20 Sausis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Rugsėjo 21 d. Pagramančio kultūros namuose vyko renginys, skirtas Regioninio parko 20-mečiui paminėti. Gyventojai ir svečiai buvo pakviesti į jubiliejinę šventę, kurią organizavo Pagramančio regioninio parko direkcija.

Kaip ir pridera, renginį vedė regioninio parko kultūrologė ir Birutė Normantienė. Birutė neatsitiktinai buvo pakviesta: ji nuostabiai kalba dūnininkų tarme. 2013 metai yra paskelbti tarmių metais. Svečiams buvo suteikta galimybė išgirsti ir pasimokyti spalvingos ir išraiškingos mūsų krašto tarmės. O kas norėtų pagilinti žinias, rekomenduojame kraštiečio, profesoriaus, lietuvių kalbos tyrinėtojo ir puoselėtojo Petro Joniko išleistą knygą „Pagramančio tarmė“.

Šventės svečius pasveikino Vaidos Jurgilevičienės vadovaujamas merginų liaudies šokių „Žiedužėlis“ kolektyvas. Merginų sušoktas lietuvių liaudies šokis „Kepurinė“ svečius nuteikė šventinei ir pakiliai nuotaikai. O Gintarės Jonikaitės daina „Mano kraštas“ nuskambėjo tarsi įvadas į Pagramančio regioninį parką, nes po dainos renginio svečiai buvo supažindinti su regioninio parko išskirtinėmis vertybėmis, pažinimo ir lankymo galimybėmis, svarbiausiais per 20 metų nuveiktais darbais. Buvo raginama keliauti po regioninį parką pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, o keliaudami susipažinti su įdomiais gamtos ir kultūros paveldo objektais.

Po muzikinio intarpo sveikinimo žodžius svečiams tarė ir prisiminimais apie regioninių parkų kūrimosi pradžią dalinosi Pagramančio regioninio parko direktorius Vaidotas Šliogeris. Direktorius dėkojo labiausiai prie regioninio parko kūrimo ir veiklos prisidėjusiems asmenims ir jiems įteikė padėkos raštus. Taip pat gėlėmis ir padėkos raštais buvo apdovanoti fotokonkurso „Pagramančio regioniniam parkui-20 metų!“ aktyviausi dalyviai.

Gražiais žodžiais regioninio parko kolektyvą sveikino ir prasmingų darbų linkėjo Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Silverijus Statkus, Mažonų seniūnijos seniūnas Jonas Samoška, Šilalės kaimiškosios seniūnijos seniūnas Stasys Lidžius, medžio drožėjas Nerijus Alšauskas, tarybos narys Darius Petrošius, Tauragės verslo ir turizmo informacijos centro darbuotojos Virginija Jankevičienė ir Inga Beišienė, Pagramančio bibliotekos ir kultūros namų darbuotojos Virgina Bartušienė ir Kristina Arbačiauskienė, kiti svečiai.

Šilalės kaimiškosios seniūnijos seniūnas Stasys Lidžius regioninio parko direktoriui įteikė Šilalės savivaldybės mero Jono Gudausko padėkos raštą, kuris skirtas regioninio parko direkcijai už paveldo objektų tvarkymą bei priežiūrą, lauko informacinių sistemų diegimą, gamtosauginių renginių organizavimą, sėkmingą bendradarbiavimą ir indėlį pritaikant lankymui gražiausias regioninio parko Šilalės rajono dalies vietas.

Sveikino ir Lietuvos valstybinių parkų ir rezervatų asociacijos prezidentas Mindaugas Balčiūnas. „Išmintis telydi Jūsų sprendimus, sėkmė – darbus, geranoriškumas – žmones, esančius šalia. Linkime kuo geriausios kloties tolesniuose Jūsų darbuose“, – su šypsena linkėjo Mindaugas.

Po oficialios dalies ir asociacijos „Mažosios scenos“ spektaklio „Asociacijos Vaciukas“, renginio svečiai buvo pakviesti pasigrožėti gamtos ir kultūros paveldo nuotraukų paroda, o vėliau - prie bendro vaišių stalo, ruošto su pagarba ir noru padėkoti visiems regioninio parko gyventojams ir svečiams.

Lina Masiulytė,

Pagramančio regioninio parko kultūrologė

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija