Juk mokykla yra pats jautriausias instrumentas pamatyti ir atpažinti, kad su auklėtiniais vyksta kažkas negero – vaikai praleidinėja pamokas, yra nepailsėję, nusiminę, neturi būtiniausių priemonių. O gal atvirkščiai – paaugliai netikėtai „praturtėja“, disponuoja neadekvačiomis pinigų sumomis ar prabangiais rūbais?

Mokymų metu  buvo pristatyta šiandieninė prekybos žmonėmis situacija šalyje, Tauragėje. Daug dėmesio buvo skirta naujų išnaudojimo formų, ypač paplitusių Tauragės regione, aptarimui:  jaunuolių privertimui daryti nusikaltimus užsienio šalyse ir fiktyvioms išnaudojančioms santuokoms. Pastaroji prekybos žmonėmis forma jaunimui, kuris sunkiai verčiasi, turi mažai žinių apie procesus pasaulyje, gali pasirodyti kaip „lengvų“ pinigų užsidirbimo būdas, tačiau apsukrūs fiktyvių nuotakų verbuotojai lengvai nepaleidžia savo aukų, pažadai yra dalinami tik lengvatikių pritraukimui.

Kovos su prekyba žmonėmis centro darbuotojos tikisi, kad vis tik mokykla supras savo misiją šiandienėje sudėtingoje situacijoje, kai neretu atveju nebėra kam pakovoti už jauną žmogų, gal būt viliojamą netikrais blizgučiais, gal būt nereikalingą savo artimiausiai aplinkai.  Prekeiviai žmonėmis neveikia atvirai, jie ieško pažeidžiamų jaunuolių, apipina juos netikrais pažadais, tampa jų vieninteliais patikėtiniais. Galbūt todėl taip sunku tokius jaunuolius teisėsaugai vėliau prakalbinti, išgirsti tiesą apie prievartą, apgaulę, išnaudojimą.  Negalime palikti kovos su prekyba žmonėmis lauko tik pareigūnams ar prokurorams, visi turime jungtis į kuo ankstesnį aukų atpažinimą, pagalbos procesą, nuoširdžiai bendradarbiauti tarpusavyje.

Tikimės, kad po šių mokymų mokytojai parsineš įgytas žinias, patys ir kartu su bendradarbiais plačiai atmerktomis akimis stebės savo auklėtinius, matys jų nevaikiškas problemas.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras kviečia skambinti SOS pagalbos numeriu 8-679-61617 visą parą. Nebūkime abejingi!

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija