17 Spalis 2019, Ketvirtadienis

Pirmas

Vasario 21-22 dienomis Tauragės ,,Bastilijos‘‘ sporto komplekse vyko Lietuvos jaunių iki 15 metų asmeninis badmintono čempionatas. Dalyvavo 31 vaikinas ir 23 merginos iš aštuonių šalies miestų. Tauragės vaikų ir jaunių sporto mokyklos ugdytinė Dominyka Rimkutė laimėjo vieną aukso ir du sidabro medalius.

Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos mokinė D. Rimkutė kovojo net trijuose finaluose. Mišraus dvejeto varžybose jos partneriu buvo kretingiškis M. Užandenis. Jie nesunkiai iškopė į finalą, o jame nugalėtojui išaiškinti jau prireikė trijų setų. Lemiamą susitikimą laimėję rezultatu 2:1, šalies čempionais tapo kretingiškis J. Petkus ir kaunietė A. Blandytė. Merginų dvejetų varžybose D. Rimkutė ir A. Blandytė nugalėjusios visas varžoves, buvo apdovanotos čempionių taurėmis ir aukso medaliais.

Labai atkaklus buvo merginų vienetų finalas, kuriame kovėsi D. Rimkutė ir A. Blandytė. Nugalėtojai išaiškinti prireikė net 54 minučių. Tai buvo ilgiausiai trukęs varžybų susitikimas. Pirmąjį setą 21:15 laimėjo kaunietė. Po to merginos dar atkakliau kovėsi dėl kiekvieno taško. Antrajame sete prireikė dviejų pratęsimų. Jį 24:22 laimėjo D. Rimkutė. Ir trečiajame sete kova vyko taškas į tašką. Kad paaiškėtų šalies čempionė, vėl prireikė kelių pratęsimų. Deja, šį kartą Fortūna nusišypsojo kaunietei. D. Rimkutė tapo šalies vicečempione.

Puikiu žaidimu visus maloniai nustebino jauniausia čempionato dalyvė aštuonerių metų amžiaus Tauragės ,,Šaltinio‘‘ progimnazijos mokinė Viltė Paulauskaitė. Ji pirmąjį susitikimą laimėjo, bet po to nesėkmę patyrusi aštuntfinalyje, nepateko tarp aštuonių stipriausių badmintonininkių. Tačiau kitas tris dvikovas laimėjo ir tarp 23 sportininkių užėmė aukštą devintąją vietą.

NUOTRAUKOSE: šalies jaunių čempionate taurę ir tris medalius laimėjusi D. Rimkutė; šalies jaunių čempionės kaunietė A. Blandytė ir D. Rimkutė.