17 Spalis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Praeitą penktadienį į Birutės Baltrušaitytės viešąją biblioteką sugužėjo didelis būrys lietuviško kino meno gerbėjų, moksleivių, smalsuolių. Kartu su savo kūrybinės grupės nariais atvykusi režisierė, aktorė bei pedagogė Janina Lapinskaitė gausiai auditorijai pristatė tris filmus  du dokumentinius ir vieną vaidybinį. 
Tauragėje J. Lapinskaitė apsilankė ne tik pademonstruoti savo filmų, tačiau ir vedama sentimentų  iš Tauragės krašto kilęs jos tėvelis.


Filmų peržiūrą režisierė pradėjo dokumentiniais filmais „Iš elfų gyvenimo“ bei „Venecijaus gyvenimas ir Cezario mirtis“. Nuoširdumu paperkantis ir nelengvos kasdienybės būtį vaizduojantis filmas „Iš elfų gyvenimo“ pasakojo apie neįgalius, tačiau mintimis šviesius žmones. Pasak J. Lapinskaitės, gerumo, kuriuo spinduliavo kalbinami šie žmonės, šiandienos visuomenėje likę ne tiek daug. Antrasis dokumentinis filmas „Venecijaus gyvenimas ir Cezario mirtis“ privertė susimąstyti apie vienišo žmogaus pasaulį vienišam likusiam ūkininkui Venecijui geriausiu draugu tapo įsigytas paršelis. Galiausiai pademonstruota „Miegančių drugelių tvirtovė“. Pastarasis vaidybinis filmas  tai ekranizacija, sukurta režisieriaus, J. Lapinskaitės vyro Algimanto Puipos, Jurgos Ivanauskaitės romano motyvais.  Šis filmas palietė iš prostitucijos liūno bandančių išsikapstyti jaunų merginų išgyvenimus, jame merginų globėjos vaidmenį sukūrė ir pati J. Lapinskaitė. Užsienio šalyse savo kūrybą pristatanti garsi kino kūrėja pabrėžė, jog dokumentiniuose filmuose dažnai atsispindi dramatiški ar skausmingi filmo herojų likimai, o taip pat, pasak kūrėjos, skausminga sužinoti, jei filmas liko nesuprastas ar neįvertintas publikos. Režisierė pasakojo, kad buvo laikai, kai užsienyje demonstruojamas filmas „Iš elfų gyvenimo“  tautiečių nežavėjo.
Nors režisierei nesvetima aktoriaus duona, susitikimo metu ji pripažino, kad arčiausia širdies visuomet liks meninės dokumentikos filmų kūrimas. Anot J. Lapinskaitės, dokumentiniai filmai nėra patys populiariausi ir labiausiai mėgstami žiūrovų. Tačiau tai nė kiek nemalšina menininkės polėkio šiam kino žanrui.
Režisierei už puikių filmų pristatymą dėkojo Tauragės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Silverijus Statkus, Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorius Sigitas Kancevyčius bei šios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Meilė Parnarauskienė.

Alina ŠIKŠNIŪTĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija