22 Kovas 2019, Penktadienis

 

Pirmas
 

Daugelis prisimena, kaip meras S. Mičiulis, administracijos direktorius M. Petraitis ir buvęs liberalų partijos skyriaus pirmininkas D. Stankus bandė visus įtikinti, kad, jiems būnant valdžioje, šilumos kaina Tauragėje tik mažės ir galiausiai pasieks mažiausią kainą Lietuvoje. Buvo skelbiama, kad vienas iš pagrindinių veiksnių, užtikrinančių mažėsiančią šilumos kainą, bus tai, kad biokurą pirks tik iš biržos, nes neva anksčiau konkurso tvarka pasirinktas vienas tiekėjas buvusi blogybė, kuri ir neleido mažinti šilumos kainos.

Opozicijos argumentai, kad šilumos kainos nustatymui svarbiausias elementas yra ne iš ko ar iš kur perki biokurą, bet kokią kainą moki, liberalams buvo kaip „eilinis politikavimas“. Suprantama, kad sakoma tiesa, jog ne jų „efektyvus ir teisingas“ valdymas mažino šilumos kainą, o biokuro kainos kritimas rinkoje, jiems buvo nepriimtinas, ir, kaip liaudies posakyje sakoma, „stojo kaip ašaka gerklėje“.

Šiandien biokuro biržoje yra net 89 biokuro pardavėjai, o atliekant biokuro pirkimą perki tikrai ne iš vieno tiekėjo – bet ar tai tikrai gali užtikrinti šilumos kainos mažinimą? Tokie pliurpalai ir yra tikrasis politikavimas arba, tiksliau sakant, gyventojų mulkinimas, ką liberalai paskutinius tris metus ir daro. Tik nuo realybės nepabėgsi, tą akivaizdžiai įrodo biokuro ir šilumos kainų palyginimai (žiūrėti diagramą).

  

2018 metų balandžio mėnesio šilumos kaina - 5,78 ct/kwh (kai tiekėjų daug) yra tokia pati kaip ir 2014 metų balandžio mėnesį – 5,78 ct/kwh (kai tiekėjas buvo vienas). Kodėl taip yra, atsakyti nesudėtinga – biokuro kainos rinkoje beveik susilygino, 2014 m. – 210,24 eurai/tne, 2018 m. – 195,91 eurai/ne (VKEKK duomenys). Akivaizdu, kad nei „depolitizuota“ šilumos tinklų valdyba, nei „efektyvus, skaidrus ir teisingas“ valdymas ar biokuro pirkimas iš biržos čia niekuo dėti, nes šilumos kainą nulemia biokuro kainos dedamoji, kurią sprendimu tvirtina savivaldybės taryba, o šio sprendimo teisingumą įvertina Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK).

Klausimas merui – ar politinė šilumos kainos mažinimo akcija jau baigta? Ir kaip su viešai išsakyto pažado įvykdymu, jeigu šilumos kaina taip drastiškai didės?

                                                                               Tauragės rajono savivaldybės socialdemokratų frakcija

 

Komentarai

 #
liberalai akivaizdžiai dūmino visiems akis, seniai buvo aišku, kad kuro kaina yra lemianti šildymo tarifą. Bet svarbiausia ir liberalams turėtų kaisti ausys, nes atsidūrė 14 vietoje, o taip gyrėsi, kad bus pirmi, meras net pažadėjo direktorių atleisti jeigu kaina ženkliai pakils. Teisingas klausimas, matysim ar Sigitui užteks drąsos pažadą vykdyti.
 
 #
Vaclovai, nepamirsk, kad: 1. 2014 m turejai grazinti gyventojams gautas pajamas 0,45 ct, tai kaina buvo ne 5,79, o 6,36. 2. Kodel nelygini 2018 sausio, vasario, kovo men, kai biokuro kaina buvo analogiska, o silumos kaina mazesne? Lygini tik viena menesi? 3. 2014 m patyrei 150 tukst. Eur nuostoliu, turedamas “maza” kaina. Labai lengva paimti skaicius is konteksto ir jais manipuliuoti.
 
 #
iš komentaro galima suprasti, kad atsiliepė Nevardauskas, vadinasi prispausta uodega jeigu ir pats bandai skaičiais vadovautis, oar tavo skaičiai tikri, tekste nors parašyta, kad VKEKK duomenys, o tavo gal iš dangaus.
 
 #
tai jeigu prie ankstesnio vadovo kaina buvo maža, tai logiška patirti nuostolius, nes ji gali nedengti gamybos išlaidų, taip tikėtina buvo ir per 2015 metus, kai veiklą sukai jau pats ir tada, jeigu neklystu buvo patirta beveik 200 tūkst. eurų nuostolis. Tai administracijos direktorius nurodo ataskaitoje už 2017 m. Darosi įdomu sekti jūsų pasikandžiojimus. Pirmyn vaikinai, negailėkit popieriaus, o rinkėjas atsijos kas netinkamas.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija