2 Balandis 2020, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Čempionato finale varžėsi apie 40 pučiamųjų instrumentų orkestrų (daugiau nei 800 dalyvių), atrinktų regioniniuose turuose, vykusiuose žiemą. Orkestrai savo programas atliko suskirstyti į keturias grupes pagal profesionalumą. Tauragiškiai varžėsi dviejose - A ir B grupėse. Šiemet į aukštesnę – B kategoriją – pateko jungtinis Tauragės Muzikos mokyklos ir „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos orkestras.
Kadangi čempionato geografija plečiasi ir jame kartu su lietuviais varžėsi kolektyvai iš Latvijos, orkestrus pagal europinę vertinimo sistemą vertino tarptautinė komisija, sudaryta iš gausybės muzikos ekspertų, kompozitorių, dirigentų, profesionalių orkestrų vadovų, atvykusių iš Didžiosios Britanijos, Nyderlandų, Jungtinių Amerikos Valstijų ir t. t. Komisija vertino orkestrų garso kokybę, programos pasirinkimą ir atlikimą, intonaciją ir t. t., nematydama ir nežinodama, kuris orkestras scenoje.
Šį kartą nė vienas tauragiškių kolektyvas prizinių vietų neužėmė, tačiau Tauragės kultūros centro pučiamųjų orkestro vadovas Tadas Zakarauskas buvo pripažintas geriausiu dirigentu A kategorijoje. Kaip sakė „Tauragiškių balsui“ Tadas Zakarauskas, jis džiaugiasi, kad jo darbas buvo taip aukštai įvertintas. Orkestras, pirmą kartą dalyvavęs čempionate, anot T. Zakarausko, pasirodė gerai, kolektyvo nariai atidavė visas savo jėgas.
Vienas iš jungtinio orkestro vadovų Kazys Bivainis, ne kartą jau dalyvavęs čempionate ir netgi su savo vadovaujamu orkestru pelnęs šio čempionato laurus, taip pat patenkintas kolektyvų pasirodymu:
- Kadangi šiemet pirmą kartą dalyvavome aukštesnėje kategorijoje, kur dauguma kolektyvų - profesionalūs – džiaugiamės, kad buvome gerai įvertinti. Visų mūsų grupėje grojusių orkestrų nariai – suaugę muzikantai, o mūsų orkestrantai – vaikai.
Kartu su čempionato komisija dalyvius vertino ir liepos mėnesį vyksiančios Dainų šventės atrankos komisija, kuri tuoj po tauragiškių pasirodymo pakvietė juos į Dainų šventę.
Tačiau pasak K. Bivainio, iki dalyvavimo Dainų šventėje jų jungtinio kolektyvo dar laukia pasirodymai ateinantį sekmadienį Jurbarke, birželio mėnesį - festivalyje Kroatijoje.
Čempionato uždarymo ceremonija ir apdovanojimai vyko Panevėžio „Cido“ arenoje, kur pasirodė čempionato svečiai „Brass Senjorai“ bei Brass Band De Bazuin Oenkerk (dirigentas Klaas van der Woude) – aukštu profesionalumo lygiu pasižymintis varinių pučiamųjų instrumentų orkestras iš Nyderlandų.

„Tauragiškių balso“ informacija

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija