20 Sausis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Gražią, saulėtą šeštadienio popietę Tauragės kultūros rūmuose  vyko Tauragės rajono bendrijos „Bočiai“ 20-mečio renginys „Ne vien duona sotus“, skirtas Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

Spalio 1-oji – Pagyvenusių žmonių diena, skirta jaukiam pasibuvimui drauge, savų rūpesčių ir  džiaugsmų pasidalijimui. Ši diena sumanyta palyginti neseniai – 1990 metų gruodį. Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja paskelbė spalio 1-ąją Tarptautine pagyvenusių žmonių diena. Dar 1982 m. Vienoje politikai,  mokslininkai, socialinių įstaigų darbuotojai patvirtino tarptautinę senėjimo problemą. 1991 metais Europos generalinė asamblėja patvirtino rezoliuciją, kurioje išreiškė rimtą susirūpinimą senatvės problemomis ir paruošė oficialų dokumentą – nuostatus, kurių patariama laikytis visoms šalims. Šią dieną skatinama atkreipti dėmesį į senėjimo problemas, pagyvenusių žmonių gyvenimo sąlygas, ugdyti jaunų žmonių pagarbą senyvo amžiaus žmonėms. Kai kuriose šalyse šią dieną sudaromos būtent pagyvenusiems žmonėms skirtos televizijos ir radijo programos. Pagyvenusių žmonių teises ginančios asociacijos, visuomeniniai fondai organizuoja įvairius renginius, konferencijas, paramos akcijas. Lietuvoje ši diena paskelbta  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva, patvirtinus LR Vyriausybei.
Tauragės kultūros rūmuose vykusio renginio pradžioje žodį tarė Tauragės rajono bendrijos „Bočiai“ primininkė Vida Šimanskienė.
- Buvusiame „Leniniečių balse“ rašytas straipsnis  „Ne vien diena sotus“, tą pajutome ir mes, pensininkai, todėl dabar esame labai dėkingi Tauragės kultūros namams, administracijai, kuri padėjo mus suburti. Prisimename liaudiškas dainas, žaidimus, eilėraščius. Kitame straipsnyje Onutė Stankienė kvietė visus burtis į pensininkų bendrijas, iš šio bendraamžių susibūrimo išaugo „Tremtinių“ choras, o 1992 sausio 25 dieną įregistruota Tauragės rajono bendrija „Bočiai“. Pirmoji pirmininkė buvo Birutė Venckienė, o meno vadovė – Stefanija Peteraitienė. Mūsų „Bočių“ laužas – tai liepsnojo, tai geso, bet neišblėso, džiaugiamės, kad jam šiandien  - jau 20 metų. Dainuojame, šokame, organizuojame ekskursijas į kitų bendrijų renginius, kviečiame pas save, lankėmės daugelyje Lietuvos miestų. Padedame Lietuvos pensininkų sąjungai organizuoti kompiuterinio raštingumo, kartu su šilališkiais- ir daugiabučių  renovacijos kursus, dalyvaujame miesto šventėse, - apie bendrijos atsiradimą ir veiklą pasakojo V. Šimanskienė.
Renginio metu dėkota Tauragės kultūros centro direktoriui Virginijui Bartušiui už galimybę 20-metį švęsti drauge būtent šiuose jaukiuose rūmuose. Taip pat Tauragės rajono savivaldybės merui Pranui Petrošiui už paramą, meno vadovei Lijanai Kiltinaviečienei ir visiems, kurie prisidėjo prie šventės.
Mero patarėja Rita Dumbliauskaitė rajono šeimininko Prano Petrošiaus vardu perskaitė sveikinimą, visiems perdavė nuoširdžiausius jo linkėjimus ir apgailestavo, kad Tauragės rajono savivaldybės meras negalėjo atvykti į šventę ir ja pasidžiaugti kartu su visais.
Po sveikinimų pristatyti kolektyvai, o jų šventėje dalyvauti panoro ne tiek ir mažai – Šakių rajono Gelgaudiškio bočių draugijos kolektyvas, Šilutės rajono, Šiaulių miesto, Šilalės rajono bočių draugijos kolektyvai ir, be abejo, Tauragės miesto bočių draugijos folkloro kolektyvas „Radasta“.
Tauragės kultūros rūmuose liejosi eilės, skambėjo dainos, o visų veiduose spindėjo šypsenos.
 

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija