21 Spalis 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

O optimizmą įkvepia muzika ir artimiausi bičiuliai, su kuriais per ilgus metus išvažinėta Lietuva ir pakeliauta po užsienio šalis. Su tuo sutinka Vytauto gatvėje gyvenantis Romualdas Ivanauskas. Daugeliui pažįstamas muzikantas moja ranka į kliūtis gerai matyti ir lengvai vaikščioti. Nepaisant judėjimo ir regėjimo negalios, nors ir nuolatine palydove lazda pasiramsčiuodamas, Romualdas kiekvieną dieną pasitinka energingai ir aktyviai.
Kalbėdamasi su R. Ivanausku, nei karto nepajutau liūdesio, nusivylimo ar nepasitenkinimo gyvenimu gaidelės.
- Bet kokį liūdesį pašalina saviraiška, - teigė Romualdas.
Iš Šilalės rajono Stulgių kaimo kilęs R. Ivanauskas trauką muzikai jautė nuo vaikystės: nuo septynerių metų iš tėvelio išmoko groti akordeonu. Muzikalūs buvo ir dėdės, mokėję groti trimitu, smuiku. Negalią R. Ivanauskas turi nuo jaunystės. Trylika metų gyvenęs Klaipėdoje, dirbęs gamykloje ir muzikavęs dviejose ansambliuose (vienas iš jų  bandonijų), Romualdas galiausiai atsikraustė pas savo mamą Jadvygą Kybartienę į Tauragę.
Pašnekovas  ilgametis Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos ansamblio „Svaja“ narys. Ansamblyje akordeonu groja jau 24 metus. Anot Romualdo, šiuo metu dvylikos muzikantų  penkių moterų ir septynių vyrų  kapelai nuo praėjusių metų rudens vadovauja Almutas Šileris, kuris pakeitė šešiolika metų išdirbusį Vytautą Valiuką. Dar anksčiau „Svajai“ vadovavo dabar jau Anapilin iškeliavęs muzikantas Petras Sadauskas. R. Ivanauskas, bičiulių vadinamas tiesiog Ramūnu, džiaugiasi dažnomis išvykomis į kitus miestus, kiek rečiau - į užsienio šalis kartu su „Svaja“. Dar neišblėso įspūdžiai iš kapelų varžytuvių ir kitų koncertų, kurie neseniai įvyko Gargžduose, Juknaičių miestelyje Šilutės rajone, Vilniuje, o ne už kalnų laukia nauji pasirodymai. Romualdui smagu prisiminti viešnagę Vokietijoje ir Lenkijoje. Gruodžio dvidešimtąją muzikantas su likimo broliais ir tuo pačiu geriausiais draugais atšventė 60-ties metų jubiliejų. Pasak R. Ivanausko, „Svajos“ kolektyvo nariai daugiausia ilgamečiai ir uoliai muzikinėje saviveikloje apie dešimtmetį dalyvaujantys muzikantai bei dainininkai. Džiugu, kad paskutiniuoju metu prisijungė ir keturi nauji bičiuliai. Tiesa, Romualdas užsiminė, jog ansamblis ieško dar vienos likimo draugės, norinčios dainuoti ir turinčios žemiausią moterų balso tipą  altą.
Muzikantas ypač dėkingas Tauragės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkui Kęstučiui Petkui už  nuolatinį rūpestį, nuvežimą ir parvežimą iš koncertų.
- Tai labai geros širdies žmogus, - neslėpė susižavėjimo R. Ivanauskas.
Romualdas namuose sėdėti nemėgsta - jis buvo ir Tauragės pagyvenusių žmonių klubo „Subuvimas“ (vadovė Adelė Bendikienė), ir Tauragės rajono poezijos mėgėjų klubo „Žingsniai“ (vadovė Vilija Užmiškienė) narys.
R. Ivanausko prisiminimuose atgyja daug akimirkų, kada jaunystėje kartu su draugais grota daugybėje vestuvių, puotų. Dabar jis neretai linksmina svečius kavinėse, gimtadieniuose, pobūviuose.
Tad belieka palinkėti Romualdui ir toliau stebinti kitus optimizmu ir energija, o mėgstantiems niurzgėti dėl bėdų  pasimokyti iš jo.

Alina ŠIKŠNIŪTĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija