10 Gruodis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Tauragėje įsibėgėja renginių ciklas Kultūros pavasaris’19. Balandžio 15-ąją  įkvėpti save KŪRYBAI, SĖKMEI, ATRADIMAMS tauragiškius ir miesto svečius kvietė LRT laidos „Ryto suktinis“ kūrybinė grupė su Zita Kelmickaite. Renginio „Tautosakos sodas“ dalyvius bei svečius pasveikino ir Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Šiemet minimi Žemaitijos metai, tad žemaičių paveldui, tradicijoms, etnografijai ir kultūrai skiriamas ypatingas dėmesys. Tai liudija ir pirmadienio popietę meninėmis TAUTOSAKOS SODO instaliacijomis pasipuošusios kultūros rūmų prieigos.

Kaip teigia Tauragės kultūros centro vyriausioji renginių režisierė Algima Jusčiuvienė, šis projektas, finansuojamas Kultūros tarybos ir  skirtas Žemaitijos metams. Spalvingus gyvybės medžius gamino 12 Tauragės rajono mokyklų Moksleivių kūrybos centro, profesinio rengimo centro mokiniai ir mokytojai

Meninių instaliacijų pristatymas sudomino ne tik tauragiškius, bet ir LRT laidos „Ryto suktinis“ kūrybinę grupę su Zita Kelmickaite.

Z. Kelmickaitė – etnomuzikologė, televizijos, radijo laidų vedėja. Kiekvieną sekmadienio rytą ji žadina LRT žiūrovus su laida „Ryto suktinis“, kurioje netrūksta įdomių pašnekovų, skanios muzikos, nuotaikingų pokalbių.

Viešėdama Tauragėje laidos kūrybinė grupė filmavo Tauragės ugdymo įstaigų sukurtus gyvybės medžius, klausėsi tautosakos, poezijos, žemaitiškos muzikos, susitiko su mūsų krašto šviesuoliais – muzikantais, poetais, senoliais ir vaikais.

Įdomių pašnekesių, žemaitiškų įžvalgų netrūko ir bendraujant su pačia Zita Kelmickaite. Kalbėta žemaitiškai, juokauta, dalintasi prisiminimais, dainuota, muzikuota, klausytasi senovinių pamokymų bei patarimų.

Smagus, prasmingas pirmadienio vakaras neprailgo. Tauragėje užfiksuotas akimirkas kviečiame stebėti  Atvelykio sekmadienį „Ryto suktinio“ laidoje.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija