18 Sausis 2020, Šeštadienis

 

Pirmas
 

Pirmadienio vakarą Tauragės B. Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje pristatyta kunigo pranciškono Juliaus Sasnausko knyga „Kraujomaiša“. Tai – 9-oji jo knyga, tiesa, dvi iš jų jis rašė su kitais autoriais.

Ši knyga tarsi apie kasdienybę, kurioje atsispindi Šventojo Rašto eilutės. Joje suguldyti autoriaus tekstai buvo spausdinami „Šiaurės Atėnuose“, tik knygos pavadinimo, autorius sako, nereikėtų suprasti tiesiogiai, jis tik – metafora.

„Norėjosi kažko naujo, kažko kitokio. Taigi rašiau apie tai, kuo gyvenu – eini į bažnyčią – kažką pastebi, bendrauji su žmonėmis – kažką juose įžvelgi, tada imi ir aprašai. Ta gauta visuma – lyg romanas, atrodo, yra ir pradžia, ir pabaiga. Tai – kunigo gyvenimas“, – apie savo naujausią kūrinį kalbėjo kun. Julius Sasnauskas.

Pasak jo, kūrinyje labai daug atvirumo, patirčių, jausmų... Pavyzdžiui – ką  jauti, stovėdamas prie mirštančio ligonio, ką  patiri, kai krikštyji vaiką, ir pan.

„Sakyčiau, gal net detektyvo elementų galima rasti, kai kas paslėpta, palikta skaitytojo nuojautai, kad jis pats „išvyniotų“. Kraujomaišos nereikia suprasti tiesiogiai, tai gali būti ir Dievo pėdsakai, susimaišę su žmonių pėdsakais. Svarbus šios knygos elementas yra ir atmintis“, – pasakojo kunigas.

Kaip knygos pristatymo metu kalbėjo J. Sasnauskas, rašydamas jis labai tikėjosi, kad tas, kuris skaitys šį kūrinį, įtrauks savo vaizduotę, jausmus, atmintį...

„Man rašant didelis atradimas buvo pats kalbėjimas, skambesys, mąstymas – kodėl žmogus susidūrė su skausmu, kodėl jam to reikėjo. Žodžio bangavimas, tas gražus skambesys labai veikia, supranti, kokia graži yra mūsų kalba. Koks gražus kiekvieno iš mūsų gyvenimas, koks jis  nuostabus, tada gražus darosi ir pasaulis“.

Klausydamas atsiliepimų apie šią knygą, autorius sako jų girdėjęs įvairiausių – ir kad sunku skaityti, ir kad lengva, bet jam pačiam atrodo, kad knyga labai tiktų prieš miegą.

„Sakoma, visi kunigai rašo apie meilę, dar sakoma – ieškokite Dievo savo meilės istorijose... Kad ir ką beskaitytumėte, manau, knygos daro nuostabų dalyką vaizduotei. Tu gali gyventi niūriame kelių kvadratų kambarėlyje, bet, jei skaitysi, gali gyventi ir sodžiuje, ir Amerikoje... Bet kur! Biblioteka yra šventa vieta – skaitykite!”,  –  tauragiškiams palinkėjo kunigas pranciškonas Julius Sasnauskas.

 

Tauragės B. Baltrušaitytės bibliotekos inf.

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija