22 Vasaris 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Nutiesus naujus nuotekų tinklus gyventojai masiškai raginami prie jų jungtis, tačiau blogiausia, kad ne visiems jie prieinami. Į redakciją kreipėsi skaudviliškė, gyvenanti Maironio gatvėje, norėdama išsiaiškinti, ar tikrai žmonėms, gyvenantiems žemesnėse vietose, galimybės jungtis prie nuotekų tinklų yra ribotos.

Moteris paaiškino, jog keletas Maironio gatvės gyventojų savo nuotekomis turės pasirūpinti patys, nes gyvena žemoje vietoje. Jiems buvo pasiūlyta įsirengti savo šulinį ir varikliu pumpuoti nuotekas į nuotekų tinklus, tačiau šie įrengimai nemažai kainuotų, o ir kas mėnesį būtų didesnės elektros sąnaudos.
Maironio gatvės gyventoja nesupranta, kodėl nebuvo galima apie tai pagalvoti derinant projektus.
- Jei trasos būtų kastos gerokai gilesnės, gal tokių problemų nekiltų. Mes įsitikinę, kad 80 centimetrų gylyje nuotekų trasos šaltą žiemą gali užšalti, ir tuomet niekas negalės jomis naudotis. Reikėjo kasti trasas bent vienu metru gilesnes, tuomet gal būtų daugiau naudos, - apmaudžiai kalbėjo skaudviliškė.
Apie Skaudvilėje susidariusią padėtį sutiko paaiškinti UAB „Tauragės vandenys“ technikos direktorius Jonas Gečas:
- Sutinku, kad tokių problemų Skaudvilėje yra, ir ne tik Maironio gatvėje, bet ir kitose. Taip atsitiko todėl, kad labai nepatogus Skaudvilės reljefas, kalnuota vietovė, o nuotekoms reikia nuolydžio. Pavyzdžiui, Tauragės gatvėje tokių problemų kyla net 8 namų gyventojams. Jiems taip pat pasiūlyta pasistatyti siurblį ir pumpuoti savo nuotekas į nuotekų tinklus. O jei gyventojai virtuvę ar vonią įsirengę rūsyje, mes iš viso neprivalom jungti. Prie kiekvieno namo siurblinės juk nepastatysim, - sakė J. Gečas.
Technikos direktoriaus teigimu, trasos šaltą žiemą neturėtų užšalti, nes jos buvo pagilintos ir dabar yra 110 centimetrų gylyje.
 

Kristina NEVELKIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija