21 Spalis 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Trečiadienį į Tauragės Verslo informacijos centrą susirinkę Tauragės apskrities verslo asociacijos nariai ir žiniasklaidos atstovai diskutavo miesto gyventojų gerovei ir verslo plėtrai aktualiomis temomis. Sunkmetis ir verslininkus privertė veržtis diržus. Tačiau bandoma ieškoti sprendimo būdų ne tik finansiniam pagrindui verslo įstaigose išlaikyti, bet ir gyventojų laisvalaikio užimtumui plėtoti
Pasidalinti mintimis, pasiūlymais rajono savivaldybės biudžetui, rajono verslo aplinkos gerinimui atvyko IĮ „Bremena“ vadovas Sigitas Mičiulis, UAB „Televizijos komunikacijos“ vadovas Vilmantas Liorančas, UAB „Valdymo apskaita“ direktorius Modestas Petraitis ir TAVA pirmininkas Darius Stankus.
Anot Dariaus Stankaus, savivaldybės biudžetas mažėja. Verslui pastaruosius trejus metus buvo skiriamos simbolinės sumos, bet jos perskirstytos kitoms reikmėms. Pasak D. Stankaus, mokesčių surinkimas turi didelę reikšmę miesto biudžetui, o nuo jo priklauso ir verslo ateitis.
Tauragės  apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Darius Stankus asociacijos vardu išreiškė rūpestį dėl netinkamos Tauragės miesto pramonės teritorijų, esančių Gaurės, Pramonės ir aplinkinėse gatvėse, privažiavimo infrastruktūros. Pirmininkas užsiminė, jog šiose teritorijose būtina pasirūpinti tinkama asfalto, šaligatvių danga, dviračių takų įrengimu, būtinais inžineriniais įrenginiais. Taip pat savivaldybei siūloma paruošti ir nuolat atnaujinti šiuolaikišką miesto pristatymo elektroninę versiją. D. Stankaus teigimu, tai pasitarnautų ir miesto vadovams, ir verslo atstovams pristatant Tauragės miestą potencialiems investuotojams iš kitų miestų ar užsienio šalių. Siekiant skatinti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, rajono savivaldybei derėtų įkurti smulkaus ir vidutinio verslo skatinimo fondą, kuris būtų naudingas pradedantiesiems verslininkams, ypač smulkaus verslo, suteikiant reikalingą informaciją ar padedant siekti finansinės ES paramos.
Verslininkams rūpi ir gyventojų laisvalaikio poreikiai bei galimybės tiems poreikiams patenkinti sukūrimas. Jų nuomone, buvusio karinio dalinio pastatas Vytauto gatvėje galėtų tapti puikia laisvalaikio, sporto, meno paslaugų ir taip pat verslo plėtros erdve, taipogi galimybe plėstis verslui.
Pasak D. Stankaus, diskutuota su administracijos direktoriumi Algirdu Mosėjumi apie galimybę turėti dujų atšaką Tauragėje.  Planuojamas susitikimas su dujų įmonių atstovais dėl dujų reikmės gamybos pramonei.
Siūloma sukurti investuotojų pritraukimo strategiją Lietuvos ir užsienio atstovams ir pasiūlyti tam tikrų lengvatų verslui.
IĮ „Bremena“ vadovas Sigitas Mičiulis mano, jog reikia skatinti privačias investicijas menui, kultūrai, turizmui, sportui plėtoti.
- Meno, kultūros ir sporto tema labai aktuali gyventojams, tad daug reikšmės laisvalaikio plėtojimuisi turėtų festivalius ar renginius organizuojantys žmonės ir savo iniciatyva siekiantys surengti tarptautinius dainų, šokių konkursus ar tarptautinius sporto turnyrus. Kultūros ir sporto renginiai reikalingi ne tik žiūrovams, jie didelį postūmį suteiktų ir turizmo plėtrai Tauragėje, - teigė S. Mičiulis.
Anot S. Mičiulio, problema yra nevienodas kultūros ar sporto kolektyvų rėmimas iš savivaldybės lėšų. Jei vieni kolektyvai gauna visapusišką savivaldybės paramą ir išlaikymą, tai kitų lėšos remiasi tik privačių rėmėjų dosnumu.
D. Stankaus teigimu, svarbus Tauragei yra tolimesnis Tauragės ateities vizijos ir strategijos krypčių formavimas. Iki vasario 7 dienos Tauragės rajono vadovai kartu su socialiniais partneriais turėtų suformuluoti 2014-2020 metų kryptis, kuriomis vadovaujantis skiriamas ES lėšų finansavimas. Anot UAB „Valdymo apskaita“ direktoriaus Modesto Petraičio, ruošiant Tauragės ateities vizijų projektus, labai pravartu remtis jaunų tauragiškių studentų darbais, kurie taip pat rengia pristatymus apie savo įsivaizduojamą Tauragės ateitį.
TAVA pirmininkas mano, jog Tauragei būtų naudinga svarbiausių Tauragės rajono turizmo maršrutų ir verslo aplinkos integracija, įtraukiant ir kitus miestus.
Kalbėta apie Verslo informacijos centro ir Turizmo informacijos centrų sujungimo galimybę ir  TIC perkėlimą į pilies patalpas. Siūloma Verslo informacijos centro funkcijas perleisti konkurso tvarka privačiam verslui ir taip sutaupyti šiam centrui skiriamų lėšų.
UAB „Televizijos komunikacijos“ vadovas Vilmantas Liorančas teigė, jog savivaldybė neturi detalios miesto plėtros strategijos. Anot V. Liorančo, šiuo metu rajono savivaldybė daugiausia dėmesio skiria miesto infrastruktūros gerinimui, o turizmo plėtrai  kiek mažiau, todėl reikėtų didesnį dėmesį skirti ir jai.
Su pirmininku bei kitais TAVA nariais aktyviai diskutavo ir žiniasklaidos atstovai, turėję savų klausimų. Domėtasi realiomis planų ir pasiūlymų įgyvendinimo galimybėmis.

Alina ŠIKŠNIŪTĖ
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija