7 Balandis 2020, Antradienis

 

Pirmas
 

Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas 2017 – 2019 m. „remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ skatina Lietuvos bendruomenes aktyviai veikti. Mažonų seniūnijos bendrame bendruomenių susirinkime buvo nutarta eiliškumo principu  patikėti  teikti  paraišką  atrankos konkursui Lomių ir Šakviečio bendruomenėms.

Gavus finansavimą, seniūnijos bendruomenių aktyvo nariai (50 žmonių) išvyko į dviejų dienų kelionę  po  Aukštaitijos nacionalinį parką. Išvykos tikslas kultūrinis. Po darbų, įgyvendintų projektų  už neatlygintiną savanorystę  aktyvas plėtė akiratį, gėrėjosi Anykščių, Molėtų  krašto įdomybėmis, tarpusavyje bendravo.

Nors rudenėjantys Anykščiai pasitiko apniukusiu dangumi, krapenančiu lietučiu, tačiau daugumos  nuotaika buvo pozityvi. Miesto centre – rašytojo Antano Vienuolio Žukausko memorialinis muziejus priminė rašytojo gyvenimą, jo  atliktą svarbų  kultūros paveldo darbą – išsaugotą rašytojo giminaičio XIX amžiaus poeto Antano Baranausko klėtelę, kurioje XIX a. pabaigoje buvo parašyta jo garsioji poema „Anykščių šilelis“. Čia pat kitas unikalus -  tautodailininko Stanislovo  Petraškos akmens tapybos muziejus. Šis neeilinis žmogus  keturiasdešimt metų iš smulkintų spalvotų  akmenų grūdelių  kūrė paveikslus! Įdomu tai, kad žmogus nebuvo baigęs specialių mokslų, buvo paprastas miestelio elektrikas. Ekskursantus žavėjo paveikslai, kuriuose įamžinti jo gimtieji Anykščiai, Šventoji, paminklai, Lietuvos kunigaikščiai ir kt.

Buvo aplankyta Anykščių neogotikinio stiliaus šv. Apaštalo Mato bažnyčia, aukščiausia Lietuvoje. 2012 metais viename iš bažnyčios bokštų buvo įrengta apžvalgos aikštelė, į kurią veda 186 metaliniai laipteliai. Iš čia  atsivėrė puikūs Aukštaitijos  krašto gamtovaizdžiai, kuriais buvo sužavėti  ekskursantai.

Vienas Anykščių krašto įdomybių – siauruko geležinkelis, garsinantis Anykščius ir toks  vienintelis Lietuvoje. Čia įrengtas ir muziejus, pasakojantis geležinkelio istoriją, susijusią su tremtimi. Geležinkelio stotyje atvykėlius pasitiko ir maloniai bendravo šmaikštusis stoties viršininkas.

Šiandien Lietuvoje arkliai ir su jais susijusi darbų gausa nyksta, todėl buvo įdomu aplankyti Arklio muziejų – vienintelį Lietuvoje, įkurtą profesoriaus Petro Vasinausko.

Nors ekskursantai – kaimų gyventojai, bet visiems buvo įdomu pamatyti senąsias brikas, karietas ir kitas įdomybes, susijusias su arkliu ir jo  istorija.

Unikalus medžių lajų takas – tai pasivaikščiojimas trijų šimtų metrų ilgio taku medžių viršūnėmis. Nors krapnojo lietutis, keliautojams buvo smalsu ir įdomu pajusti  pasivaikščiojimo jausmą virš ošiančių medžių.

 Čia pat ir garsusis Puntuko akmuo, vienas didžiausių Lietuvoje su savo unikalia istorija, apipinta legendomis. Nuotrauka prisiminimui ir mūsų kelionė tęsėsi toliau.

UAB „Anykščių vynas“ mūsų laukė  įdomi ekskursija po gamyklos cechus. Pamatėme cisternas, kuriose laikoma, brandinama produkcija. Nuėjome  vyno kelią nuo vaisių atvežimo iki vyno supilstymo. Pasivaikščiojimas po gamyklą buvo užbaigtas  smagia vyno degustacija tam skirtoje salėje.

Jau sutemus mūsų autobusas suko  į Molėtų rajoną – nakvynės  vietą – Alantą. Kitos dienos ankstyvą rytą  pasiekėme Molėtų etnokosmologijos muziejų, kuriame laukė įdomybės apie dangaus skliaute šviečiančius žvaigždynus, kometas ir kt.

Grįždami užsukome į Ukmergę, kopėme į piliakalnį, dunksantį pačiame miesto centre, juosiamą Ukmergėlės upelio. Paskutinioji kelionės stotelė – Kedainiai – vidurio Lietuvos miestas. Grožėjomės senamiesčiu su turtinga istorija, pabuvojome prie minareto.

Išvyka baigėsi, liko malonūs prisiminimai, kartu praleistas laikas. Geriau pažinome  vieni kitus, individualiai dalijomės bendruomenių rūpesčiais. Dėkojame socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Tauragės rajono savivaldybei už bendruomenių rėmimą, už galimybę pažinti, mokytis, bendrauti, telkti idėjas ateičiai.

 

Lomių ir Šakviečio bendruomenių informacija ir nuotraukos

 

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija