18 Sausis 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Vakar Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai turėjo daug darbo – gesino gaisrus, dėl kurių kilimo kalti patys žmonės. 14 val. 01 min. Bendrojo pagalbos telefonu gautas pranešimas, kad Tauragės raj. Sakalinės kaime dega pieva, gali užsidegti miškas. Atvykus ugniagesių gelbėtojų pajėgoms, nuo degusio laužo ugnis jau buvo išplitusi į pievą, o nuo jos degė šalia stovėję du pastatai bei miško paklotė. Gaisro metu pastatai sudegė visiškai. Taip pat nudegė 1 ha plote žolė ir 0,5 ha miško paklotės. Gesinimo darbus apsunkino nemažas vėjas. Gaisrą gesinti atskubėjo 5 ugniagesių autocisternos bei miškininkai. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas iškvietė miškininkas, iš bokštelio stebėjęs girią.

Tą pačią dieną 16 val. 15 min. kilo gaisras Tauragės raj. Jocių kaime dėl deginamos pernykštės žolės. Gaisro metu išdegė 30 arų žolės. Gaisrą iki atvykstant pajėgoms, naudodamas medžių šakas, gesino pats „padegėjas“, baimindamasis, kad neužsidegtų jo sodyba.

 Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai dar kartą primena, jog draudžiama deginti surinktus augalus, jų dalis ar krūvas miestuose ir miesteliuose (išskyrus laužų kūrenimas, laužų kūrenimui nustatytuose vietose), miške, aukštapelkėse, durpingose vietovėse, esančiuose arčiau kaip 50 m. nuo miško ar durpingos vietos. Sausą žolę, nendres, nukritusius lapus, šiaudus, laukininkystės, daržininkystės, augalinės kilmės liekanas lauko sąlygomis leidžiama deginti tik surinktas (sugrėbtas) į krūvas, tik kai nėra galimybių jų kompostuoti (arba kompostavimas gali sąlygoti augalų kenkėjų plitimą) ar kitaip panaudoti, ne arčiau kaip 30 m. nuo statinių. Deginimas turi būti nuolat stebimas, jį baigus, smilkstančią ugniavietę privaloma užgesinti užpilant vandeniu, smėliu ir pan.

 Už savo turtą esame atsakingi patys!

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija