21 Spalis 2019, Pirmadienis

Pirmas

2015 lapkričio 15 d. Sekmadienį, 10-ąjį kartą vykusiame tradiciniame Tauragės bėgime Lietuvos karių dienai paminėti – daugiau kaip pusė tūkstančio bėgimo mėgėjų.

Šiemet buvo pailgintos distancijos ir pakeista trasa. Dalyviai galėjo rinktis bėgti 3 km, 6 km arba 12 km trasas. Lietingas rudeniškas oras neišgąsdindo dalyvių. Bėgikų sulaukta iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, ir kitų Lietuvos miestų. Visi bėgimo dalyviai autobusais buvo nuvežti į starto vietas.

Nuaidėjus starto šūviams, 10-ojo bėgimo Tauragės bėgimo dalyviai užtvindė pėsčiųjų ir dviratininkų takelius. Bėgikai finišą pasiekė įveikę Tauragės vasaros estrados kalniukus.
12 km distancijoje nugalėjo, į 2016 metų Olimpines žaidynes Brazilijoje vyksiantis, maratono normatyvą įvykdęs Valdas Dopolskas iš bėgimo klubo “RCN Paberžė”. Valdas naujoje trasoje užtruko vos 40 min. 49 sek. Olimpiečio vidutinis greitis net 3.24 min/km.
6 km. trasos nugalėtojas Jaunius Starzdas Vilniaus ”Stajeris” klubo. Jaunius 6 km trasą, kurios startas duotas prie Tauragės Konvencijos paminklo įveikė per 20 min. 30 sek. vidutinis greitis 3.25 min/km.
3 km. trasą pirmas įveikė Gudauskas Modestas iš Šilalės sporto mokyklos. Jis trasą įveikė per 10 min. 15 sek. vidutinis greitis 3.25 min/km. Tai naujas Tauragės bėgimo 3 km distancijos rekordas.
3 kilometrų trasą išbandė ir Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis. Merui kompaniją palaikė anūkas Laurynas.

Varžybose buvo naudojama elektroninė skaičiavimo sistema, kuri teisėjams palengvino darbą. Dalyviai netrukus galėjo savo laiką pasitikrinti operatyviai paskelbtame finišo protokole ir internete. Susumavus rezultatus, Tauragės rajono meras Sigitas Mičiulis, kiekvienos amžiaus grupės nugalėtojus ir prizininkus apdovanojo medaliais ir rėmėjų prizais.

Komandinėje įskaitoje pirmąją vietą iškovojo ir gražuole taure buvo apdovanoti Vilniaus rajono Paberžės miestelio bėgimo klubo “RCN Paberžė” bėgikai. Antri liko kariškių komanda iš Šilalės “308 PK”. Ant trečiosios prizininkų pakylos lipo svečių komanda iš Vilniaus, komanda “Stajeris”.

Rėmėjų prizu apdovanota jauniausia dalyvė, tai keturmetė Gashi Gresa iš Tauragės miesto.

Skambant šventinei muzikai, bėgimo šventės dalyviai, buvo vaišinami gardžia kareiviška koše ir karšta arbata.

Rezultatai:

Organizatorai dėkoja visiems dalyviams, rėmėjams, savanoriams, žiniasklaidos atstovams. Kartu VISI sukūrėme gražią bėgimo šventę Tauragėje!