20 Vasaris 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, reaguodami į pastarąją savaitę Tauragėje įvykusias eismo nelaimes, kurių metu nukentėjo du dviratininkai, ir siekdami, kad panašių įvykių būtų kuo mažiau, stiprina eismo saugumą mieste. Ketvirtadienį sustiprintos policijos pajėgos Tauragėje vykdė dviratininkų ir pėsčiųjų padaromų pažeidimų kelyje kontrolę.

Vidurdienį, kai eismas mieste yra intensyviausias, patikrinimai buvo vykdomi motyvuotai pasirinktose vietose: Dariaus ir Girėno – Bernotiškės, Dariaus ir Girėno – Spaustuvės, Gedimino – J. Tumo-Vaižganto bei Dariaus ir Girėno – Jūros gatvių sankryžose. Pareigūnai, užtikrinantys eismo saugumą šalia kitų pažeidimų ypatingą dėmesį skyrė neleistinose vietose važiuojamąją dalį kertantiems pėstiesiems ir dviratininkams bei dviratininkams, kurie važiuojamąją kelio dalį kerta pėsčiųjų perėjoje ne vesdami dviratį kaip to reikalauja Kelių eismo taisyklės, bet juo važiuodami.  
Patikrinimų metu policijos pareigūnai užfiksavo 9 pėsčiuosius eismo dalyvius, kurie, nors ir netoliese matydami pėsčiųjų perėją, aplink zujant transporto priemonėms vis tiek ryžosi eiti per gatvę. Net aštuoni iš jų užfiksuoti itin judrioje keturių juostų Dariaus ir Girėno gatvėje. Be minėtų pėsčiųjų padarytų pažeidimų ketvirtadienį taip pat buvo užfiksuoti 4 dviratininkai, važiuojamąją kelio dalį kirtę perėjoje nenulipę nuo transporto priemonės, iš jų vienas nepilnametis. Dar 1 dviratininkas pareigūnų buvo sustabdytas ties ūkininkų turgeliu Dariaus ir Girėno gatvę bandantis pervažiuoti neleistinoje vietoje, dviratį ne vesdamas, o juo važiuodamas. Patikrinimų metu pareigūnai taip pat nustatė 3 automobilių ir 1 mopedo vairuotojų padarytus Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Visiems pažeidėjams artimiausiu metu bus pritaikyta administracinė atsakomybė. Pareigūnai primena, kad Kelių eismo taisyklės draudžia pėstiesiems kirsti važiuojamąją kelio dalį, kai jų matomumo lauke yra pėsčiųjų perėja, o dviratininkai per pėsčiųjų perėją privalo eiti pėsti vesdami dviratį greta. Važiuoti dviračiu per pėsčiųjų perėją draudžiama. Minėti pėsčiųjų ir dviratininkų padaryti pažeidimai užtraukia baudą nuo 80 iki 140 litų
Artimiausiu metu pareigūnai panašių prevencinių priemonių, skirtų atkreipti pėsčiųjų ir dviratininkų dėmesį į jiems keliamus Kelių eismo taisyklių reikalavimus, organizuos ir daugiau. 

Komentarai

 #
Aš, vis dėl to labiau linkčiau prie to, kad čia galėtų būti atgakinsi gana aukšti pareigūnai. Niekam nepaslaptis, kad vienokio ar kitokio plauko pareigūnėliai, policinikėliai ir pan. gerokai (gerokai!!!) dažniau nei paprasti žmonės leidžiai sau daugiau ar mažiau pažeisti vienokius ar kitokius įstatymus ar taisykles, nes, ypač jei tie pažeidimai nesukelia kažkokių pasekmių, atsakomybės jie išvengia. KET pažeidimai tam puikus pavyzdys. Ar kas nors įsivaizduoja, kad būtų nubaustas policininkas viršyjęs greitį, neparodęs įspėjamojo signalo ar tiesiog akivaizdžiai išgėręs? Taip, būna, kad tokius prigriebia, gal kokių spec. reidų metų, ar koks išskirtinai pareigingas pareigūnas, bet tokie atvejai tik išimtys iš šimtų, o gal ir tūkstančių Tokia padėtis neišvengiamai veda prie to, kad tokie pažeidėjai, jausdamiesi nebaudžiami, daug sau leidžia, kas anksčiau ar vėliau baigiasi tragedijomis. Dėl tokios situacijos, vienaip ar kitaip, daugiau ar mažiau ir yra atgakinsi vadovai. Čia, žinoma daug visokių kitokių veiksnių ir aplinkybių, tačiau vadovų atsakomybės tame irgi yra. Kita kalba, kad galbūt pasinaudojant tuo norima perstumdyti kokias nors kėdes ar užpakalius tose kėdėse , kad prezidentauskaitė, taip graudulingai jautriai ir operatyviai sureagavusi į įvykį vaikosi populiarumo ne ką geriau už šedžius, baukutes ir valinskus , o gal net ir dalyvauja tame kėdžių stumdyme
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija