10 Gruodis 2019, Antradienis

 

Pirmas
 

Įgyvendintas projektas šeimų stiprinimui

Baigiantis metams Tauragės suaugusiųjų mokymo centre įgyvendintas sveikatinimo projektas ,,Tvirta šeima – mūsų ateitis ir stiprybė“ bei išleistas informacinis lankstinukas. Atsižvelgiant į tai, jog vienas svarbiausių mūsų valstybės prioritetų – šeimos stiprinimas, atkreiptas dėmesys į SMC mokinių šeimas, jų gyvenimo įgūdžių tobulinimą, tėvystės idėjų stiprinimą.

Įgyvendinant minėtą projektą, vestos atviros integruotos pamokos, rengtos viktorinos, diskusijos, protmūšiai, minėtos kalendorinės šventės, vyko susitikimai su psichologais, sveikuoliais.

 

Paminėta Pasaulinė AIDS diena

Pasaulinei kovos su AIDS dienai paminėti Tauragės SMC vyko integruota biologijos – etikos pamoka - protų mūšis ,,Pasaulinė AIDS diena“.

Pamokos pradžioje biologijos mokytoja Aida supažindino mokinius su šios ligos statistika, parodė informatyvų filmuką. Pagilinę žinias ir pasiskirstę į komandas mokiniai ėmė varžytis, kas greičiau ir išsamiau atsakys į pateiktus klausimus.

ŽIV  – tai žmogaus imunodeficito virusas. ŽIV sukelia AIDS  – įgytą (akvizitinį) imunodeficito sindromą, pasireiškiantį įvairiomis infekcijomis, navikais ir kitomis ligomis. ŽIV patekęs į žmogaus organizmą naikina baltuosius kraujo kūnelius (T – limfocitus), imuninėje sistemoje kontroliuojančius infekcijas. Infekcijos šaltinis – ŽIV užsikrėtęs žmogus.

Svarbu ugdyti toleranciją sergančiajam, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę.

Džordana: Man patiko žaidimo forma ir parinkti klausimai. Taip pat vyko įdomios diskusijos, pokalbiai, įvairiose situacijose reikėjo priimti sprendimus ir pagrįsti savo pasirinkimą.

Deimantė: Pamoka buvo netradicinė, kitokia nei įprastos pamokos. Sužinojau daug naujų dalykų, kurių iki šiol nebuvau girdėjusi. Manau, kad tokios pamokos labai reikalingos.

 

Dauginimasis. Lyties genetika

I-IV gimnazinių klasių mokiniams vyko atvira integruota matematikos - biologijos pamoka ,,Dauginimasis. Lyties genetika“. Ją vedė biologijos mokytoja Aida ir matematikos mokytoja Rasa. Pamokos metu mokiniams buvo glaustai išdėstyta ir apibendrinta nauja medžiaga, po to sekė įdomios praktinės užduotys – apskaičiuoti, kiek kiaušinėlių subręsta moters kiaušidėse per metus ir per visą gyvenimą, taip pat kiek vyro sėklidėse subręstą spermatozoidų per metus ir per visą gyvenimą. Mokiniai puikiai susidorojo su pateiktomis užduotimis bei išsiaiškino, kas nulemia vaisiaus lytį.

,,Kiaušinėlis – tai moteriškoji  lytinė ląstelė, esanti  kiaušidėse, iš kurios  apvaisinimo  atveju gali išsivystyti naujas organizmas.

Lytis nulemiama apvaisinimo metu ir priklauso nuo vyro lytinių ląstelių Y chromosomos.

Lytis yra vienas iš pamatinių žmogaus tapatybę sudarančių veiksnių. Lyties samprata apima biologines, psichines, sociokultūrines ir dvasines aiškinimo perspektyvas, grindžiamas lygiavertiškumo ir lygybės nuostatomis“ (biologijos mokytoja A.Vaičiūnienė).

 

Filmas – ,,Tavo pasirinkimas“ – (Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas prie LRV)

Atviroje etikos pamokoje ,,Galimybė rinktis. Mokausi iš filmo“ mokytoja Rita pakvietė mokinius įsijausti į filme suvaidintas situacijas, išsakyti savo nuomonę ir įsitikinti, jog visada turime galimybę rinktis.

,,Žiūrėdami šį filmą mes galime pasižiūrėti į savo vidų, suvokti savo veiksmų  tikslus. Kitų asmenų tikslus galime tik nuspėti stebėdami jų veiksmus.

Praradę pasitikėjimą savimi, liaujamės rodę savo charakterio bruožus, dėl kurių kiti (tėvai, rūpintojai, mokytojai) norėtų mumis pasitikėti. Mūsų veiksmai lemia nuomonę apie mus.

Geriausias būdas susigrąžinti pasitikėjimą – prisiimti užduotį ir pažadėti ją atlikti“ (etikos mokytoja R. Gudauskienė).

 

Finansinio raštingumo pamoka „Valdyk pinigus arba jie valdys tave“

,,Biudžetas – tai finansinis planas, kuriame planuojamos tam tikro laikotarpio pajamos ir išlaidos.

Planuojant biudžetą svarbu rūšiuoti išlaidas: atskirti būtinas ir nebūtinas išlaidas, gebėti paskaičiuoti konkretaus biudžeto diagnozę, gebėti pateikti planą, kaip greičiau pasiekti finansinių tikslų bei sudaryti savo asmeninį biudžetą, taikant asmeninio biudžeto sudarymo taisykles“ (IT – ekonomikos mokytoja R. Šliažienė).

 

E. Valskio paskaitų - praktinių užsiėmimų ciklas ,,Šeimos santykių stiprinimas mokantis atsipalaidavimo technikų“

Tauragės SMC svečiavosi sveikuolis E. Valskis. Jis pasakojo apie sveiką ir harmoningą gyvenimo būdą, teisingą gyvenimo kryptį, apie atleidimą ir gerą savijautą. Mokiniams naudinga buvo išgirsti apie kvėpavimo svarbą bei praktiškai išbandyti kvėpavimo pratimų.

Džordana: Paskaitos buvo įdomios ir naudingos. Įgijome žinių apie sveiką ir harmoningą gyvenimo būdą, apie meditaciją, atleidimą ir gerą savijautą. Lektorius konkrečiais pavyzdžiais stengėsi įrodyti, kaip svarbu yra branginti gyvenimą, todėl kiekvienas iš mūsų buvo priverstas apmąstyti savo pasirinktą gyvenimo kryptį.

Ramūnas: Man labai patiko lektorius – tai įdomus, daug patyręs žmogus, norėčiau artimiau su juo susipažinti. Jis viską pasakojo iš savo patirties, iliustruodamas konkrečiais pavyzdžiais, todėl visi jo teiginiai atrodė labai įtikinantys, priverčiantys susimąstyti apie savo sveikatą bei priimti sprendimus dėl tolesnio gyvenimo.

 

Susitikimas su psichologu Vaidu Arvasevičiumi

Tauragės suaugusiųjų mokymo centre vyko susitikimas su psichologu Vaidu Arvasevičiumi, kuriame dalyvauti buvo pakviesti mokiniai, mokytojai bei nepilnamečių mokinių tėvai. Susitikimo tema - ,,Vaikų brandumo ugdymas: priversti ar susitarti?“. 

Psichologas Vaidas Arvasevičius nagrinėjo vaikų ir tėvų santykius, nuolat kylančių problemų priežastis,  aptarė jų sprendimo būdus. Jo teigimu, dažniausiai tėvams ar globėjams trūksta žinių apie harmoningo gyvenimo dėsnius, apie žmogaus tikslus, tikrąsias vertybes, apie tai, ką reikėtų perduoti vaikams. Lektorius įsitikinęs, jog didžiausia kliūtis bandant užauginti vaikus geresniais, nei mes patys esame, t. y. niekaip nesikeičiant pačiam suaugusiajam – tai dviveidiškumas, nes vaikus labiau veikia gyvas pavyzdys nei suaugusiųjų pamokymai.

Dalindamasis savo žiniomis ir įžvalgomis psichologas atsakė į susirinkusiųjų klausimus, negailėjo patarimų apie įvairius vaikų auginimo aspektus.

Džordana: Klausydama psichologo pasakojimo daug sužinojau apie tėvų ir vaikų tarpusavio santykius, bendravimą, pagarbą. Juk nuo seno visiems suprantama, kad vaikai turi gerbti savo tėvus, bet niekas nesusimąsto, kad ir tėvai turi rodyti pagarbą savo vaikams.

Deimantė: Paskaita buvo įdomi. Savo vaikų dar neturiu, tačiau manau, kad kada nors tikrai daug ką galėsiu pritaikyti. Anksčiau buvo manoma, kad jei verkiantį kūdikį imsi ant rankų, jis pripras ir nuolat to reikalaus. Tačiau psichologas paneigė šį mitą. Jo teigimu, kuo dažniau vaiką imsime ant rankų, glausime prie krūtinės, tuo didesnė tikimybė, kad jis užaugs savarankiškas, pasitikintis savimi, gebantis priimti sprendimus.

 

Advento popietė

Ketvirtadienį, gruodžio 21 dieną, Tauragės SMC mokiniai į mokyklą atvyko su savo vaikučiais, kur buvo surengta  Advento popietė prie papuoštos kalėdinės eglutės.

Šventiniame renginyje dalyvavo SMC mokiniai su savo atžalėlėmis nuo 1 iki 8 metų. Gausiausia šeima atvyko net su keturiais mažyliais. Renginio vedėja Neringa ir muzikantas Darius pasirūpino, kad belaukiant Kalėdų Senelio šeimoms neprailgtų laikas.

Vaikučius, aišku, labiausiai traukė Kalėdų Senelio dovanų maišas, tačiau sutiko su Seneliu pažaisti, pašokti ir padainuoti, net eilėraščių padeklamuoti, o mažoji Viktorija (3 m.) net lazdą pasisiūlė palaikyti.

Kai dovanėlės buvo išdalintos, visi rašė kalėdinius sveikinimus, palinkėjimus. Bendra veikla, kartu praleistas laikas šeimas suartino, praturtino naujais įspūdžiais.

 

Kristina Nevelkienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

 

 

Komentuoti

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Reklama

 

 

Orai

Orai Tauragėje

Informacija