21 Spalis 2019, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Studentų mainų programa „Erasmus“ žinoma visiems esamiems ir būsimiems universitetų studentams, tačiau nemaža dalis jų nesiryžta dalyvauti atrankoje ir ne tik pasisemti daugiau studijų žinių, bet ir patirti neišdildomų įspūdžių užsienio šalyse. Kodėl? Pagrindinė baimės išvykti studijuoti svetur priežastis – nepakankamos svečios šalies kalbos žinios. Įdomu, ką apie tai mano mergina, pastaruosius metus studijų žinias gilinusi Lenkijoje, Ispanijoje ir padirbėjusi Šveicarijoje? 22 metų Grita Tamoševičiūtė prisipažįsta, kad į pirmąją atranką ją bendramokslės nuvedė už parankių - mergina baiminosi dėl netvirtų anglų kalbos žinių. 

Lietuvos Kūno kultūros akademijos ketvirtakursė Grita gilinasi į kineziterapijos paslaptis ir pasirinkta specialybe nė kiek nesigaili. Studijuodama trečiame kurse ji paskatinta dėstytojų ir draugių išlaikė anglų kalbos testą raštu ir žodžiu, parašė motyvacinį laišką, kuriame išdėstė mintis, kodėl nori dalyvauti „Erasmus“ programoje bei pateikė savo pažymių metinį vidurkį. Tik tiek pakako, jog  paskutinieji studijų metai jai virstų ne nuobodžiu knygų graužimu, o jaudinančiu nuotykiu Europos universitetuose. Trečiame kurse mergina viena išvyko į J. Pilsudskio kūno kultūros akademiją Varšuvoje. Įsikūrusi studentų bendrabutyje, ten kineziterapijos mokėsi keturis mėnesius. Studentę sužavėjo tai, kad mokymas neapsiribojo vien tik teorinėmis dėstytojų paskaitomis universiteto auditorijose.
- „Erasmus“ mainų programa įdomi tuo, kad daugiau dėmesio užsienio universitetų dėstytojai skiria praktiniams studentų užsiėmimams. Kadangi esame būsimi kineziterapeutai, stebėjome savo dėstytojų darbą vienoje iš Varšuvos ligoninių. Teko mokytis savo specialybės subtilybių neurologiniame, vaikų ligų, traumatologiniame skyriuose. Būdavome užsiėmę nuo ryto iki vakaro, - prisiminė G. Tamoševičiūtė.
Gritai Lenkijoje patirti įspūdžiai ir įgyti draugai padarė didelę įtaką. Ji užsikrėtė noru keliauti ir pažinti kitas kultūras, kraštus, žmones. Tų pačių metų vasarą ji susirado darbą viename Šveicarijos viešbučių ir visą vasarą grožėjosi vienos gražiausių Europos šalių Waltensburgo miestelio apylinkių gamta.
Nenuostabu, jog grįžusi iš Šveicarijos, G. Tamoševičiūtė dar neketino „išsikrauti lagaminų“. Ji nusprendė dalyvauti „Erasmus“ studentų mainų praktikos programoje – šįkart teko pačiai susirasti kineziterapijos praktikai tinkamą įstaigą Ispanijoje. Grita tris mėnesius darbavosi Valensijos Sporto ir reabilitacijos klinikoje „Clinic sport Llevant“, kur lankydavosi traumas norintys išsigydyti sportininkai. Praktika šiame reabilitacijos centre merginai labiausiai įsiminė tuo, jog teko dirbti su vietinės futbolo komandos „Llevante“ žymiais sportininkais.
Grita džiaugiasi įgijusi užsieniečių draugų. Anot G. Tamoševičiūtės, lenkai studentai jai pasirodė panašūs į lietuvius – mėgstantys tikslumą, punktualumą, turintys atsakomybės jausmą. Lenkai didžiuojasi savo šaknimis, yra nacionalistai ir nori, kad užsieniečiai kalbėtųsi su jais lenkų kalba.
- Todėl lenkų draugų nesusiradau. Tačiau anglų kalba  susikalbėti ir užmegzti ryšius pavyko su labai nuoširdžiais ir atsipalaidavusiais italais, ispanais, turkais. Nuostabą kėlė tik šių studentų iš pietinių Europos šalių nepunktualumas ir pomėgis lengvai žarstyti pažadus. Su kai kuriais jų bendrauju iki šiol.
Pagyvenusi svečiose šalyse Grita atsikratė nerimo dėl netobulos anglų kalbos, negana to, pramoko ispaniškai. 
Galbūt ir mokyklos metais merginą traukė aktyvus laisvalaikis? Be abejonės. Neatsiejama Gritos laisvalaikio detalė buvo aistra šokiui. Grita užaugo garsios krašto baletmeisterės Stasės Čilinskienės akyse. Pradinėse klasėse ritminio šokio judesių pas S. Čilinskienę mokėsi tuometėje Martyno Mažvydo vidurinėje mokykloje, kol sulaukusią trylikos vadovė pakvietė į tautinių dainų ir šokių ansamblį „Jūrą“. Ansamblio veikla Gritą įtraukė ilgam - tol, kol baigė „Versmės“ gimnaziją. Palikusi Tauragę, ji dar metus šoko ansamblyje, nes iš Kauno atvažiuodavo dalyvauti „Jūros“ koncertuose. Grita iki šiol pamena ansamblio koncertą Italijoje prieš šešerius metus ir pasirodymą LTV televizijos laidoje „Duokim garo“.
Aktyvi mergina užsiminė, jog pradėjusi studijas Kaune, ji jau neįsivaizdavo savęs be tautinio šokio, todėl apsidžiaugė sužinojusi, kad LKKA įsikūręs tautinių šokių ansamblis „Rasa“, vadovaujamas choreografės  Birutės Brazdžiūtės.
- Su „Rasa“ praleidau beveik trejus studijų metus. Suspėjau su šiuo kolektyvu pasirodyti  koncertuose Jūrmaloje  ir Rygoje bei Lenkijoje. Aistra šokiui niekada nedings – iki šiol jaučiu poreikį judėti. Tačiau būtent universitete užsikrėčiau kelionėmis į užsienio šalis ir iššūkiais, kuriuos tenka įveikti besimokant užsienio kalbos, siekiant artimiau pažinti kitataučius ir su jais bendrauti. Kai susižavėjau „Erasmus“ programos teikiamomis galimybėmis, tapau retas svečias Lietuvoje, - pasakojo G. Tamoševičiūtė.
Grita teigė, jog kelionė kelioms savaitėms su tautinių šokių kolektyvu į užsienio šalį nesuteikia galimybių visapusiškai tą šalį pažinti. Juk visą tą laiką bendraujama su tautiečiais, kolegomis šokėjais. Visai kas kita vienai nuvažiuoti į svečią šalį, keliems mėnesiams apsigyventi bendrabutyje su įvairių tautybių žmonėmis, priprasti prie jų papročių, elgesio normų ir, žinoma, siekiant susikalbėti su tos šalies dėstytojais ir naujaisiais draugais teko išmokti laisvai kalbėti anglų kalba bei susipažinti su ispanų kalbos pradžiamoksliu. Pašnekovės nuomone, tik susipažinus ir ilgiau pabendravus su kitataučiais galima pažinti ir šalį, į kurią atvažiavai. Tačiau iššūkius mėgstanti Grita džiaugiasi nugalėjusi savo baimes ir pamačiusi pasaulio – dabar ji svajoja apie tolimesnes kineziterapijos studijas užsienyje. Grita ir kitiems savimi ir savo gebėjimais abejojantiems jaunuoliams linki išdrįsti siekti savų tikslų.

Alina ŠIKŠNIŪTĖ

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija