18 Vasaris 2020, Antradienis

 

Pirmas
 

Ilgai lauktas LFF I lygos XIX turas nenuvylė daugumos žiūrovų, išvydusių permainingas rungtynes su netikėtomis baigtimis. Pirmenybių lyderiai - Kauno „Spyris" (37 taškai) netikėtai pralaimėjo Jonavos „Lietavai" (28 tšk), о trečią vietą užimantis Kėdainių „Nevėžis" (32 tšk.) neišsaugojo 3 įvarčių persvaros rungtynėse prieš Vilniaus „Žalgirietį" (28 tšk.).

Artūrо Rimkevičiаus pelnyti 5 įvarčiai leido jam tapti rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju, o „Stumbrui" (35 tšk.) priartėti prie pirmosios turnyro vietos. Kuklesnes pergales XIX ture iškovojo Kazlų Rūdos „Šilas" (32 tšk.), Utenos „Utenis" (30 tšk.) ir „Šilutė" (15 tšk.).

„Lietava" ir „Žalgirietis" parodė pavyzdinį charakterį

Lygos lyderiai išvyko į Jonavą žinodami, kad jų laukia sunki kova su stabiliai namų stadione rungtyniaujančia „Lietava". Pirmajame kėlinyje „Spyris" stengėsi diktuoti savo sąlygas ir pasinaudojo šeimininkų spraga gynyboje - perėmęs kamuolį pasižymėjo Tomas Bučma, ilgam išvedęs „Spyrį" į priekį.

Jonaviškiai antrojoje rungtynių dalyje perėmė iniciatyvą, bet tik pačioje susitikimo pabaigoje sugebėjo pasižymėti. Almanto Vansevičiaus įvartis išjudino Jonavos stadioną, o Lukas Miščiukas netrukus realizavo 11 m. baudinį ir „Lietava" šventė pergalę rezultatu 2:1.

Permainingos rungtynės tarp „Žalgiriečio" ir „Nevėžio" dėl rezultato kaitos įėjo į I lygos istoriją. Svečiai iš Kėdainių po Mariaus Bezykornovo dviejų ir Nikolos Vitorovič įvarčių per valandą įgijo 3 įvarčių persvarą.

„Nevėžis" atrodė padėties šeimininkas, tad „Žalgiriečio" treneris suteikė progą Lukui Šulskiui ir Haroldui Vaineikiui. Būtent pastarieji žaidėjai tapo rungtynių herojais, susitikimo pabaigoje pelnę debiutinius įvarčius. Lemiamu tapo antrasis L. Šulskio įvartis galva per pridėtinį rungtynių laiką, išplėšęs vilniečiams lygiąsiąs 3:3.

Artūro Rimkevičiaus benefisas

Ambicijų nestokojantis „Stumbras" sėkmingai pasirodė XIX ture, sutriuškindami lygos autsaiderį - Panevėžio „Baltiją" rezultatu 7:0. Audrius Račkus pirmasis pelnė įvartį, po kurio sekė trys A. Rimkevičiaus tikslūs smūgiai į vartus. Antrajame kėlinyje A. Rimkevičius dar du kartus nuginklavo svečių vartininką, o Romualdas Blaževičius pridėjo vieną įvartį.

A. Rimkevičius pakartojo Maksimo Lukaševič (iš Tauragės „Tauro") rekordą šiųmetėse I lygos pirmenybėse, vienose rungtynėse pelnydamas 5 įvarčius. Įspūdingas pasirodymas leido „Stumbro" puolėjui tapti rezultatyviausiu lygos snaiperiu, iš viso pelnius 15 įvarčių.

„Po pergalės 7:0, žinoma, kad antro rato pradžią vertiname puikiai. Motyvacijos mušti įvarčius aš turiu visada, tik vieną kartą pasiseka labiau, kitą kartą pasiseka mažiau. Daug prie to prisideda komandos draugai - be jų nebūtų ir įvarčių. Man patinka, kai įmušu ne vieną įvartį, bet svarbiausia yra komandos pergalės" - po rungtynių teigė A. Rimkevičius.

Išvargtos „Šilo" ir „Utenio" ir „Šilutės" pergalės

Kazlų Rūdos klubas sėkmingai laikosi plano išsaugoti vietą viršutinėje turnyro lentelės pusėje. „Šilas" išvyko į Panevėžį susitikti su Radviliškio „Lokomotyvą" ir įveikė jį rezultatu 3:1. Šeimininkai pirmavo po Tomo Bielickio įvarčio, bet Ramūnas Mačežinskas netrukus atstatė pusiausyvą, o Audrius Veikutis ir Mantas Samusiovas įtvirtino „Šilą" ketvirtoje lygos vietoje.

„Utenis" taip pat turėjo įdėti pastangų, siekdamas nugalėti besisvečiavusią „Palangą". Į Povilo Lukšio tikslų smūgį svečiai atsakė Algimanto Bačianskio ir Andriaus Paulausko įvarčiais. P. Lukšys ėmėsi iniciatyvos antrajame kėlinyje pelnė hetriką, o Linas Savastas pridėjo įvartį. Pergalė 4:2 leido „Uteniui" likti tarp šešių stipriausių lygos komandų.

„Šilutės" pergalė 2:0 prieš „Taurą" atkūrė sugražino nedidelę viltį patekti į lygos aštuntuką. Edgaras Ditmonas pirmojo kėlinio pabaigoje išvedė Pamario klubą į priekį, bet dar labiau „Taurui" padėtį komplikavo Manto Lėkio ir Martyno Ciko pelnytos raudonos kortelės. Deividas Lukošiaus tikslus smūgis rungtynių pabaigoje palaidojo tauragiškių šansus pakovoti dėl taško.

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai

Artūras Rimkevičius („Stumbras") - 15 įvarčiai

Aivaras Lyberis („Lietava") - 12

Marius Bezykornovas („Nevėžis"), Ramūnas Mačežinskas („Šilas") ir Aurimas Raginis („Spyris") – 10

Autorius - Robertas Každanas

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija