22 Kovas 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Pagyros sau, sklindančios iš valdančiųjų liberalų apie skaidrų ir teisingą darbą, skamba dažniau nei tai vyksta praktiškai. Tauragės r. sav. administracijos direktorius Modestas Petraitis, visiems priimtiną akių kontakto bendravimą iškeitęs į „feisbuką“, net pagal užimamas pareigas privalomus atlikti darbus pateikia kaip iš viso pirmą kartą vykdomus ir skaidrumu bei taupumu prilygstančius stebuklui „nualintoje“ savivaldybės teritorijoje.

Tačiau, kad ir kaip liberalai besigirtų skaidriu darbu, kai kurie faktai rodo visai nekokį vaizdelį. Pasigyrimų nestokojusi darbo vietų subsidijavimo tvarka, pagal kurią įmonė, gavusi subsidiją, įsipareigojo 3 metus priimto darbuotojo neatleisti, buvo vykdoma su grubiais pažeidimais. Administracijos direktorius M. Petraitis, pažeisdamas šią tvarką, nustatytą savivaldybės tarybos sprendimu, skyrė UAB „Rūsys“ - 6 tūkst. ir UAB „Šaukštelis“ - 3 tūkst. eurų. Pažeidimai savivaldybės kontrolės ir audito išvadose fiksuoti 2017 m. liepos 13 dieną. Ar ne todėl UAB „Šaukštelis“ savininkė Justina Marozaitė, padirbėjusi savivaldybėje tik kelis mėnesius, pasitraukė iš pareigų? Pasiaiškinti savivaldybės administracijai turėtų ir UAB „Rūsys“ savininkas Šarūnas Paulikas, nes, skiriant subsidiją, įmonėje dirbo 6 darbuotojai, o šiuo metu jų liko tik 4, vadinasi, skyrus subsidiją, jų nepadaugėjo, bet sumažėjo, o tai yra įsipareigojimų nevykdymas.

Bėda ta, kad administracijoje nėra atsakingo asmens, kuris kontroliuotų, kaip vykdomi įmonių įsipareigojimai, numatyti darbo vietų subsidijavimo tvarkoje, tą fiksuoja ir savivaldybės audito tarnyba. Tačiau administracijos direktoriui M. Petraičiui pasiaiškinimų nereikia, nes jam atrodo, kad biudžeto lėšas jis naudoja „taupiai“ ir dalina „skaidriai“.

Audito išvadose pateikiama ir daugiau administracijos padarytų teisės aktų pažeidimų – biudžeto lėšas skirstė be savivaldybės tarybos patvirtinimo, nesilaikydama rėmimo programų nuostatų, o viešųjų renginių organizavimui biudžeto lėšos buvo naudojamos neturint aprašo, reglamentuojančio renginių organizavimo išlaidas ir t. t. Kaip matyti, tikrai labai „skaidriai“ ir „sklandžiai“ darbuojasi administracijos direktorius M. Petraitis. Po tokių audito išvadų meras Sigitas Mičiulis net nesiteikė teikti tarybai jų svarstymo, o juk taryba yra administracijos direktoriaus darbdavys, turinti prievolę vertinti jo darbą ir metų eigoje, ne tik klausytis ataskaitos jiems pasibaigus. Taryba nebuvo informuota ir apie tai, ar po tokių audito išvadų meras, kurį įpareigoja LR vietos savivaldos įstatymo 20 str., ėmėsi kokių nors veiksmų administracijos vadovo atžvilgiu.

Matyt, svarbesnis reikalas liberalams yra savivaldybės tinklalapyje ir kitose viešinimo priemonėse skelbti, kad viskas, prie ko tik jie prisiliečia, yra vykdoma pirmą kartą ne tik Tauragėje, bet ir Lietuvoje, todėl  meras ir „nesuka“ sau galvos aiškinantis, kaip dirba administracijos direktorius. Svarbiau yra pareikšti, kad gatvių kiekvienais metais asfaltuojama dvigubai daugiau nei metais prieš tai, net ir jiems patiems buvus valdžioje, taigi sekančioms valdžių kadencijoms rūpintis gatvių asfaltavimu ar duobių tvarkymu, matyt, jau nebereikės. Svarbu yra pasigirti, kad mero patarėjas Dovydas Kaminskas emigravusius tauragiškius jau suskaičiavo ir suregistravo, tuo pasidžiaugė net Prezidentė. Tik grįžusieji, negavę žadėto dėmesio, apsisuka ir išvažiuoja. Iš to kilęs klausimas, į kurį  meras S. Mičiulis nesugeba mums atsakyti - ar emigrantų duomenų rinkimas ir jų tvarkymas yra teisėti veiksmai - ir palieka kyboti ore. Nors, teisybės vardan, reikia pasakyti, kad atsakymas, pasirašytas mero S. Mičiulio, buvo, beje, paruoštas to paties patarėjo. Bet ir tas verčiantis iš „koto“ – atsakyti į šį klausimą neturime teisinio pagrindo, tuo tarpu dar kartą viešai pasiskelbti, kad net du metai jie rašo laiškus emigravusiems tauragiškiams ir pasakoja jiems, kaip Tauragėje yra gera gyventi net trys metai iš eilės, pagrindas yra tvirtas.

Belieka pritarti tauragiškiui, kuris, sugrįžęs į Tauragę ir pradėjęs verslą, atvirai pasako: „Aš grįžau ne dėl valdžios popierinių pastangų ir nemanau, kad kas nors sugrįš dėl to, ką valdžia daro. Tai labiau – viešieji ryšiai“.

                                            Savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcija

 

 

 

 

 

Komentarai

 #
Tai rupūžės, pasipenėti sugalvojo iš mokesčių mokėtojų pinigų. Petraitis, kai baigs kadenciją tenusiperka dryžuotą pižamą, pravers. O pasigyrimų tai pilną maišą dar turi, bet tai jau nebeskaniai kvepia.
 
 #
Kas gali patikėti pasakomis, kad Tauragėje gyvenimas pagerėjo valdant liberalams. Lietuvoje viskas tik prasčiau, visi išvažiuoja, o čia mat rojus. Stankams gal ir rojus, nes 800 tautiečių jiems lenkia nugaras.
 
 #
Vėl tie vargšiukaiišlindo, nerimsta, spurda. Laikykis mere, šauni jūsų komanda.
 
 #
a kas vargsiuko paprase parasyti? skudurinis miriukas?
 
 #
vaiku darzelis, o ne komanda
 
 #
Gera foto. suktas atrodo
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija