15 Spalis 2019, Antradienis

Pirmas

Vasario 28 dieną Tauragėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių badmintono finalinės varžybos. Kadangi į jas atvyko net 99 sportininkai, jie vienu metu rungtyniavo dviejose sporto salėse – 52 vaikinai prakaitą liejo ,,Bastilijoje‘‘, o 47 merginos kovojo ,,Modulyje‘‘. Varžybų rengėjai – Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos badmintono federacija. Dalyvavo 18 vaikinų ir tiek pat merginų komandų iš 18 šalies miestų. Maksimali komandų sudėtis – trys badmintonininkai. Įskaitinius taškus komandoms davė du geriausiai pasirodę asmeninėse varžybose vienetų žaidėjai ir viena dvejetų pora.

Susumavus asmeninių varžybų rezultatus, pirmoji vieta atiteko Tauragės ,,Versmės‘‘ gimnazijos merginų komandai, surinkusiai 133 taškus. Joje žaidė Gabrielė Janušonytė, Dominyka Dragūnaitė ir Dovilė Butvydaitė. Antrąją vietą užėmė 107 taškus pelniusios Vilniaus inžinerijos licėjaus merginos. Trečia liko Klaipėdos ,,Atžalyno‘‘ gimnazija (101 taškas).

Vaikinų varžybose daugiausia taškų (127) laimėjo Kelmės Jono Greičiūno gimnazijos komanda. Su 111 taškų antroje vietoje liko Šakių ,,Žiburio‘‘ gimnazijos gimnazistai. Nuo šakiškių 5,5 taško atsilikę Tauragės Žalgirių gimnazijos sportininkai Renaldas Šileris, Jonas Veisas ir Aironas Vaičikauskas tenkinosi trečiąja vieta.

Asmeninėse vienetų varžybose stipriausi buvo nė vieno pralaimėjimo nepatyrę, pirmąsias vietas laimėję Tauragės Žalgirių gimnazijos mokinys R. Šileris ir Kauno Jono Basanavičiaus gimnazijos mokinė V. Fomkinaitė. Dvejetų varžybose visus susitikimus laimėjo Tauragės Žalgirių gimnazijos badmintonininkai R. Šileris ir J. Veisas bei Tauragės ,,Versmės‘‘ gimnazijos merginos D. Dragūnaitė ir G. Janušonytė.

Lietuvos badmintono federacijos prezidentas V. Liorančas ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Kūno kultūros ir sportinio ugdymo skyriaus metodininkė G. Juškevičiūtė prizines vietas užėmusioms komandoms įteikė taures, o jų nariams ir vadovams – medalius, diplomus bei specialiai Lietuvos mokyklų žaidynėms pagamintus marškinėlius.

Nuotraukose: Lietuvos moksleivių žaidynėse prmąją vietą laimėjusios Tauragės ,,Versmės‘‘ gimnazijos badmintonininkės (iš kairės) D. Butvydaitė, G. Janušonytė ir D. Dragūnaitė. Trečiąją vietą užėmusios Žalgirių gimnazijos komandos žaidėjai R. Šileris (antras iš kairės) ir J. Veisas su komandos vadovais, kūno kultūros mokytojais S. Giruliu ir J. Sparnauskiene.