18 Birželis 2018, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Kad ir kaip „gerai bei skaidriai“ besidarbuotų liberalai, vis dėlto tikrieji faktoriai, nulemiantys šilumos kainą Tauragėje, yra ne liberalai.

Pagrindas, jau dešimtmetį nulėmęs vieną iš mažiausių šilumos kainų Lietuvoje (iš daugiau kaip 50 šilumos tiekėjų), buvo ir yra biokuro katilai, pakeitę mazutu, skalūnų alyva ir durpėmis kūrenamus katilus, kurių paskutiniai įrengti  2012 ir 2015 metais Aerodromo ir Eičių katilinėse. Gaila, kad per asmenines ir politines ambicijas pritrūko sveiko proto ir, tinkamai neįvertinus faktinių aplinkybių, buvo prarasta galimybė, pasinaudojant struktūrine ES parama, pastatyti 5 MW galios biokuro katilą Beržės katilinėje. Laikas parodys, kad profesionaliausio Tauragės šilumininko P. Grevio pastangos ir valdybos nario D. Simaičio pritariantis balsas dėl katilo būtinumo buvo paleisti vėjais.

 O 2017 metų liepos mėn. šilumos kainos sumažėjimo priežastis, palyginti su 2014 m. liepos mėn. -  ženkliai nukritusi biokuro kaina rinkoje – 39,5 % (VKEKK duomenimis, įvertinus ir biokuro biržos pardavimus). Tuo galima įsitikinti, pažvelgus į grafiką. Tokiam šilumos kainos skirtumui įtakos turi ir  mazuto, skalūnų alyvos bei durpių kainų pokyčiai rinkoje, nes Tauragės šilumos tinklų bazinės šilumos kainos kintamoje dalyje ( 3-jų metų laikotarpiui) yra numatyti mazuto, skalūnų alyvos ir durpių kiekiai, kurie, skaičiuojant einamo mėnesio šilumos kainą, turi būti įvertinti. Reikia pastebėti, kad mazuto, skalūnų alyvos ir durpių rinkos kaina lyginant 2014 m. ir 2017 m. sumažėjo atitinkamai 35,6 %, 32,65 % ir 22,0 %.

Įvertinus šilumos kainos dedamąsias, galima konstatuoti, kad jeigu pastovioji kainos dalis šiandien būtų tokio dydžio, kokia buvo 2014 m., tai 2017 m. liepos mėn., šilumos kaina būtų  ne 5,36 ct/kwh, kokia yra dabar, o 5,01 ct/kwh.

Didžiausia 2017 m. liepos mėn. šilumos kaina yra Biržuose – 10,2 ct/kwh.

Vaclovas Karbauskis

 

Komentarai

 #
nustekens įmonę ir parduos. sau mylimam
 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

 

 

  

 

tauragiskis.lt Webutation