17 Spalis 2019, Ketvirtadienis

 

Pirmas
 

Kokie judviejų su Diana įspūdžiai po atrankinio turo Rygoje?

- Pirmasis turas (regioninis) – tai teisingai parinktų kūrinių nusiuntimas į Rygą. Tiesiog mąsčiau, kas galėtų labiausiai tikti tokiam konkursui. Turėjau ir kitokių vizijų, bet atmetimo būdu apsistojau ties dabartinėmis. Antrasis turas (nacionalinis) – vyko balandžio 17-ąją Rygoje. Konkurencija -  labai didelė. Perklausoje dalyvavo 41 atlikėjas. Visi fantastiškai talentingi ir stiprūs dvasia. Visi be išimties nori patekti į kitą etapą. Tiesiai į finalą pateko kvintetas iš Latvijos ir trio iš Meksikos. Penki konkursantai buvo atrinkti į rezervą su sąlyga, jei pusfinalyje komisija neras stipresnio, tuomet jie keliaus į finalą. Balandžio 20 - 21 dienomis Maskvoje vykusiame pusfinalyje dalyvavo atlikėjas iš Lietuvos Saša Son. Deja, jam pusfinalis buvo nesėkmingas, nes konkurente tapo... Diana.

Kiek dar atlikėjų iš Lietuvos dalyvavo atrankoje?

- Iš Lietuvos dalyvavo 4 dalyviai. Vienas iš jų – Diana.

Kokia festivalio programa, dainų repertuaras? Ar jau turit pasirinkusios kūrinius, kuriuos atliks Diana? Kiek atsimenu, būdavo viena daina lietuvių kalba ar lietuvių autorių, o kitos irgi pagal duotą temą.

- Konkurso nuostatai numato tris dainas: pasaulinį hitą, atstovaujamos šalies hitą ir originalią arba autorinę dainą. Dainas rinkau intuityviai. Nuojauta dar nėra manęs apgavusi. Dėl vienos su savo vyru Vygantu diskutavome ir radom bendrą sprendimą. Repertuaras jau sudėliotas.

- Kaip ir kur vyksta pasiruošimas? Kiek repetuojat?

Šiuo metu Diana - Vilniuje. Repeticijoms dar turime laiko. Dabar aktualiausia veikla – finansiniai ištekliai. Žinodamos juos, jau galėsim kalbėti apie garderobą ir kitus malonius dalykus. Beje, tai svarbi dalis tokio lygio konkurse, žinant, kad šį konkursą transliuoja 40 pasaulio šalių. Kaip minėjau, dainos jau numatytos. Jos nėra naujos Dianai. Galiu teigti, kad žinomos iki skausmo.

Su kokiomis problemomis paruošiamajame etape susiduriat?

- Manau, kad susidursime su finansinėmis problemomis. Aš esu nepataisoma optimistė, todėl norisi tikėti – viskas bus gerai. Jau siųsdama dainas žinojau, kad ji praeis atranką. Labai gerai žinau šios merginos galimybes. Juk prieš metus veždama Dianą į Paryžių stoti į vieną  prestižiškiausių pasaulyje šiuolaikinės muzikos koledžų Bostone žinojau, kad ji įstos. Jeigu neturėčiau vidinės nuojautos, dėl tos merginos nedaryčiau nieko. O dabar jaučiu ir žinau, ką iš Dianos galima „nulipdyti“. Dėl to ir stengiuosi.

Abi girdėjot kai kurių būsimų konkurentų dainavimą per atranką. Kokie Dianos šansai lyginant su kitais į festivalį atrinktais dainininkais?

- Dianos charizma didesnė už ją pačią. Tai - esminis faktorius. Puikią techniką turinčių dainininkų labai ir labai daug. Tačiau vien to nepakanka. Statistinis klausytojas dažniausiai nesupranta techniškai ar netechniškai dainuojama, jam svarbiausia - patinka arba ne. Atrankoje dalyvavo ypatingai stiprūs dainininkai. Vienas už kitą stipresni.
Dianos galimybės yra realiai didelės. Tačiau kartais nulemia kiti faktoriai – jaudulys, tos dienos nuotaika, organizmo fizinė būklė. Juk gyvenam realiame pasaulyje.

Ar turit pagalbininkų, ar ruošitės pasitikėdamos tik savo jėgomis?

- Šiandien dar negaliu ir nenoriu tiksliai įvardinti, kas kuo padės. Dabar tiesiog Dianos tėveliai ir mano šeima deda visas pastangas.

Kalbino Irina Sadauskienė

Komentarai

 #
pakalbinote, o ką kalbinat, parašyt ir užmiršot :) Manot visi ir taip žino? :)
 
 #
Šiaip straipsnį reikia nuo pradžios skaityti;) Ten viskas parašyta
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija