17 Spalis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Sigutė PUMPUTIENĖ
 

Vargu, ar rasime žmogų, kuriam yra pavykę išvengti sunkesnės ar lengvesnės ligos. Jei valdiško ligoninės maisto kam nors ir pasisekė išvengti, tai lankytis poliklinikoje teko kiekvienam. Mažame Tauragės mieste, kur visi ir visus pažįsta, gydytojai, medicinos seserys, dabar  naujoviškai slaugytojomis vadinamos, kaip ant delno. Visokių jų esama, tačiau profesinės medikų šventės proga, aišku, prisimename pačius profesionaliausius, nuoširdžiausius, darbščiausius. Viena iš jų  - Tauragės pirminės sveikatos  priežiūros centro registratūros registratorė – Aldona Bartkuvienė.

Baltą medikės chalatą vilki nuo aštuoniolikos metų

Aldona Bartkuvienė į Tauragę atvažiavo dirbti baigusi Klaipėdos medicinos mokyklą. Ji prisimena, jog pirmosios darbo dienos Tauragės ligoninės vidaus ligų skyriuje buvo labai sunkios.

- Niekas neklausė, ką moku ir ko nežinau, tik pačią pirmą dieną padavė didžiausią lapą su ligoniams paskirtomis procedūromis. Taip ir prasidėjo mano profesinė karjera, - dalijosi prisiminimais apie savo darbo pradžią Aldona.

Pasak moters, darbas skyriuje užgrūdino, padėjo įgyti daug praktinės patirties. Tikrai būtų ten nuolat dirbusi, tik ištekėjus reikėjo daugiau dėmesio skirti savo šeimai, todėl perėjo dirbti į polikliniką. Taip prasidėjo kitas Aldonos Bartkuvienės profesinio kelio etapas. Teko kartu dirbti su įvairiais gydytojais, tačiau ilgiausiai - su žinoma ir Tauragėje labai gerbiama nusipelniusia Lietuvos gydytoja pediatre Felicija Rimkute.
-    Penkiolika metų, prabėgę vaikų skyriuje, buvo labai įsimintini. Kartu su gydytoja padėjome užaugti daugeliui mažųjų tauragiškių. Tie, kuriuos teko lankyti namuose vos gimusius, šiandien jau išaugę gražiais jaunais žmonėmis, - su nostalgija apie savo mažuosius pacientus kalbėjo Aldona.

Jai smagu, kad net dabar gatvėje ją atpažįsta ir mamos, ir vaikai. O ir pati Aldona Bartkuvienė daugelį kuo puikiausiai prisimena. Juk tiek metų sverti, matuoti, kilnoti. Tiek receptų, siuntimų ir gerų patarimų išdalinta. Kaip pati prisiminė, su gydytoja Felicija Rimkute nė karto blogu žodžiu per visą bendro darbo laiką taip ir neapsikeitė. Ir dabar, kai daktarė jau užtarnautame poilsyje, abi dažnai susitinka, pabendrauja. O Aldona dabar dirba registratūroje. Tiesa, tai ne tas darbas, prie kurio yra įpratusi. Labai norėtųsi tokio, kuriame galėtų pritaikyti per daugelį metų sukauptą patirtį ir žinias.

Registratūra – poliklinikos vizitinė kortelė

Visiems žinomą posakį, jog teatras prasideda nuo rūbinės, lengvai galima pritaikyti minčiai, kad poliklinikos įvaizdis didžia dalimi priklauso nuo registratūros. Kai apie tai užsimenu Aldonai Bartkuvienei, ji tik kukliai šypteli.-

Į registratūrą ateina sergantys žmonės, todėl nenuostabu, kad  dažnai būna sudirgę, be nuotaikos ir mato tik trūkumus. Pas mus lankosi ne tik tauragiškiai, atvažiuoja iš kaimų, iš kitų rajonų. Ne visi supranta, kad kartais tų taip reikalingų talonėlių pas gydytoją ima ir pritrūksta, - dalijosi savo darbo ypatumais mano pašnekovė. - Dabar darbą gerokai palengvino išankstinė internetinė registracija, tačiau nesumažėjo ir „gyvosios“ eilės. Visada stengiamės padėti žmonėms kuo greičiau patekti ten, kur jiems reikia. Juk neišsiųsi garbaus amžiaus sulaukusio žmogaus atgal, jei jis atvažiavo iš atokaus vienkiemio pamiršęs iš anksto prisiregistruoti.

Kaip ji pati pastebėjo, ligoniai dažnai pamiršta dokumentus, ne visi iš karto supranta poliklinikos tvarką. Todėl reikia takto, kantrybės ir užuojautos kiekvienam apsilankiusiam. Jos įsitikinimu, tik iš pažiūros atrodo, kad registratūroje darbas tik „su popieriais“. Iš tikrųjų už kiekvienos kortelės, kurių šimtai surikiuoti registratūros lentynose, slypi žmonių ligos, rūpesčiai, netektys. Ir negali pasislėpti už stiklinės pertvaros nuo klausiančio ar pagalbos prašančio žvilgsnio.

- Registratūra – pirmoji vieta, į kurią pirmiausia patenka ligoniai. Turime pasistengti, kad jie kuo greičiau surastų savo gydytoją, kad nepasimestų  ir nesutriktų klaidžiodami  poliklinikos koridoriais, - taip savo darbo svarbą supranta  registratorė Aldona Bartkuvienė.

Save laiko tauragiške

- Jau trisdešimt penkerius metus dirbu ir gyvenu Tauragėje. Nors gimiau ir užaugau Klaipėdos rajone, dabar mano namai jau čia, - sakė Aldona Bartkuvienė.

Tauragėje prabėgo gražiausi ir darbingiausi moters gyvenimo metai. Čia ji  subrendo kaip gera savo srities specialistė, ištekėjo, kartu su vyru užaugino tris vaikus. Tik gaila, kad nė vienas iš jų nepasirinko mediko profesijos. Visi iškeliavo laimės ieškoti į svetimus kraštus. Aldona ir džiaugiasi, ir liūdi. Smagu, kad vaikams gerai sekasi, kad puikiai įsikūrę. Tik gaila, kad kol kas vienintelės anūkėlės Kornelijos aplankyti tenka važiuoti net į Airiją.

- Mažajai Kornelijai greitai bus aštuoneri. Labai jos pasiilgstu, - pasakojo moteris ir džiaugėsi, kad vasarą vaikai aplankys namus, atsiveš ir anūkėlę.

Sustoti nevalia

Kaip sakė Aldona, ji ir dabar dažnai paskaito savo specialybės literatūrą, lankosi seminaruose, kursuose, yra pasitvirtinusi bendruomenės slaugytojos licenziją. Nors darbo registratūroje moteris nepeikia, norisi tokio, kuriame nepasimirštų profesinės žinios ir įgūdžiai. Ir ką gali žinoti, gal kada nors Tauragėje prireiks patyrusios ir savo darbą išmanančios slaugytojos. O tokia ir yra Medicinos dienos proga pakalbinta Tauragės pirminės sveikatos  priežiūros centro registratūros registratorė Aldona Bartkuvienė.

Komentarai

 #
Pažįstu kaip paslaugią moterį.Registratūroje ją dažniausiai ir sutiksi.Kitos pietauja ,ji dirba ir taip diena iš dienos.
 
 #
nuosirdus aciu
 
 #
Gražu,kai rašo apie gerus ir darbščius žmones.Noris galvoti,kad pas mus ne viskas blogai.
 
 #
nuosirdus aciu
 
 #
Nuostabi moteris ir puiki darbuotoja
 
 #
nuosirdus aciu
 
 #
Šaunuolė Aldutė, tvarkinga, darbšti, atsidavusi darbui. Sveikatos ir laimės jai, vaikams ir anūkei:))
 
 #
labai smagu aciu
 
 #
puiki moteris,kuria pazistu asmeniskai.is visos sirdies linkiu darbo slaugytojos srityje.jus verta visko,kas geriausia. :)
 
 #
labai labai dekoju
 
 #
Medicinos darbuotojų proga, toks straipsnis turėjo būti pirmame puslapyje, o ne kažkur "nugrūstas".
 
 #
labai aciu
 
 #
Šaunuolė sesele,tvarkinga, mandagi, atsidavusi darbui. Sveikatos ir laimės :)geros jums dienos
 
 #
aciu
 
 #
Mano dukra irgi užaugo prižiūrima daktarės Rimkutės ir sesutės Aldonos Bartkuvienės. Visada padėdavo ir suprasdavo. Gera, kad yra tokių žmonių.
 
 #
nuosirdus aciu
 
 #
tiktai viso ko geriausio,laimės tau asmeniniam gyvenime.
 
 #
nuosirdus aciu
 
 #
maloni moteris
 
 #
aciu
 
 #
Kiek lankausi poliklynikoje visada sutiksi Aldute, paslaugi moteris.
 
 #
nuosirdus aciu
 
 #
Didziausias aciu jums,kad padejote uzaugt mano vaikams. Super moteris
 
 #
sirdingai dekoju
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija