2 Balandis 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Kristina NEVELKIENĖ

Pasak Vitalijos Juškevičiūtės, užsiėmimas buvo skirtas rašytojos Šatrijos Raganos 135-osioms gimimo metinėms paminėti bei paskatinti lietuvių kalbos mokytojus tobulinti moksleivių samprotaujamojo rašinio įgūdžius. Metodinį užsiėmimą ji iliustravo 5-8 klasių mokinių darbais – penktokų laišku Šatrijos Raganos apsakymo „Vyšnios“ veikėjai bei šeštokų projektiniu darbu – kalendoriumi, skirtu Šatrijos Raganai.
- Iš patirties žinau, jog vaikus labai sunku išmokyti rašyti samprotaujamo tipo rašinius. Todėl nuo penktos klasės savo mokinius pradedu pratinti ne tik atpasakoti įvykius, bet ir juos analizuoti. Perskaitę tekstą iškeliame probleminius klausimus, įrodinėjam teiginius, rašom argumentus, išsakome savo nuomonę. Remiamės ne tik savo patirtimi, bet ir kultūros, socialinio gyvenimo tematika. Mokiniams ypač patinka vaiko ir paauglio vidinio pasaulio analizė. Džiaugiuosi, kad mano mokiniai daug skaito, kiekvieną trimestrą rengiame užklasinio skaitymo pamokas, - savo patirtimi dalijosi mokytoja V. Juškevičiūtė.
Jos teigimu, šiais mokslo metais buvo pristatyta naujovė – Švietimo ir mokslo ministerijos standartizuoti testai 8 klasei. Remdamasi jais, su vaikais kūrė teksto minčių žemėlapį. Tačiau, pasak mokytojos, jausmingiausias darbas mokiniams buvo dienoraščio rašymas pagal Šatrijos Raganos apsakymą „Irkos tragedija“. Šiuos vaikų darbelius sudėjo į knygą „Vienišo vaiko pasaulis“, kuri mokiniams bus pristatyta mokyklos renginyje „Be patyčių“.
Po metodinio užsiėmimo rajono lietuvių kalbos mokytojai vienbalsiai nutarė, jog visą seminaro medžiagą reikia apdoroti ir išleisti metodinį leidinį. Lietuvių kalbos mokytojų metodinio būrelio pirmininkė Vitalija Juškevičiūtė apgailestavo, jog nemaža dalis lituanistų neranda laiko panašiems užsiėmimams, nes jame dalyvavo tik „Versmės“ gimnazijos, M. Mažvydo, „Aušros“, Tarailių, Pagramančio, Lauksargių, Gaurės ir Baltrušaičių pagrindinių mokyklų lietuvių kalbos mokytojai.

Komentarai

 #
gezi
 
 #
pritariu
 
 #
nepritariu
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija