3 Balandis 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Visa tai, su kuo pirmiausia asocijuojasi žodis būrėja – tik nedidelis stalelis su mėlynos ar purpurinės spalvos žvaigždėmis nusėta staltiese, sukuriančia paslapties, magijos iliuziją. Ant stalelio dažniausiai dega gelsva žvakė, stovi stiklinis rutulys, vadinamas krištoliniu, o ties tuo rutuliu būtinai palinkusi sena močiutė, gebanti išskaityti kiekvieno likimą. Milijonai žmonių, patekę į gyvenimo akligatvį, vilties ir atsakymų į gyvenimo klausimus ieško tame stikliniame rutulyje arba garsiose Taro kortose... Ir kas pasakys, kiek iš tų milijonų buvo negailestingai apmulkintų, o kiek bent kuriam laikui, kol išsisklaidė paslaptingi burtų kerai, jautėsi laimingi dėl galimai malonių permainų.

Nemažai tokiais seansais užsiimančių senjorių savo veiklą nuo plačiosios visuomenės stengiasi akylai saugoti – gi tuoj prisistatys koks Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovas ir pareikalaus „verslo“ liudijimo ar parodyti kasdien vedamą finansinės veiklos žurnalą, kasos aparatą. Senjorės lieka senjorėmis, tačiau šiandien esama ir darbingo amžiaus būrimo specialisčių, kurių registracijos sąsiuviniuose driekiasi eilės tauragiškių, už 20 minučių paslaugą mokančių po 30 litų. O klientai kaip magneto traukiami – girdi – jei dar ateisi per pilnatį, tai prognozės išsipildys visu 100 procentų. Pasirodo, ir eina moksleiviai, studentai dėl meilės reikalų, vyresnieji – galvas sukantys dėl šeiminių, sveikatos ar darbo problemų. Ir verslininkų, sako, konsultuotis su būrėjomis eina... Žodžiu, abi pusės dažniausiai lieka patenkintos – vieni už žaibišku greičiu uždirbtus nemažus pinigus, kiti - už išpranašautą ateitį ir patarimus, kaip produktyviai judėti į priekį.

Būrimo kokybė priklauso nuo interpretacijos

Yra tekę bendrauti su ganėtinai garbingo amžiaus moterimi, tiesa, ne burtų reikalais, bet, progai pasitaikius, ir apie juos. Akis patraukė kambaryje išdėlioti astrologijos žurnalai, knygos ir sudėtingi jų pavadinimai, negirdėti autoriai. Kalbėta apie okultizmo tyrinėtojus, šiaip žmogus nelabai suprasi, nebent gerai paieškojęs bibliotekoje ar internete, kas tas A. E. Waitas ar A. Kroulis. Pasirodo, pastarasis yra labai žymus Anglijos okulistas, magas, mistikas - nesidomintys burtais gali ir nebūti apie tai girdėję. Dar būrėjai iš Taro kortų vartoja tokius žodžius kaip Didysis Arkanas ir šiaip Arkanas... Nepanirusiam į ezoretikos sritį tai yra tamsokas miškas, bet jei prie esmės – įdomumo dėlei pasiteiravau, kaip ir ką iš tų kortų įmanoma išskaityti, iš kurios pusės į jas žiūrėti. Anot močiutės, burti – tai „skaityti“. Ne knygą, o kortas. Skaityti reiškia interpretuoti – kaip kiti žiūri į delnų linijas, skaičių derinius, taip gilinamasi į kortas ir jų galimas reikšmes. Pasiteiravus, iš kur tą stebuklingą kortų informaciją išgauti, atsakė – iš Visatos. Anot jos, Visata visada yra šimtu procentų tiksli, tik į tą sritį nepakankamai įsigilinęs žmogus dažnai suklysta, neteisingai interpretuoja, iškraipo gaunamą informaciją, klaidina tą, kurį ir taip kankina nežinia. Va taip, pasak moters, ir susidaro neigiamas požiūris į būrėjas, atseit „vėjus šnekėjo“. Pasirodo, knygose apie Taro kortas yra surašytos kortų reikšmės, jas galima išmokti ir kažką atėjusiam žmogui „burti“, bet geriausias rezultatas pasiekiamas tada, kai reikšmės nėra išmokstamos atmintinai, o suprantama pati kortos reikšmė, dar reikia daug interpretacijos ir to momento jausmo. Kortų kalba yra užšifruota, ir tik tikras menininkas gali ją iššifruoti. Pasak močiutės, esama daug šarlatanų, siekiančių tik pasipelnyti, o tikrųjų, pelno nesiekiančių būrėjų, vienetai.

Burtis eina ir vyrai

Pasiteiravus, kas daugiau į ją kreipiasi pagalbos – vyrai ar moterys, atsakymas nenustebino – moterys. Su jomis viskas aišku, lengva numanyti, kad dažniausi jų klausimai – ar mano vyras ištikimas, ar kilsiu karjeros laiptais, ar baigsiu aukštąjį mokslą, kiek turėsiu vaikų ir t.t. O ko būrėjos klausia racionaliu protu dažniausiai besididžiuojantys vyrai?!
- Klausia, kaip toliau klostysis gyvenimas, dažnai domina klausimai, susiję su moterimis... Yra buvę, kad klausė kortų patarimo dėl vieno ar kito labai svarbaus sprendimo ar sutarties, jei matau „baltą šviesą“, patariu rizikuoti. Kortos nėra mano pragyvenimo šaltinis, tai yra pomėgis, - pasakojo moteris.
Anot jos, suklystama retai, daug pažįstamų ateities sužinoti ateina ir antrą, ir trečią kartą. Ypač smagu jai padėti jaunoms mergaitėms, pavyzdžiui, baigiančioms 12-ąją klasę, klausiančių patarimo dėl stojimo į aukštąsias mokyklas.
Sulaukiama ir įdomesnių klausimų, pavyzdžiui: „Ar sutiksiu žmogų, kurio nemačiau 20 metų, jei taip, kokie bus mūsų santykiai?“ ir t. t. Pasak Taro kortų specialistės, geriausia atsakyti į konkretesnius klausimus.
Pasiteiravus, ar sako žmonėms blogus dalykus - apie gresiančias nesėkmes, gal net mirties datą, moteris tikina, kad žmogus visų pirma, jei jau ateina, ateina vilties, patarimo, todėl liūdinti blogais dalykais nesinori, tik patariama, kaip jam elgtis, kaip išeiti iš esamos situacijos, jei ji netenkina, kaip išvengti nesėkmių. Dalijami patarimai net ligų profilaktikai.

Kasdienybės paįvairinimas

Taro kortomis burianti tauragiškė sakė nesulaukusi neigiamų atsiliepimų dėl savo pomėgio iš artimųjų, tačiau kaimynai esą piktesni – nesupranta, kaip galima tikėti „bobutės pasakomis“. Neva problemas žmogus turi spręsti pats ar su savo gydytoju, o ne su burtininkais. Tačiau, moters teigimu, burtis neprivaloma, o kam tai įdomu – blogiausiu atveju tai tik kasdienybės paįvairinimas, smalsumo patenkinimas.
- Kažkas eina į šokius, kažkas eina į kiną, muziejų, kažkas pas žmones, kurie likimą bando nuspėti iš kortų. Dievo irgi nematome, bet kiek daug tiki, kad jis yra, tai čia tas pats, nebūtinai viskas turi būti akivaizdu, - pomėgį teisino tauragiškė.
Pasiteiravus, ar mato kortose neva artėjančią pasaulio pabaigą, moteris išsisuko atsakydama, kad į pabaigą pasaulis rieda jau seniai – vaikai žudo tėvus ir atvirkščiai, vyrauja nepagarba vienas kitam, trūkinėja nuoširdūs žmonių santykiai, kiekvienas vis labiau žiūri naudos tik sau... O dėl pasaulio pabaigos 2012-aisiais šypsodamasi būrėja ištarė: „Bus gamtos pokyčių, bet panikuoti dėl to niekam nereikia...“

Būrėjo į teismą nepaduosi

Nors žiniasklaida mirga nuo piliečių pranešimų apie įvairiausius šarlatanus, žmonės, rodos, gana noriai lanko ir legalius, ir nelegalius būrimo salonus, pasitiki Taro kortų ar chiromantijos specialistais, kurie bando klaidžioti kiekvieno kliento praeityje, dabartyje, drąsiai kalba apie ateitį. Pasak psichologų, gera būrėja ir yra ta, kuri žmogui kalba tai, kas gera, tuomet jis „užsiprogramuoja“ ir juda ta linkme. Bendravimas su tokia būrėja nuveja slogias mintis, pilietis laukia ir tikisi šviesesnio gyvenimo. Aišku, visai kas kita, jei žmogus įtikinamas apie jo laukiančias problemas.
Kalbant apie būrimą kaip apie pragyvenimo šaltinį, šis „verslas“ turbūt patogus ne tik tuo, kad iki šiol tai puiki niša nuslėpti mokesčius, bet ir tuo, kad jei klientui pranašystės nesipildo, jam visada galima atsakyti - „viskas ateity“. O kaip žmogus pasirinks spręsti savo problemas - pats ar padedamas būrėjo darbo įrankių: Visatos ir kortų bei didžiulės interpretacijos - tik jo paties apsisprendimo reikalas. Juk svarbiausia, kad bet kuris pasirinkimas pirmiausia būtų naudingas jam.
 

Vaiva KESERAUSKAITĖ

Straipsnis spausdintas 2012 m. gruodžio 7d. laikraštyje. Nr. 93 (2750)

Komentarai

 #
JUSU ATEITIS NIEKUR NUO JUSU NEPABEGS,BUKITE TIKRI.O VISA KAS DIEVULIO PAZADETA BUS KAIP PADETA,NEABEJOKITE.
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija