20 Sausis 2020, Pirmadienis

 

Pirmas
 

Ruduo – gamtos gėrybių rinkimo metas. Pats metas pasidžiaugti kvepiančiais obuoliais, skanauti raudonskruostes spanguoles, rinkti grybus. Rugsėjo 22 dieną  Eičiuose įvyko ketvirtoji grybų šventė „Karšuvos gėrybės 2012”. Renginį organizavo Eičių kultūros namai ir Eičių bendruomenė „Karšuva“.

Ketvirtoji grybų šventė „Karšuvos gėrybės 2012“ prasidėjo ankstyvą praėjusio šeštadienio rytą kelio Tauragė – Jurbarkas 21 kilometre. Čia vyko grybavimo varžybos Gaurės seniūno prizui laimėti. Šiais metais į mišką patraukė 4 grybautojų komandos: „Drumbacelė“ iš Tauragės kultūros centro, „Žaliuokės“ iš Gaurės, „Seniūnaičiai“ iš Eičių ir Tamašauskų šeima „Baravykas“ iš Tauragės.

Kol grybautojų komandos ieškojo miško tankumyne pasislėpusių grybų, Eičių kultūros namų kiemelyje rinkosi komandas palaikantys gerbėjai, Eičių gyventojai, šventės svečiai. Skambant linksmai muzikai visi susirinkusieji galėjo pasivaišinti „Karšuvos“ bendruomenės moterų ir Jurgio Lingaičio individualios įmonės čia pat išvirta kvapnia grybiene,  paskanauti Linksmirių užtepėlės, kitų gardumynų. Kultūros namuose veikė Girių gėrybių turgelis, kuriame buvo galima įsigyti konservuotų grybukų, miško uogų, kepinių, natūralių sulčių, dirbinių iš medienos, vytelių. Argi galima atsisakyti puikiai apipavidalinto voveruškų stiklainėlio, su meile iškeptų skruzdėlynų ar aviečių su morkų sultimis? Todėl visi vietinių gaspadinių išmislai buvo graibstyte graibstomi.

Apie vidurdienį iš miško su pilnomis grybų pintinėmis parvykusios grybautojų komandos įnešė dar daugiau šventinio šurmulio. Sugrįžusius iš miško pasitiko Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, savivaldybės tarybos narys Darius Petrošius, Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius. Reikli vertinimo komisija, kurios darbe dalyvavo Danutė Žilionienė ir Danutė Dapkienė, kiemelyje svėrė komandų laimikį, dalyvaujant aplinkui susirinkusiems žiūrovams skaičiavo rastus baravykus. Šventei persikėlus į kultūros namų pastatą visus susirinkusius sveikino Eičių kultūros namų meno vadovė Anastazija Pečkaitienė ir Varožkalnio ragana. Atsidėkodami už puikią grybienę bei gerą nuotaiką, grybavimo konkurso dalyvius, renginio organizatorius bei visus susirinkusius sveikino Tauragės rajono savivaldybės meras Pranas Petrošius, savivaldybės tarybos narys Darius Petrošius.

 Buvo paskelbti ir varžybų rezultatai. Vertinimo komisija nusprendė, kad šauniausiai prisistatė komanda „Baravykas“, daugiausia dėmesio aprangai skyrė „Žaliuokės“. Tvarkingiausios buvo Tauragės  KC  ir Gaurės grybautojų pintinės. Geriausia 2012 metų baravykautoja išrinkta Aistė Lobšaitė. Metų grybautojos titulas atiteko Ingai Liorančaitei. Gaurės seniūnas Vidmantas Skirius bei Eičių kultūros namų meno vadovė Anastazija Pečkaitienė prizais ir medaliais apdovanojo tris geriausiai pasirodžiusias grybautojų komandas. Pirmoji vieta atiteko „Žaliuokių“ komandai iš Gaurės, surinkusiai 22,600 kg grybų. Antrosios vietos laimėtoja „Drumbacelė“ miške rado 16,800 kg grybų. Komanda „Seniūnaičiai“, surinkusi 13,500 kg grybų, buvo trečia.

Sigutė PUMPUTIENĖ

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija