16 Spalis 2019, Trečiadienis

 

Pirmas
 

Tauragės „Šaltinio“ progimnazija drauge su dar 12 mokyklų iš visos Lietuvos buvo atrinkta dalyvauti švietimo projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ Mokykloje suburta pokyčio komandos sieks stiprinti mokinių mokymosi motyvaciją, kurti saugią ir pozityvią emocinę aplinką, kurioje kiekvienas vaikas patirtų mokymosi džiaugsmą ir sėkmę. Su projektu į Tauragę atvyksta ir jauna „Renkuosi mokyti!“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Šarūnė Urbikaitė.

Norinčių tapti mokytojais – rekordiškai daug

Visuomenės susidomėjimas švietimu nemenksta – tą patvirtino ir atranka į programą „Renkuosi mokyti!“. Iš beveik 500 kandidatų rudenį mokyklų duris pravers 24 dalyviai, kurie praėjo griežtą atranką, turi įgiję aukštąjį universitetinį išsilavinimą, yra patyrę savo sričių praktikai. Jie dirbs mokyklose visoje Lietuvoje: Tauragėje, Alytuje, Velžyje, Priekulėje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. 

Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje nuo rugsėjo pradėsianti dirbti Šarūnė Urbikaitė yra baigusi edukologijos studijas Klaipėdos universitete, o į darbą kasdien vyks iš Šilalės, kur yra įsikūrusi. Mergina jau yra sukaupusi nemažai darbo su vaikais patirties: yra dirbusi socialine darbuotoja vaikų dienos centre, privačiame darželyje, mažiesiems organizuoja šventes ir edukacines veiklas savo įkurtoje įmonėje „Ūnės išdaigų skrynutė“. 

„Taip jau susiklostė gyvenimas, kad nuo studijų pradžios nuolat dirbau su vaikais, tarp vaikų. Atradau savyje ,,supergalių‘‘, kuriomis galiu vaiką įkvėpti ar pakreipti, įtikinti juos atrasti savo ,,supergalias‘‘. Jausmas, kad galiu duoti daugiau nei emociją ar ryšį su vaiku man neduoda ramybės, noriu jį įprasminti ir realizuoti, ypač šiandien, kai švietimas yra viena jautriausių aktualijų ir skaudžiausių opų. Žinau, koks nuostabus jausmas suvokti, kad ugdymas(-is) gali būti smagus, įtraukus, kontekstinis, žingsniuojantis koja kojon su technologijomis ir pasauliu. Norisi tą pokytį atnešti, keisti(-is) ir būti pokyčiu“, - apie sprendimą prisijungti prie „Renkuosi mokyti!“ programos ir Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos kolektyvo pasakoja Š. Urbikaitė.

 

Pokyčius ne tik įgyvendins, bet ir pamatuos

Pasak Robertos Žižienės, projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovės, visi projekto dalyviai turės realių galimybių prisidėti prie geresnės mokyklos kūrimo ir kiekvieno vaiko mokymosi sėkmės bei džiaugsmo. „Tai jie galės daryti ne tik dirbdami tiesiogiai su vaikais klasėje, bet ir kartu su visa mokyklos bendruomene per dvejus metus įgyvendindami pokyčio projektą. Pokyčio kryptį padės pasirinkti mokyklose atliekama apklausa. Siekiame realių ir tvarių pokyčių, tad po dvejų metų vėl vyksime į mokyklas ir jų daromą kaitą bei pažangą taip pat pamatuosime tyrimu“, – teigia projekto „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ vadovė.

Tyrimo metu į klausimus kaip jaučiasi mokykloje, ką norėtų keisti, kokį savo vaidmenį mato mokymo(si) procese atsakinėjo mokiniai, jų tėveliai bei mokytojai. Rudenį mokyklų bendruomenėms bus pristatyti tyrimo rezultatai ir susibūrusios pokyčių komandos pradės rengti pokyčio projektus.

Projektą  „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“ įgyvendina VšĮ Mokyklų tobulinimo centras drauge su Vilniaus prekybos paramos fondu „Dabar“. „Projektą remiame jau trečius metus ir kaip parodė ankstesniais metais atlikti tyrimai, mokyklose, kur vyrauja pagarba ir pagalba kiekvienam mokiniui, ten stipresnė visų jų motyvacija mokytis, dažniau taikomi šiuolaikinio mokymo metodai, žemesnis patyčių, atskirties lygis. Tokią mokyklą ir siekiame kurti su aktyviais „Renkuosi mokyti!“ mokytojais ir visos bendruomenės įsitraukimu“, – teigia pagrindinio projekto partnerio Vilniaus prekybos paramos fondo „Dabar” direktorius Rytis Jezepčikas.   

Planuojama, kad projekte „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ iš viso dalyvaus 45 šalies mokyklos, 60 „Renkuosi mokyti!“ mokytojų, jis pasieks 23 tūkst. mokinių.

Šventiniame renginyje šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje Tauragės „Šaltinio“ progimnazijos direktorę Jūratę Lazdauskienę (dešinėje) prisijungus prie projekto sveikino kolega, projekte dalyvavusios Vilniaus Antakalnio progimnazijos direktorius Tomas Jankūnas, projekto vadovė R. Žižienė ir fondo „Dabar” atstovas Vaidotas Cucėnas

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija