16 Gruodis 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Tauragės suaugusiųjų mokymo centre vyko projektinis susitikimas Erasmus + projekto Nr. 2016-1-LV01_KA219-022656 „IKT – mokinių iškritimo iš ugdymo proceso mažinimui“. Tauragėje viešėjo net 17 mokytojų iš Italijos, Latvijos, Rumunijos, Turkijos.

Svečių sutikimui iš anksto ruošėsi visa SMC bendruomenė – vieni rūpinosi užimtumu, apgyvendinimu, kiti - patirties sklaida, savo šalies, miesto reprezentacija.

Projekto koordinatorė Rima Bandzinienė ir anglų kalbos mokytoja Audronė Sermontienė visus dalyvius pasitiko Vilniaus oro uoste, suorganizavo ekskursijas po LR Seimo rūmus, Vilnių bei Trakus.

Tauragėje projekto dalyviai buvo apgyvendinti viešbutyje „Banga“. Šventinė vakarienė vyko Tauragės kavinėje „Arfa“. Kiekviena komanda pristatė savo šalies dainą, šokį ar žaidimą. Ir svečiai, ir SMC bendruomenė džiaugėsi galimybe artimiau susipažinti, šiltai pabendrauti, pagilinti anglų kalbos žinias.

Svečiams buvo suorganizuota išvyka į gamyklą ,,Ansell Protective Solutions Lithuania", supažindinant su šioje gamykloje gaminama produkcija, taip pat trumpa ekskursija po Tauragę, aplankant Konvencijos paminklą. Pabuvota ir Mažojoje Lietuvoje, aplankyta Rambyno regioninio parko direkcija, Rambyno kalnas, knygnešio M. Jankaus muziejus Bitėnuose. Po pietų svečiai apsilankė Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie LR VRM Pagėgių rinktinės Bardinų užkardoje.

Svarbiausias minėto projektinio susitikimo tikslas –  vebinaras - konferencija ,,IKT - mokinių iškritimo iš ugdymo proceso mažinimui". Akivaizdu, jog jaunų žmonių išsilavinimas, mokinių, dėl įvairių priežasčių iškritusių iš ugdymo proceso, sugrąžinimas į mokyklas svarbus daugeliui šalių. Todėl šio vebinaro – konferencijos tikslas – pasidalinti gerąja patirtimi sprendžiant mokinių iškritimo iš ugdymo proceso bei mokymosi motyvacijos stiprinimo problemas.

Vebinaro – konferencijos dalyvius pasveikino jo organizatorė ir vedėja, SMC anglų kalbos mokytoja Gintarė Kolesnikova, įžanginį žodį tarė SMC direktorė Ona Sturonienė. Lietuvos švietimo aktualijas trumpai apžvelgė Tauragės švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Danguolė Petkienė. Savo šalių ugdymo sistemos problemas išsakė bei jų sprendimo būdus aptarė Rumunijos, Latvijos, Italijos, Turkijos atstovai. Tauragės Lauksargių pagrindinės mokyklos direktorė Nomeda Vykertienė pristatė projektinio ugdymo galimybes mokykloje, taikant ,,eTwinning“ programos įrankius.

LSŠA lektoriai dr. Vilija Lukošiūnienė ir Arūnas Bėkšta paskaitoje „Kūrybingas mokytojas“, vaizdžiai pademonstravo mokinių iškritimą iš ugdymo proceso tiesiog suglamžydami popieriaus lapą ir jį išmesdami. Jie akcentavo, jog svarbiausia mokytojo užduotis – pakelti tą suglamžytą lapą ir jį ištiesinti, atiduoti jam visą savo širdį...

Trakų suaugusiųjų mokymo centro mokytojos online pranešime atskleidė suaugusiųjų mokymosi virtualioje erdvėje Moodle galimybes. Apie mokinių motyvacijos didinimą taikant inovatyvius mokymo metodus savo patirtimi dalijosi SMC mokytojos Audronė ir Loreta. Jovarų pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Butkienė atkreipė konferencijos dalyvių dėmesį, jog bendrąsias mokinių kompetencijas galima ugdyti ir mokyklos kino dirbtuvėse. Klaipėdos Suaugusiųjų gimnazijos anglų kalbos mokytoja Lina Gedgaudienė pasidalijo patirtimi apie IT ir netradicinės veiklos panaudojimo galimybes mokinių anglų kalbos mokymosi motyvacijos stiprinimui.

Konferencijos organizatorė ir vedėja Gintarė akcentavo, jog projekte dalyvaujančias šalis suvienijo bendras tikslas - rasti būdų, kaip padėti tiems mokiniams, kurie grįžo į mokymosi procesą po ilgo atotrūkio, atėjo iš socialinės rizikos šeimų arba turėjo ankstesnių mokymosi problemų.

,,Projekto veikla ir ši konferencija yra puiki galimybė pasidalinti gerąja patirtimi sprendžiant anksčiau paminėtas problemas ir sužinoti apie naujas pedagoginio bendradarbiavimo galimybes. Pirmoji konferencijos dalis buvo skirta pristatyti projekte dalyvaujančių šalių švietimo problemas bei aptarti mokinių iškritimo iš ugdymo proceso problemas projekte dalyvaujančiose valstybėse. Antroji konferencijos dalis buvo skirta pasidalinti gerąja patirtimi, kaip kūrybingai panaudojant IKT galima mokinius sudominti, pritraukti į mokyklą. Mano ir kolegės Vaidos pranešimas buvo skirtas mokinių motyvacijos didinimui kūrybingai panaudojant IKT anglų kalbos pamokose, skirtose kalbėjimo įgūdžių lavinimui, kur pateikėme kalbėjimo užduočių pavyzdžių“, - apibendrino Gintarė.

Konferenciją ji užbaigė anglišku posakiu: ,,Visas ugdymo procesas - tarsi veidrodžio atspindys lange" ir palinkėjo visiems mokytojams būti tokiais langais, į kuriuos atsisuktų visi jų mokiniai - veidrodžių atspindžiai.

Tačiau projektinis susitikimas tuo dar nesibaigė. Svečiai buvo pakviesti į atsisveikinimo vakarą kavinėje Viva VIP, kur jiems įteikti sertifikatai, apsikeista atminimo dovanėlėmis. Kitą dieną dar suspėta aplankyti Europe Direct centrą Tauragėje bei Tauragės miesto skaityklą, kur jiems buvo suteikta galimybė patiems išbandyti 3D spausdintuvą ir apžiūrėti moksleivių atliktus darbus.

Projekto koordinatorė Rima džiaugėsi, jog atsisveikindami visi projekto dalyviai vienbalsiai teigė, jog Tauragėje buvo pats geriausias projektinis susitikimas, nes netrūko įdomios ir turiningos veiklos ir viskas buvo suorganizuota minučių tikslumu.

Džiaugsmo ir pasididžiavimo savo kolektyvu neslėpė ir Suaugusiųjų mokymo centro direktorė Ona Sturonienė: ,,Didžiuojuosi centro kolektyvo susitelkimu, bendradarbiavimu ir atsakingu požiūriu tiek priimant kolegas iš užsienio, tiek organizuojant pirmąjį seminarą internetu, prie kurio prisijungė net 60 klausytojų.“

Kristina Nevelkienė, Tauragės SMC lietuvių kalbos mokytoja

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija