20 Sausis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Gabrielė Akstinaitė - ,,Versmės“ gimnazijos baigiamosios klasės moksleivė. Energingos, nuolat skubančios, įvairios veiklos besiimančios merginos neįmanoma nepastebėti. Ji  Tauragės rajono jaunimo tarybos narė, tarptautinės prevencinės programos ,,Sniego gniūžtė“ Tauragės grupės vadovė ir šios programos prezidentė, aktyvi jūrų skautų organizacijos narė. Noras kuo daugiau išmėginti, atrasti, sužinoti, padėti kitiems ir visur suspėti merginą kartais taip ,,užveda“, kad savo asmeniniams reikalams, laisvalaikiui laiko nebelieka.
Nuo mažens, kaip sakė pati Gabrielė, norėjo išmėginti ir išbandyti kuo daugiau  lankė begalę būrelių, puldavo į pagalbą draugams, griebėsi įvairios visuomeninės veiklos, nes niekaip negalėjo apsispręsti, kas gi jai išties teikia dvasinį malonumą.
- Įsivaizdavau, kad norėsiu tapti baldų dizainere, tad lankiau dailės studiją, šokau, dainavau, sportavau, kol pagaliau mano pasirinkimas kiek ,,išsigrynino“  jau senokai esu ištikima jūrų skautams ir ,,Sniego gniūžtės“ projektui, - pasakojo Gabrielė.
Prieš gerą pusmetį mergina atrado ir dar vieną užsiėmimą, kuris, atrodo, pakeitė jos gyvenimą 180 laipsnių kampu. Tai  savanorystė.
- Kaip ir dauguma veiklių žmonių, dalyvaudama visuomeninėje veikloje, nesuvokiau, kad mano veikla dažniausiai taip pat savanoriška, kol nepatekau į apskrities savanorių susitikimą Tauragės Europos informacijos centro - Europe Direct organizuotą Raudonėje, - prisimena G. Akstinaitė.  Paskaitos, seminarai, darbas grupėse man leido suvokti, kad savanorystė  tai veikla, kurią aš nuolat vykdžiau ir vykdau ir kurią aš noriu dirbti visą likusį gyvenimą.
Kai šių metų pavasarį Lietuvoje buvo paskelbtas savanorystės maratonas, Gabrielė taip pat aktyviai įsitraukė į šią veiklą �" dirbo su protinę negalią turinčiais vaikais ir jaunimu  reabilitacijos centre, ,,Maisto banke“ ir dar keliose vietose. Pasak merginos, įgyta patirtis jai itin pravers gyvenime. Taip savanorytė jai tapo geruoju ,,narkotiku“, kuris užkabino, įtraukė ir užvaldė visas merginos mintis. Ir ji nutarė, baigusi mokyklą, jau kitų metų vasarą, išvykti metams savanoriauti į užsienį. Suradusi internete savanorišką veiklą visame pasaulyje vykdančias organizacijas, mergina kreipėsi į jas. Šiuo metu Gabrielė jau sulaukia atsakymų iš Turkijos, kur, jei bus atrinkta, vasarą pradės dirbti su jaunimu ir vaikais.
- Iš tiesų norėjau važiuoti į Afriką, kur iš manęs būtų daugiausiai naudos, tačiau tėvai nepritarė tokiems mano norams, teko rinktis iš arčiau esančių šalių, - pasakojo mergina. Išsiunčiau užklausas į Prancūziją ir Turkiją. Prancūzijoje, kurioje tikėjausi išmokti prancūzų kalbos, laisvų vietų savanoriams šiuo metu nėra, o iš Turkijos jau gavau atsakymus iš keleto vietų. Dabar ir aš pati renkuosi ir lauksiu, kol mane atrinks.
Paklausta, ar artimieji neprieštarauja tokiam jos pasirinkimui, mergina teigė, vertinimų būta visokių  tėvai jau lyg ir pritaria bei susitaikė su dukters norais ir svajonėmis, vyresnysis brolis norėtų, kad Gabrielė pirmiau įgytų aukštąjį išsilavinimą, draugai merginą palaiko.
- Kadangi noras būti baldų dizainere jau praėjo, o kažkokios kitos profesijos atstove aš savęs dar kol kas neįsivaizduoju, manau, kad metai savanoriaujant toli nuo namų, man padės apsispręsti, kuo aš noriu būti, kur noriu gyventi, kokią save matau ateityje, - svarstė Gabrielė. Stengiuosi turėti tam tikrus siekus, kurie šiandien, rytoj ir, greičiausiai, visą likusį gyvenimą bus vienaip ar kitaip susiję su savanoriška veikla.

Irina SADAUSKIENĖ
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija