22 Kovas 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Kovo 11-ąją Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 28-ąsias metines kartu su visa Lietuva minėjo ir Tauragės krašto žmonės. Šia proga Tauragės kultūros rūmuose pristatyta tapybos darbų paroda, skambėjo sveikinimo žodžiai, per muziką ir šokį į susirinkusius kreiptasi Tautos kalba.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos renginiai tradiciškai prasidėjo pamaldomis už Lietuvą Evangelikų Liuteronų bažnyčioje bei šventomis mišiomis Tauragės Švč. Trejybės bažnyčioje.

Po jų tauragiškiai  ir miesto svečiai rinkosi Kultūros rūmuose, kur pristatyta dailininko V. Petraičio tapybos darbų paroda, Tautinės Trispalvės juostos ekspozicija bei surengtas šventinis koncertas “Muzika - Tautos kalba“.

Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga tauragiškius sveikinę LR Seimo narė Aušrinė Norkienė ir  Tauragės rajono savivaldybės meras Sigitas Mičiulis palinkėjo vienybės, atkaklumo, tikėjimo savimi ir šalia esančiu, tikėjimo Lietuva bei gražia, šviesia ateitimi.

Poetinėje- muzikinėje kompozicijoje „O Lietuva kaip geras mano draugas“  jautrią atmosferą kūrė Tauragės Moksleivių kūrybos centro Pilies teatro jaunimas ( režisierė J. Kazlauskienė), į sceną su šokiais ir dainomis lipo MKC modernaus folkloro grupė „Gervės“ ( vad. A. Dambrauskienė) bei dainų ir šokių kolektyvas „Jūra“ ( vad. J. Kirstukas).

Kviesta į  nuostabią  Kovo 11 – osios kelionę maršrutu „ Muzika – Tautos kalba“, per teatrą perteikta išskirtinės asmenybės filosofo, rašytojo, dramaturgo, kalbos ir lietuvybės puoselėtojo Vydūno išmintis.

Šventės metu vienoje scenoje susitiko dvi Šimtmetį švenčiančios šalys – Lietuva  ir Latvija. Tauragė ir Jelgava. Šiandien mus jungia  kalbos, muzikos ir šokio bendrystė – tai, kuo nuo seno gyva baltų tauta - lietuviai ir latviai. Šokiais visus pasveikino Jelgavos vaikų ir jaunimo  šokių kolektyvas „ Jundari“  (vad. M. Bratkus), kartu su tauragiškiais į dangų paleidę vėliavų spalvomis padabintus balionus.

Šventiniai renginiai, skirti Kovo 11-osios paminėjimui, vyko  ne tik Tauragės mieste, bet ir rajono kultūros namuose, bendruomenėse, ugdymo įstaigose.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija