7 Balandis 2020, Antradienis

 

Pirmas
 

Vaikas. Vaikui. Vaikams“,- skamba nuolat ne tik mokykloje, televizijoje ar radijuje. Turbūt niekas nepaneigs, kad jaunoji karta, jos ugdymas visada išlieka svarbiausiu mūsų gyvenimo uždaviniu. Siekdama išsiaiškinti apie ką svajoja patys mokiniai, kaip planuoja savo ateitį, ko tikisi iš mokytojų, Tauragės pokyčio projekto ,,Lyderių laiko 3" kūrybinė komanda pirmą kartą mūsų rajone, o gal net ir Lietuvoje, Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijoje surengė penktokų forumą ,,VAIKUI. Kaip išsaugoti norą mokytis? arba Be namų darbų".

Forumo pradžioje rajono penktokai supažindinti su projekto idėja, pristatyta kūrybinė komanda, apdovanoti projekto logotipo kūrėjai-nugalėtojai. Vėliau grupelėse penktokai diskutavo apie ateities planus, išskyrė savybes, kurios padeda jiems siekti užsibrėžtų tikslų. Nesudėtinga mokiniams buvo įvardinti, kokia veikla juos domina, kokių pamokų tikisi atėję į mokyklą. Projekto rengėjų klausimas, ar penktokai norėtų ir sugebėtų VISKĄ išmokti per pamoką ir pabandyti mokytis be namų darbų, sutiktas audringais plojimais.

Forume paprašyta užrašyti ir tai, kas vaikams labiausiai nepatinka atliekant namų darbus, kokių pokyčių jie norėtų. Mokiniai pastebėjo, kad  tikslinga, kūrybinga veikla pamokoje padeda įsisavinti naujus dalykus, tad namų darbų iš tiesų gali ir neprireikti. Nuobodžios, vienodos, pernelyg ilgos namų darbų užduotys vargina, atima laisvalaikiui skirtą laiką. Vaikų lūpose skambėjo frazės: ,,Nesuprastos užduoties pats sau namuose nepaaiškinsi, todėl daryti namų darbus nelieka prasmės“, ,,Mokykla skirta mokytis, o namai – bendravimui su šeima“, ,,Viską įmanoma išmokti mokykloje, jei mokomės kūrybiškai ir skirtingai“.

Visus norus, svajones, mintis forumo pabaigoje paprašyta surašyti asmeniniuose laiškuose tėveliams. Projekto organizatoriai pažadėjo, kad laiškai būtinai pasieks adresatus artimiausiu laiku. Juk taip svarbu, kad svajonių siekti padėtų ne tik mokytojai, ne tik organizatoriai, bet ir patys artimiausi ir brangiausi žmonės - šeima.

Tauragės pokyčio projekto ,,Lyderių laiko 3" kūrybinė komanda džiaugiasi - vaikai žino, jog gyvenime reikia turėti tikslą, drąsos jam siekti ir ,svarbiausia, mokėti prisiimti atsakomybę už savo veiksmus.

 ,,Šaltinio“ progimnazijos mokytojos L. Norgailienės informacija

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija