17 Spalis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Saulėtą sekmadienio popietę Tauragės kultūros rūmuose 10-ąjį kartą surengta folkloro šventė „Aš atdarysiu dainų skrynelę“. Tiesa, renginį puošė ne tik dainos, bet ir šokiai, muzikos garsai... Dešimtį metų džiuginama iš kartos į kartą perduota  protėvių išmintimi, kasdienybės atspindžiais,  ir kas kartą kolektyvai vis dar geba nustebinti.

Į šventę atvyko ir sveikinimo žodį jubiliejiniame folkloro renginyje tarė Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius. Jam itin malonu matyti žmones, kurie tęsia tradicijas, neša žinią ir garsą apie lietuvišką žodį, dainą, šokį... Pasak jo, taip malonu, kai Tauragėn atvykę svečiai iš kitų šalių stebisi – kiek daug čia tautiškumo, kokios gilios lietuviškumo šaknys, koks didelis dėmesys skiriamas folklorui. Padėkota visiems, kurie jį puoselėja ir myli, kiekvienam šventėje dalyvavusiam kolektyvui įteikta naujai išleista knyga apie Tauragės kraštą. Sveikinimų kolektyvams negailėjo ir tarybos narys Darius Petrošius, už meilę darbui ir tradicijoms atsidėkojęs gėlėmis. Į sceną žengė ir Seimo narys Stasys Šedbaras. Jis ne tik pasidžiaugė puoselėjamu folkloru, bet ir pats į rankas čiupo bandoniją, muzika dalijosi su susirinkusiais svečiais.
Po sveikinimo žodžių dainų ir šokių startą pradėjo Eičių folkloro kolektyvas „Palvija“, kuriam vadovauja Anastazija Pečkaitienė. Vėliau savo gebėjimų skryneles atvėrė ir kiti kolektyvai - visą popietę šokta, dainuota, muzikuota, galima sakyti, kolektyvai tarpusavyje dalijosi kultūriniais mainais, kiekvieno pasirodymas buvo savaip įdomus ir prasmingas... O kad būtų dar linksmiau, salėje susirinkę galėjo ne tik pritarti, palinguoti, bet ir prisiminti šokio žingsnelius.
 

"Tauragiškių balso" informacija

 

Komentarai

 #
grazu,labai saunu...atrodo paskaicius kokiam atokaus vienkiemio gyventojui,kuris neturejo galimybes dalyvauti tokioje puikioje auksto meninio lygio sventeje...Tik kazin,ar saksofonas ir akordijonai,atliekantys vestuvinio popsiuko lygio kurinius tikrai pilnai atspindi tautos pavelda ir folklora...Jau pats seimo narys scenoje grojo bandonija,o tai kur tuo metu buvo Taurages bandonininku ansamblis Velnio Tuzinas? Ar tie muzikantai atstovauja heavy metal zanra,kad nedalyvavo folkloro sventeje?nemaciau ju nei amatu sventeje,kur tikrai tokia muzika turetu skambeti...O stai atsivertus Taurages KC internetini puslapi aiskiai parasyta,kad toks kolektyvas egzistuoja.Bet paskutini karta jo koncerte buvau berods praeitos ziemos pabaigoje,kada tarp kitko siam renginiui buvo skirta tik mazoji sale ir ji buvo pinutele,o stai siai folkloro sventei buvo skirta didzioji sale,bet joje sedejo tik tie patys saviveiklininkai,nulipe nuo scenos ir keletas ziurovu...Bet yra kaip yra...modernejam,tokie instrumentai kaip bandonija tyliai grimzta i uzmarsti,bet dar viliuosi,kad Velnio tuzina isgirsiu ir isvysiu nors kitais metais 14-tu jo ikurimo metiniu proga,o kol kas tai reikia manyti,kad sis kolektyvas egzistuoja tik popieriuje...
 
 #
tai buvo dainu svente (,,as atdarysiu DAINU skrynele''), o akordeonas skaitosi pusiau liaudiskas instrumentas, be jo neapsieina liaudiskos kapelos. O va del repertuaro-zygaitiskiai tai tikrai nusipopsino
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija