3 Balandis 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Vasara – vėjo plaikstomų nuometų, baltų, ištaigingų suknelių metas. Įpusėjo birželis – šio bei to apie šią ypatingą dviejų žmonių šventę pasiteiravome Tauragės savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus specialistės Birutės Kuzminskienės.

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Anot Birutės, šiais metais santuokų užregistruojama kiek mažiau. Tiesa, apie tikslius skaičius kalbėti neverta, nes vieni prašymus įregistruoti santuoką pateikia gerokai anksčiau, kiti ateina ir nori susituokti staiga. Pasak Civilinės metrikacijos skyriaus specialistės, nepastebimas ir žymesnis amžiaus skirtumas tarp partnerių.

– Kažkada yra tuokęsi pora, kurios amžiaus skirtumas buvo 15 metų, bet tai buvo seniai. Ir vestuvių dėl jaunosios nėštumo nėra daug, moterims nebebaisu, ką apie jas pagalvos kiti, nebėra tos baimės. Kartais tėveliai ateina užregistruoti vaiko, bet dėl savo santuokos įteisinimo dar būna neapsisprendę. Arba susituokia, bet moteris pasilieka savo mergautinę pavardę, –  pasakojo B. Kuzminskienė.

Pasak jos,  kai kurios poros tikriausiai mėgina imti pavyzdį iš užsienio žvaigždžių ir nusprendžia „susirašyti“ ant kokio vandens telkinio kranto, sodyboje, ant piliakalnio ir t.t. Specialistė sako, kad tai gal ir įdomu, bet tikrai ne visada patogu.

– Sutinkame įregistruoti santuoką bet kurioje Tauragės rajono vietoje. Žinau pavyzdį, kai pora buvo tuokiama Palangos piliakalnyje. Pusę valandos užtruko, kol užlipo, pusę - kol nulipo, nes smėlio iki kelių, –  šypsodamasi pasakojo Birutė.

Birutė Kuzminskienė patikino, kad jaunavedžių norus stengiamasi pildyti, nors jai pačiai priimtinesnės tradicinės vestuvės.

– Mūsų salė labai graži, čia skamba muzika, gražus apšvietimas, šilta, jauku, švaru... O lauke oras pasitaiko visoks – ir vėjas, ir lietus, nėra gero garso.

Civilinės metrikacijos skyriaus specialistė informuoja, kad yra ruošiamas įstatymas, leisiantis poroms tuoktis bet kurioje šalies vietoje, taps nebesvarbu, kur registruoti būsimieji jaunavedžiai ar jų tėvai.

–  Manau, kad daug kas vyks tuoktis į Palangą ir iš karto įsivaizduoju, kiek tokia specialistė turės darbo - juk teks aptarnauti ne tik savo, bet ir kitų miestų bei rajonų piliečius, jei tik jie panorės, –  sakė Birutė.

Yra ir dar viena gera naujiena poroms, kurios pageidauja tuoktis tik bažnyčioje, o Civilinės metrikacijos skyriaus nori išvengti.

–  Nuo birželio 1-osios santuokos įregistravimo reikalus gali tvarkyti kunigai, jei poros nori tuoktis tik bažnyčioje, –  informuoja Birutė.

Pasiteiravus, ar tauragiškiai, ruošdamiesi vestuvių šventei,  itin atlaisvina krizės suveržtus diržus, moteris sako, kad tai labiau pastebima tada, kai tuokiasi iš užsienio grįžę tauragiškiai.

–  Būna labai gražu... Didžiuliai limuzinai, nuostabios gėlės. Matau pro langą, kaip jaunavedžiai dūksta miesto aikštėje, juos fotografuoja, filmuoja, gatvėse sveikina ir jiems signalizuoja automobilių vairuotojai, visada maloniai praleidžia per gatvę ir juos, ir palydą, –  apie tą ypatingą dieną pasakojo Tauragės savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus specialistė Birutė Kuzminskienė.

Na, o pabaigai – vyrui, kuris dar dvejoja, ar vesti savo moterį, patarimą duoda Sokratas: – „Būtinai vesk. Jei gausi gerą žmoną, būsi laimingas; jei blogą – tapsi filosofu“.

Komentarai

 #
ir mes su vyru tuokėmės, tiesa bažnytinė santuoka vyko vyro pusėje ir šiek tiek ankščiau, o civilinė mano(nuotakos) pusėje.Laimingai gyvename 8 metus.Dešimtmetį reikės pažymėti bažnytine santuoka(aš noriu).Mes tuokėmės būdami 40 - ies!
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija