3 Balandis 2020, Penktadienis

 

Pirmas
 

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Tauragės departamentas (toliau – Tauragės departamentas)  primena, kad šulinio vandenį saugu naudoti tik ištyrus ir įsitikinus, kad jis nėra užterštas. Informuojame, kad Tauragės departamentas kasmet organizuoja šachtinių šulinių vandens ištyrimą, kurį maistui naudoja nėščiosios ar kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus, nuolatinai gyvenantys Tauragės mieste ir rajone.

Tyrimai organizuojami, vykdant Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymą ,,Dėl apsinuodijimų nitritais ir nitratais diagnostikos ir profilaktikos“. Vandens cheminis tyrimas atliekamas azoto grupės junginių – nitritų ir nitratų – kiekiui nustatyti šachtinio šulinio vandenyje, kurį maistui naudoja nėščiosios ar kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus.

Nitratų ir nitritų koncentracija šachtinio šulinio vandenyje vertinama pagal Lietuvos higienos normoje HN 24:2017 ,,Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai‘‘ (toliau – Higienos norma) reglamentuotas ribines vertes.

Tauragės departamentas nedelsiant raštu informuoja asmenis, kurių šachtiniuose šuliniuose nustatyta nitratų ir nitritų koncentracija viršija ribinės vertes. Informacija teikiama apie galimą pavojų sveikatai bei saugaus vandens ruošimo būdus.

2018 m. Tauragės departamentas gavo 32 pranešimus iš pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų apie nėščiąsias ir kūdikius iki 6 mėn. amžiaus, kurių maistui naudojamas šachtinių šulinių vanduo, ir suorganizavo jų tyrimus. Didžiąją dalį tirtų vandens mėginių sudaro vanduo paimtas iš Tauragės rajono šulinių.

Iš 32 tirtų vandens mėginių atitiko Higienos normos reikalavimus 27, neatitiko – 5.

Didžiausia nitratų koncentracija per 2018 m. nustatyta Tauragės r., Lomių k. (109 mg/l), nitritų-Tauragės r., Joniškės k. (1,81 mg/l). Toks vanduo maisto ruošimui netinkamas.

Pastebime, kad su vandeniu ir maistu į žmogaus organizmą patekę nitratai virsta nitritais ir sukelia vidinį deguonies badą, kuris nėščiajai ir kūdikiui yra labai pavojingas.

Išeitis – vanduo iš giluminių gręžinių, centralizuotai tiekiamas vanduo, fasuotas geriamasis vanduo.

 Tauragės departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus vedėja, laikinai vykdanti Tauragės departamento direktoriaus funkcijas Gilma Masiulionienė

Komentarai

 #
o kur arsena padėjot
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija