18 Vasaris 2020, Antradienis

 

Pirmas
 

Irina SADAUSKIENĖ
 

Nors ir nelabai norėjosi trukdyti Marijos tokią atsakingą minutę, bet laikas tiksėjo ne mūsų naudai – Marijai pradėjus įrašinėti laidą, mūsų pokalbis būtų neįmanomas.
Marija – jauniausia Tauragės radijo darbuotoja. Ji į kolektyvą įsiliejo praėjusių metų pabaigoje, kai eteryje startavo laida „Aš moku augti“. Tiesa, prieš tai dar buvo bandymai, radijo šaukinių įrašymai. O į laidą ji pakliuvo Rimos Diksienės, dabartinės savo kolegės ir dramos būrelio vadovės, kurį ji lanko, dėka.
Rima Diksienė pasakojo, kad tik pradėjusi dramos užsiėmimus su „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos pradinukų klase, kurioje mokosi ir Marija, į šią mergaitę iškart atkreipė dėmesį.
- Pastebėjau, kad tai gerai išauklėta, ne pagal savo amžių išprususi, be galo komunikabili ir jokiais kompleksais nesuvaržyta mergaitė. Iškart pasakiau mokytojai, kad noriu susipažinti su Marijos tėvais, sugebėjusiais išauklėti tokį vaiką, - prisimena Rima pažintį su aštuonmete.
Prisimindama pirmąsias laidas radijuje, Marija pasakojo labai bijojusi, bet palaipsniui tas jaudulys ir baimė dingo, balsas nebetrūkinėja. Jai įdomu bendrauti su laidos pašnekovais. O jų per keletą mėnesių būta įvairių ir kiekvienas, anot mergaitės, savotiškai įdomus. Tačiau labiausiai patikęs pašnekovas radijo eteryje – pačios Marijos mama.
Kai mergaitės paklausiau, iš kur pas ją tas pasitikėjimas savimi, ji papasakojo, kad užsiima daugeliu dalykų, kurie jai padeda išmokti kontroliuoti save ir nebesijaudinti. Marija lanko vokalinio meno studiją ir chorą Moksleivių kūrybos centre, mokosi groti fortepijonu Muzikos mokykloje, lanko dramos būrelį mokykloje. Be to, polinkis kalbėti auditorijai, pasirodo, atsiradęs gerokai anksčiau.
Marija su šypsena pasakojo, kad pradėjusi anksti kalbėti, labai mėgusi šeimos šventėse ir susibūrimuose kalbas ir tostus sakyti. Ir tas noras buvęs toks didelis, kad kartą svečiams išvykstant ji prisiminė, kad jai žodis taip ir nebuvo suteiktas, tad svečiams beliko tik išklausyti mažosios, kuri pasakė sveikinimo kalbą, tinkančią esamai progai.
Pasidomėjus, kokios reakcijos sulaukianti iš bendraamžių, mergaitė sakė, kad draugai ir klasiokai labai emocingai į jos darbą radijuje nereaguoja:
- Juk aš likau tokia pat Marija, kaip ir buvau.
Laidą kartu su Marija ir Rima Diksiene veda ir dar vienas radijo vedėjas – Kasparas, Marijos klasės draugas. Tačiau tądien, kai kalbėjomės, jo studijoje nebuvo.
- Šiandien pašnekovų turėsime nemažai, studijoje vietos prie mikrofonų neužtenka, - paaiškino Rima. – Kasparas – mūsų filosofas. Jis taip pat į radiją atkeliavo iš tos pačios trečiokų klasės.
Pasidomėjau, ar daugiau neatsirado norinčių tapti vaikiškos laidos radijo vedėjais, juolab, kad ir konkursas buvo skelbtas.
- Norinčių buvo daugiau, - prisimena Rima. – Bet tokių laisvai kalbančių, mąstančių ir, svarbiausia, nekompleksuotų vaikų sudėtinga rasti.
Pasak Rimos Diksienės, su vaikais dirbančiai jau daugiau nei dešimtmetį, nors Tauragėje vaikams gana daug neformaliojo ugdymo įstaigų, jose mokoma šokti, dainuoti, bet labai trūksta tokių užsiėmimų, kur visiškai mažas vaikas rastų vietos saviraiškai, galėtų atsiskleisti.
- Man darbas su vaikais – ne nauja veikla. Todėl, kai radijuje buvo pasiūlyta sukurti ir vesti laidą, iškart sumojau, kad noriu ir toliau dirbti su vaikais.  Per eilę metų įgyta patirtis leidžia atpažinti vaiką iš pirmo žvilgsnio – lankys jis dramos būrelį, ar tik ieško „savęs“ ir ilgai neužsibus. Taip į radiją atkeliavo ir mūsų puikieji laidos vedėjai – Marija ir Kasparas.
Bendravimas su vaikais, tiesioginis darbas mokykloje suformavo ir laidos kryptį. Visos „Aš moku augti“ laidos – edukacinės. Jos skirtos ne tik vaikams, bet ir jų tėvams, mokytojams, juk jose gvildenamos įvairios temos. Pasitelkus specialistus, mėginama teikti pasiūlymus vaikų ugdymo klausimais. Štai dabar ruošiamas laidų ciklas apie gabius vaikus, kurie turėtų tapti pavyzdžiu ir įkvėpimo šaltiniu jų bendraamžiams. Temos laidoms galvojamos įvairiai – jas siūlo vaikai, ieškoma informacijos spaudoje, sulaukiama žinių apie vaikų pasiekimus iš mokyklų, pažįstamų – juk Tauragė tokia nedidelė.
Visiškai neseniai Rima atšventė apvalią sukaktį. Kaip ir bet kuris žmogus, peržengęs tam tikrą amžiaus ribą, susumuoja savo nueito kelio rezultatus, pasvarsto, ar teisinga linkme eina, numato savo tolimesnės veiklos gaires. Rima sako taip pat žinanti, ką ji nori toliau veikti profesinėje plotmėje, ir tas noras nestebina. Ji ir toliau nori dirbti su vaikais. Vadinasi, dar ilgai mes girdėsime vaikų radijo laidas.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija