21 Spalis 2019, Pirmadienis

Pirmas

Galimybe užimti pirmą vietą pasinaudojo MRU klubas, Vilniaus derbyje palaužęs „Žalgirietį" bei sulaukęs tenkinusių Kauno „Stumbro" ir Utenos „Utenio" lygiųjų.

28 turas žiūrovus nudžiugino 3 rezultatyviomis rungtynėmis. Jonavos „Lietava" pakilo į šeštąją pirmenybių poziciją, įveikusi Kazlų Rūdos „Šilą". Po penkis įvarčius pelnę Tauragės „Tauras" ir „Šilutė" namuose įveikė autsaiderius.

Dėl medalių negailima paskutinių jėgų

Sostinės derbyje žiūrovai išvydo itin kovingą ir emocingą žaidimą. MRU futbolininkai dažnai griebėsi fizinės kovos ir sukūrė daugiau progų pirmajame kėlinyje, tačiau pelnyti įvartį pavyko tik Gajui Kulbiui nuo 11 metrų atžymos.

„Žalgirietis" po pertraukos suaktyvėjo, tačiau puolėjai nesugebėjo atlikti grėsmingų smūgių į vartus, tad komanda buvo skaudžiai nubausta - vartininkas Robertas Konarskis suklupo prie savų vartų ir perimtą kamuolį į vartus nukreipė Nikolajus Misiukas. Dėl šiurštaus žaidimo teisėjas pašalino MRU kapitoną Gediminą Paberžį, bet žaliasis sostinės jaunimas ir toliau nerado kelių pasižymėti bei pakeisti rezultato 2:0.

„Stumbras" ir „Utenis" Kaune sužaidė lygiosiomis 1:1, leisdami MRU atitrūkti turnyro lentelėje. Vitalijus Kavaliauskas smūgiu galva išvedė „Utenį" į priekį, o „Stumbro" vartininko Modesto Kulikausko pašalinimas antrojo kėlinio pradžioje padidino svečių šansus laimėti. Visgi uteniškiai nesugebėjo išnaudoti dividendų ir patys praleido Mindaugo Daunoravičiaus smūgį galva į vartus.

Per likusį susitikimo pusvalandį rezultatas išliko toks pat, tad „Utenis" liko ketvirtoje vietoje, neaplenkęs savo 28 turo rungtynių anksčiau sužaidusio Kauno „Spyrio".

Šansus pakovoti dėl medalių sukomplikavo „Šilo" futbolininkai, rezultatu 2:4 pralaimėję „Lietavai". Pirmajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas be įvarčių, tačiau antroje rungtynių pusėje subyrėjusi „Šilo" gynyba nesulaikė Mariaus Ganusausko ir Almanto Vansevičiaus.

Ramūnas Mačežinskas besibaigiant rungtynėms pelnė pirmą svečių įvartį, tačiau trijų įvarčių pranašumą gražino įspūdingą driblingą pademonstravęs Aretas Gėgžna. Galutinį rezultatą įtvirtino pasižymėjęs Andrius Urbšys.

Įvarčių fejerverkai Tauragėje ir Šilutėje

Dėl paguodos žaidžiantys „Tauro" ir „Palangos" futbolininkai surengė tikrą fejeriją Tauragėje. Šeimininkai įgijo trijų įvarčių persvarą, tačiau iki pertraukos pajūrio futbolininkai rezultatą išlygino.

Antrą įvartį pelnęs Mikas Kura išvedė „Palangą" į priekį, kuriai trūko nedaug iki istorinės pergalės. Laurynas Danielius tapo „Tauro" herojumi, pačioje rungtynių pabaigoje atlikęs dublį ir padėjęs iškovoti pergalę 5:4.

„Šilutė" namų stadione sutriuškino „Lokomotyvą" rezultatu 5:1. Dubliu išsiskyrė Deividas Lukošius, o svečiai baigė rungtynes žaisdami mažumoje be vartininko, kurį pavadavo gynėjas Tomas Sirevičius.