18 Sausis 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Minint Lietuvos kariuomenės įkūrimo 93-ąsias metines, Tauragės rajono B. Baltrušaitytės bibliotekoje vyko susitikimas su Lietuvos kariuomenės skrydžių saugos departamento direktoriumi pulkininku Remigijum Daujočiu.

Gimęs Skaudvilėje, mokęsis ir baigęs Gaurės vidurinę mokyklą, pulkininkas į Tauragės kraštą sugrįžta itin retai. Gauriškiai dar atsimena prieš keletą metų virš miestelio skraidžiusį ir mosavusį sparnais naikintuvą, kurį pilotavo R. Daujotis. Netrūko prisiminimų ir susitikimo metu, nes pulkininkas pasakojo, kaip jis pasirinko lakūno ir karininko kelią, kaip ėjo juo ir per pastaruosius tris dešimtmečius. Prisimintas ir net nuotraukomis iliustruotas dar paauglio Remigijaus, jo draugų ir brolio sukonstruotas pirmasis ir vienintelis oro balionas, kuris sudegė taip ir nepakilęs. Prisimintas ir savadarbis sklandytuvas, mokymosi laikotarpis Kaliningrado aukštesniojoje karo aviacijos mokykloje, tarnyba Tolimuosiuose Rytuose, kai teko skraidyti vos ne sparnas į sparną su tuometiniais ideologiniais priešais  japonais, amerikiečiais ar korėjiečiais. Prisimintos studijos  Žukovskio karo aviacijos inžinerinėje akademijoje Maskvoje ir sugrįžimas į jau nepriklausomą tėvynę.
Kalbėta ir apie Lietuvos kariuomenę - jos istoriją, dabartį ir perspektyvas. Pulkininkas pasidžiaugė, kad mūsų šalies kariuomenė itin aukšto pasirengimo lygio, kad aukštai vertinama užsienio karo specialistų.
Bibliotekos skaitykloje veikė paroda, skirta Lietuvos kariuomenei, o baigiantis susitikimui, bibliotekos fondus papildė dar keletas knygų, kurias padovanojo mūsų kraštietis pulkininkas R. Daujotis.
Paprašytas dažniau aplankyti tėviškę, Remigijus Daujotis žadėjo sugrįžti ir susitikti su tauragiškiais.

,,Tauragiškių balso“ informacija

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija