20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Šeštadienio popietę Kostui Bastakiui priklausančiame aerodrome, esančiame vos keli kilometrai už Tauragės, leidosi svečiai iš užsienio. Lenkų delegacija tradiciškai pažindindamasi su Lietuvos aerodromais, šįkart užsuko ir į Tauragę.

Svečių laukęs vienas iš Tauragės aeroklubo narių Aleksandras Prozorovas pasakojo, kad jie su malonumu nori parodyti, jog ir pas mus, mažame mieste, yra žydro dangaus mėgėjų, aviacijos sportininkų, niekuo kitiems nenusileidžiantis aerodromas. Daugiausia ultralengvaisiais lėktuvais atskridę svečiai čia rado puikias galimybes nusileisti, vėliau kartu su Tauragės turizmo ir informacijos centro darbuotojomis, aeroklubo nariais autobusu vyko į pažintinę kelionę po Tauragės kraštą, aplankė žymius objektus.
Prieš atskrendant svečiams, kol Aleksandras jų kantriai lūkuriavo, pasidomėjau – kaip sekasi palyginti dar labai jaunam klubui, kokie artimiausi planai. Vyras atskleidė, kad šiemet varžybų jau neplanuoja, tačiau klubo veikla artėjant žiemai nesustoja.
- Žiemą irgi skraidome, aišku, yra tam tikrų ypatumų, bet dėl pavojingumo tai beveik tas pats kaip ir vasarą. Juk žiemą žemė tokia pati, - šypsosi vyras.
Anot jo, šaltuoju sezonu galbūt truputį didesnės apledėjimo galimybės, tačiau ant sparnų „gauti“ ledų galima net ir dabar. Tačiau Aleksandras skubėjo iškart nuraminti: skraidyti orlaiviu – labai saugu.
- Skristi lėktuvu šešis kartus saugiau nei važiuoti automobiliu. Per pratybas pakilę į 300 metrų aukštį išjungiame variklius ir tupiame. Lėktuvas juk turi sparnus, jis ramiai sklendžia. Pavyzdžiui, varžyboms skirti sportiniai lėktuvai, pakilę į vieno kilometro aukštį, po to gali nusklęsti net iki 50 kilometrų. Mūsų lėktuvai – nuo 9 iki 13. Per tą laiką pilotas suranda vietą, kurioje saugu tūpti. Tam tikra technika leidžia tą daryti net ant vandens ar miške.

Garsinti kraštą Ispanijoje sutrukdė lėšų stygius

Keletas klubo narių prieš kiek laiko ketino vykti į Ispanijoje vykusias ultralengvųjų lėktuvų varžybas, tačiau pritrūkus lėšų buvo apsispręsta jose nedalyvauti.
- Kaip mėgėjui vykti tokį kelią – sudėtinga. Tiesa, buvom radę autobusiuką su priekaba lėktuvui gabenti, turėjom pilotą, technikų komandą, reikėjo tik kuro, o į vieną pusę vykti net 3,5 tūkstančio kilometrų, reikėjo apie 7 tūkstančius litų vien kurui. Bandėm ieškoti rėmėjų, tačiau sekėsi labai sunkiai. Mūsų klubas - ne pelno siekianti organizacija, neturim iš kur gauti tiek lėšų. Skraidiname žmones, tačiau iš to neuždirbame, juk techniką reikia nuolat prižiūrėti, rūpintis.
A. Prozorovas teigė, kad tokia aeroklubų padėtis yra visoje šalyje, šiuo metu Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas kaip tik sutelkęs dėmesį į tai, kaip keisti požiūrį į mėgėjišką aviaciją.
Galima pasidžiaugti, kad savo jėgomis tauragiškiai garsina kraštą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Kiek įmanoma, klubo nariai stengiasi organizuoti įvairias varžybas, kviečiasi svečių, skatina skraidyti jaunimą.
- Visos su aviacija susijusios užduotys rūpi ne tik mums patiems, rūpi pritraukti ir jaunimą, nukreipti jų dėmesį nuo aludžių, gatvės gyvenimo, - sakė Aleksandras.
Pasak jo, vieno žmogaus apmokymas kainuoja apie 12 000 litų, taigi tą daryti vien tik savo lėšomis – sunkoka. Tiesa, jei yra sukauptų lėšų, gabiam, entuziastingam, aktyviam, klubui padedančiam jaunuoliui dalį išlaidų jie gali padengti. Kita problema – klubas iki šiol neturi savo orlaivių, visi lėktuvai yra privatūs. O bet koks mokymas, kaip sako Aleksandras, visų pirma yra brangios technikos laužymas.
- Išmokyti žmogų skraidyti vidutiniškai galima per 12-13 valandų, kažkokių ypatingų gabumų čia nereikia, tačiau reikia greitos reakcijos, mąstymo. Visi veiksmai turi būti atidirbti maksimaliai. Jei galima pakvailioti važinėjant motociklu ar keturračiu, tai su lėktuvu to jau negalima, pasekmės būtų visai kitokios...- apie aviacijos subtilybes pasakojo patyręs pilotas A. Prozorovas.
    
Vaiva KESERAUSKAITĖ

Greitai.lt

Komentarai

 #
<a href="https://skrendam24.lt/bilietai-i-Ispanija/">į Ispaniją</a> tikrai netaip ir toli, galėtų valstybė ir paremti panašias iniciatyvas
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija