19 Balandis 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Tauragiškiai, auginantys mažamečius vaikus, kaltina Tauragės rajono tarybos opoziciją nesugebėjus dėl mažųjų  miesto gyventojų apginti buvusį lopšelį-darželį „Ereliukas“. Kaip apginsi, jei... rankos per trumpos. Visą šios tarybos kadenciją opozicija daugiausiai dėmesio ir skyrė vaikų gerovei. Švietimo, kultūros ir sporto komiteto, Tarybos posėdžiuose opozicijos atstovai nuolat kėlė lopšelių-darželių trūkumo problemą,  teikė pasiūlymus, tačiau balsuojant valdantieji, turėdami  porą  rankų daugiau, sužlugdydavo jaunų šeimų viltis savo atžalai rasti vietą darželyje ir atimdavo galimybę įsilieti į darbo rinką.

Valdantieji  tebesidžiaugia fantastiška investicija, pardavus lopšelį-darželį „Ereliukas“ už 133 000 eurų, ir jau baigiamais išparduoti dar neįrengtais butais jame. Džiaukitės, Tauragės miesto vaikučiai, už 143,5 tūkst. eurų jums  renovuos dvi grupes buvusiame Taurų kaimo lopšelyje-darželyje, o jei valdančiųjų planai pavyks, tai ten ir privataus darželio „Debesų vaikai“  grupę atidarys. Savivaldybė skirs  po 100 eurų vaikui,  tėveliai susimokės  apie 200 eurų, pamaitins „Skonio džiazas“... Oi tie interesai, interesai... „Puiki“ strategija – nei pridėsi, nei atimsi... Kai Tauragėje trūksta apie 200 vietų darželiuose, o esamos grupės perpildytos, tai atrodo, kad labiau negerbti  ir nemylėti mažųjų tauragiškių ir jų tėvelių negalima.  Sudie ir valdančiųjų  žadėtoms modulinių darželių  grupėms, nes žadėti  – nekainuoja, o statyti ar nuomoti (dabar suprato) –  per brangu. Akivaizdu, kad, valdančiųjų nuomone,  investicijos vaikams – nenaudingos. Tokio trumparegiškumo arba savanaudiško išskaičiavimo negalima nepastebėti.

 Valdantieji spaudoje skelbia, kad 2018 m. rugsėjo 1–ajai dienai atidaromos naujos šešios darželių grupės.  Skaitai ir nežinai  –  juoktis ar verkti, kai realybė visiškai kitokia. Geriausiu atveju, ir tai tikrai ne nuo rugsėjo 1 – osios,  atsiras dvi naujos grupės Tauruose, po vieną – Tarailiuose bei Mažonuose,   ir, gal „įdomiai“ bandančio kurtis, privataus darželio „Debesų vaikai“ grupė. Kitos, spaudoje minėtos grupės, veikia gerokai nuo anksčiau ir ne Tauragės mieste, bet rajono darželiuose. Tauragės mieste, visos valdančiųjų kadencijos metu, atidaryta tik viena grupė lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“.  Atrodo, kad valdantieji patys pasiklydo savo strategijose, investicijose, pažaduose.

 Nauja rugsėjo1-oji Tauragės lopšeliuose-darželiuose prasidės vėl perpildytose  grupėse, o apie 200 vaikučių neturės galimybių į juos patekti. Tačiau tai tikrai ne opozicijos kaltė – jos valia, rugsėjo 1 – ąją vaikučiai krykštautų renovuotame lopšelyje-darželyje „Ereliukas“ ir kitur, kad tik visi, norintys dirbti tėveliai, ta galimybe pasinaudotų.

Kai vyriausybė, norėdama padėti jaunoms šeimoms, daro nors mažus žingsnius, siūlo lengvatinėmis sąlygomis įsigyti būstą regionuose, Tauragės rajono valdantieji, žaisdami demokratiją, skambiai ir plačiai  deklaruodami sėkmingą kraštiečių  imigraciją, neturi jokios strategijos ateičiai. O ja, ateitimi, kaip niekad atsakingai, reikia rūpintis šiandien. „Rūpestį“ vaikais rajono valdžia demonstruoja ir iš „Baltųjų rūmų“, nurodydama išsikraustyti  Vaikų teisių apsaugos skyriui, mat pasikeitė pavaldumas. Siūloma kraustytis į Stoties gatvėje veikiančios Darbo biržos rūsį. Toliau nuo akių – mažiau problemų. Galingieji Tauragės dėdės ir tetos, valdantieji (nes opozicijos rankos nepasiekia), nors vaikučiai  rinkėjais bus dar negreitai,  mylėkite ne tik savo brangiausius vaikus ar anūkus, bet VISUS, VISUS, VISUS... Neatimkite galimybės iš vaikučių mokytis bendravimo, suteikite  vietą darželyje,  o tėveliams leiskite save realizuoti mėgstamoje veikloje ir pagerinti šeimos gerbūvį.

Tauragės rajono tarybos narys dr. Arūnas Beišys

 

Komentarai

 #
del darzeliu parasyta visiska tiesa deja
 
 #
Miciurinas zadejo tukstancius darbo vietu! deja ne gana to kad darbo vietu neatsirado dar ir galintys ir norintys dirbti negali, nes neturi kur palikti vaikus. Geda tureti toki mera ir tokia administracija!
 
 #
Iberalams greiciausiai vaikai nerupi. juk tai jiem tik islaidos
 
 #
Privataus darzelio grupe rekonstruojama uz valdiskus pinigus? Normalu?
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija