4 Balandis 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Tadas MEIŽELIS
 

Pirmadienį susirinkę savo įprastoje vietoje, kavinėje ,,Banga“, ne tik aptarė  nuveiktus darbus įgyvendinant šią iniciatyvą, bet ir apdovanojo rėmėjus, prisidėjusius prie jos įgyvendinimo. Klubo prezidentas Jonas Dargevičius informavo susirinkusius, kad jau atkasti ir atstatyti autentiški paminklo pamatai. Pagamintas ir pats paminklo 2x2x2 m. matmenų kubas. Ant jo iškalti ir buvę ant sunaikintojo paminklo užrašai.
- Norėjome, kad kubas būtų vientisas, - sakė susirinkusiems Jonas Dergevičius, - tad ilgokai teko ieškoti tokio akmens. Bet suradome. Paminklas dabar jau yra pakeliui į Lietuvą, Lenkijoje. Tauragę jis pasieks po poros savaičių. Ant atkurtų pamatų jis iš karto nebus statomas. Mat gaminami keturi rutuliai - patrankos sviediniai, ant kurių jis turės stovėti, reikalinga atlikti dar kitų darbų, kad atstatytas paminklas stovėtų šimtmečius.
Klubo prezidentas sakė, jog ,,Rotary“ klubo nariai prie paminklo atstatymo prisideda ne tik lėšomis, bet ir talkomis, kurių metu sutvarkyta paminklo aplinka, pastatytas tiltelis per Ežeruoną. Sumanymo įgyvendinimas kainuos nemažai lėšų – maždaug 450 tūkstančių litų. Pats paminklas iš Europos Sąjungos lėšų nefinansuojamas, jį atstatyti yra pasiryžęs Tauragės ,,Rotary“ klubas iš savo ir aukotų lėšų. Tačiau Tauragės ir Sovetsko (Tilžės)  savivaldybės  pateikė paraišką projekto ,,Turistinio maršruto nuo 1807 m. Tilžės  taikos sutarties iki 1812 m. Tauragės konvencijos sukūrimas“ finansavimui gauti iš Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną skirtų ES lėšų. Šių metų vasario 9 dieną šis finansavimas jau patvirtintas Briuselyje. Pagal šį projektą nuo Tauragės iki Lauksargių bus įrengtas dviračių takas, pastatytas pėsčiųjų tiltas per Jūrą, išasfaltuotas privažiavimas prie paminklo.
Jonas Dargevičius gausiai susirinkusiems paminklo atstatymo rėmėjams įteikė padėkos raštus ir atminimo suvenyrus - stiklinius Tauragės konvencijos paminko maketus su vardiniais įrašais. Juos gavo keliolikos Tauragės įmonių atstovai.

Komentarai

 #
Kas buvo parašyta ant to paminklo?
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija