17 Spalis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Ketvirtadienio vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje savanorystės įspūdžiais Ugandoje (Rytų Afrika) dalijosi tauragiškė Rita Grigalienė.

Mėnesį laiko į Ugandą Rita išvyko praėjusi Nacionalinės nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijos atranką. Tiesa, į šį kraštą moteris išvyko su savo vyru, kuris kelionės išlaidas pasidengė pats. Moteris iš anksto susidėliojo planą, ką ten veiks – bendraus su moterimis ir vyrais smurto temomis, mokys, kaip galima užsidirbti – vers karoliukus, siūs lėles, gamins atvirukus ir kt. Pilnai salei susirinkusių žmonių Rita  Grigalienė rodė fotografijas, video medžiagą, pasakojo apie Ugandos žmones, jų papročius, kultūrą, švietimo, nedarbo lygį, materialines, medicinines sąlygas, žmonių santykius, šeimą, kurioje gyveno, ir kt.

„Nematau skirtumo, kur savanoriauti, darau tą ir Lietuvoje. Tai labai įdomi patirtis, net į tą pačią Ugandą važiuočiau dar kartą, norėčiau nueiti į neįgaliųjų organizaciją. Ta šalis turi visai kitą mentalitetą, bet po kokių 20 metų, manau, švietimo dėka bus kitaip - turėtų keistis jų aplinka, visi higienos dalykai ir t.t.,  - pasakojo R. Grigalienė.

Moteris dėkinga visiems, kas prisidėjo prie kelionės, įdėjo tenykščiams vaikams dovanų – balionų, kamuolių... Pasak moters, vaikams tai buvo įspūdinga dovana, nes jie to paprasčiausiai neįperka.

Paklausta, ar mintyse jau yra ir kitas savanorystės projektas, Rita sako, kad tikrai ruošiasi į kelionę, tik dar nenori atskleisti – kur: „Apskritai matau savo gyvenimą visai kitame amplua ir norėčiau tuo keliu eiti...“ – renginio pabaigoje prasitarė moteris.

Komentarai

 #
Savanoriauti reikėtų pradėti Tauragės rajono savivaldybės taryboje, kurioje tarybos nariai dar nežino, kad Lietuva nepriklausoma valstybė, vienintelis dalykas, kad prasidedant posėdžiams šie bliauna kaip ožiai skerdžiami Lietuvos valstybės himną, tačiau nesilaiko jo nė vieno žodžio, o vykdydami organizuotos, neteisėtos ur nusikalstamos veiklos susidorojant su piliečiais tęstinumą, įstatymų ir piliečių teisių užgniaužimą elgiasi kaip velnio apsėstos kiaulės (pagal Šv. raštą).
 
 #
Marš su kovšovu vežioti sriubos
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija