27 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Minint Kovo 11-ąją Tauragės suaugusiųjų mokymo centre surengtas mokinių kūrybinių darbų – koliažų konkurso - parodos ,,Mano nepriklausoma Lietuva“ baigiamasis renginys. Konkursą, skirtą atkurtos Lietuvos šimtmečiui paminėti, Tauragės SMC paskelbė šių metų vasario mėn. Dalyvauti jame buvo kviečiami suaugusiųjų formaliojo ugdymo įstaigų (centrų, gimnazijų) 5-10 ir 11-12 klasių mokiniai.

Minėto konkurso iniciatorė – technologijų mokytoja Danguolė Juozaitienė. Jos teigimu, šiandien kiekvienas lietuvis, gyvenantis nepriklausomoje Lietuvoje, kuri tampa europietiška valstybe, negali likti abejingas savo tautinėms idėjoms, dvasinėms ir etninėms vertybėms.  Tad kokią Lietuvą mes branginame, saugome ir norime perduoti ateinančioms kartoms? – klausė mokytoja ragindama konkurso dalyvius atrasti šiandienos nepriklausomą Lietuvą: naudojantis dailės, technologijų bei informacinių technologijų raiškos priemonėmis sukurti koliažą.

Tad ketvirtadienį, kovo 8 dieną, į baigiamąjį renginį besirenkančių svečių ir SMC bendruomenės narių jau laukė mokinių kūrybinių darbų – koliažų paroda. Pirmiausia konkurso dalyviams pasiūlyta ekskursija po šventiškai pasipuošusią Tauragę, kurią vedė Tauragės Senjorų TAU Krašto pažinimo fakulteto dekanė Kazimiera Savodnikienė. Vėliau vyko koliažų nominacijų rinkimai bei teikti apdovanojimai geriausių darbų autoriams ir jų mokytojams.

Svečiai turėjo galimybę susipažinti su Tauragės SMC bendruomenės narių laisvalaikio pomėgiais. Geografijos ir kūno kultūros mokytojas Romas pristatė savo surinktą pinigų kolekciją, iliustruojančią, kaip keitėsi Lietuvos pinigai įvairiais istoriniais laikotarpiais. Informacinių technologijų mokytoja Loreta papasakojo apie savo pieštukų kolekciją, pademonstravo specialiai Lietuvos šimtmečiui atrinktus 100 pieštukų bei skaidrėmis iliustravo, iš kokių šalių jie buvo gabenami. Technologijų mokytojas Vidas pateikė svečiams įminti savo sukurtą galvosūkį su trispalviais kubeliais. SMC direktorė Ona Sturonienė, sveikindama visas renginio dalyves su Tarptautine moters diena, pasidalijo savo  parengtomis skaidrėmis apie žymiausias Lietuvos moteris.

Tikėtina, kad šis renginys paskatins mokinius domėtis Lietuvos istorija, susimąstyti apie tėvynės kelią į nepriklausomybę, įkvėps meilę tėvynei bei rūpestį Lietuvos ateitimi. Mokinių kūrybinių darbų – koliažų paroda Tauragės SMC koridoriuje I-ame aukšte veiks iki balandžio 16 d.

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija