20 Sausis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Prabėgusio, jau paskutinio rugsėjo penktadienio vakarą pilsūdiškiai skubėjo anksčiau nudirbti ūkio darbus, nes laukė susibūrimas kaimo kultūros namuose. Susitikti su kaimo gyventojais atvyko LR Seimo narys B. Pauža, Tauragės rajono savivaldybės tarybos nariai A. Beišys, N. Lukošius, Skaudvilės seniūnas V. Būdvytis. Išklausyti kaimo žmonių rūpesčiai, norai, pabendrauta ir kartu puikiai praleistas laikas stebint Upynos kultūros namų grupės ,,Poniškos panelės“ koncertą.

Pilsūdo kaimo bendruomenė labai kaimyniška – ir patys vyksta į gretimų bendruomenių šventes, ir kaimynus kviečiasi į svečius. Štai ir šįkart pas pilsūdiškius šventėn atvyko ir trepiškiai, ir skaudviliškiai, ir adakaviškiai, ir iš gretimo Šilalės rajono upyniškiai. Šventė pradėta daina apie rudenį. Apskritai ruduo – tai ne tik derliaus skaičiuotojas, bet ir buriantis žmones į talkas ir į šventes metas.
Renginio globėjas, Seimo narys B. Pauža, sveikindamas susirinkusiuosius, džiaugėsi, kad kaimo žmogus gyvybingas, kad myli žemę ir augina duoną. Kaip žemės ūkio specialistas, sakėsi esąs arčiau žemę dirbančio žmogaus, todėl gera drauge džiaugtis rudeniu, dainom ir suėjimu.
Rajono tarybos nariai A. Beišys, N. Lukošius bei Skaudvilės seniūnas V. Būdvytis, apžiūrėję pilsūdiškių kultūros namus, pastebėjo, ko dar trūksta Pilsūdo kaimo žmonėms, žadėjo padėti pagal išgales. A. Beišys, ne tik rajono tarybos narys, bet ir Skaudvilės bendruomenės pirmininkas, džiaugėsi susirinkusių gausa ir tuo, kad kelių kaimyninių bendruomenių nariai  noriai susitinka pabendrauti, stebėti kultūros mėgėjų renginių. Jis pakvietė ir į Skaudvilėje greit vyksiantį bendruomenių teatrų festivalį. Sulaukta ir V. Karbauskio nuoširdaus sveikinimo – linkėta bendruomenėms santarvės, vieningumo, bendravimo ir šypsenų. Tokia atmosfera ir gyvavo visą vakarą.
Po sveikinimų ir neilgų kalbų džiaugtasi Upynos kultūros namų atvežta dainų ir šokių puokšte. Grupė šokėjų ir dainininkių pasivadino gan šmaikščiai ,,Poniškos panelės“ (mat tarp panelių įsimaišė ir ponių). Grupei vadovauja Upynos kultūros namų direktorė R. Gužauskienė. Skambėjo melodingos dainos, įvairių instrumentų muzika, plazdėjo šilkiniai šokėjų sijonai. Galų gale tarp poniškų panelių atsiradęs vyriškis pareikalavo iš vienos dainininkės vykt namo ir virt vakarienę. Ta teatralizuota scena originaliai pristatė Audrių Gužauską – pagal kilimą grynakraujį pilsūdiškį, bet dabar su žmona Renata gyvenantį Upynoje. Žmonai pakvietus dar drauge padainuoti, vyriškis pamiršo prašytą vakarienę ir dainavo savo kraštiečiams apie besileidžiančią saulę...
Išties šventė baigėsi vėlai, danguje sužibus žvaigždžių ir mėnulio pilnaties žibintams skirstytasi namo su viltimi vėl kada susitikti Pilsūde, Trepuose, Skaudvilėje ar net Upynoje.

Audronė ANULIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija